تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش
اقامت در اتریش و اخذ تابعیت اتریش از طریق اخذ ویزای تحصیلی اتریش از گزینه های اول متقاضیان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور می باشد.تحصیل در اتریش بسیار کم هزینه و می توان گفت نیمه رایگان می باشد. البته قابل ذکر است که ایرانیان بیشتر

متقاضی تحصیل موسیقی در اتریش و یا تحصیل پزشکی در اتریش و یا تحصیل دندانپزشکی در اتریش هستند. در ادامه شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در اتریش را توضیح می دهیم. تحصیل رایگان و هزینه های زندگی پایین در اتریش از جمله عواملی می باشد که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را برای علاقه مندان گزینه مناسبی می سازد. اجازه کار دانشجویان و امکان دریافت حقوق توسط دانشجویان باعث شده بسیاری از پزشکان کشور اتریش را برای ادامه تحصیل و مهاجرت انتخاب نمایند
دانشگاه های اتریش اعتباری بین المللی بالایی دارند و مدارک آن ها در تمام دنیا مورد قبول می باشد، همانطورکه ذکر گردید، هزینه تحصیل در این کشور نیز بسیار پایین و در واقع تحصیل در اتریش را می توان ارزان و یا نیمه رایگان دانست. رشته های پزشکی و داندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ومعتبر اتریش ارائه می شود . کسانی که متقاضی تحصیل در اتریش باشند ابتدا بایستی مدرک قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها در ایران(کنکور) را داشته باشند. تحصیل دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی در اتریش نیازمند قبولی در آزمون ورودی دانشگاه در اتریش است و پس از قبولی در این آزمون است که متقاضیان می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اقدام نمایند. این آزمون شامل دروسی نظیر شیمی، زیست، هوش و درک مطلب می باشد و به زبان آلمانی برگزار می گردد. بدین ترتیب شرط بعدی این است که متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند، چر که اکثر دروس رشته های پزشکی در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی برگزار می شود. درصورتی که فرد بدون مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های اتریش اقدام کند، باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج های زبان آلمانی شرکت نموده، و سپس تحصیل در دانشگاه را آغاز نماید. تحصیل در کالج های زبان حدوداً یک سال و نیم به طول می انجامد.
دانشگاه علوم پزشکی وین از بزرگترین دانشگاه های پزشکی اتریش می باشد که از مهم ترین مراکز تحقیقاتی اروپا نیز محسوب می شود. این دانشگاه دارای قدمتی 650 ساله، بزرگترین دانشگاه- بیمارستان اروپا است. اکثر دورس این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می شود. تحصیل پزشکی در دانشگاه های اتریش از جمله دانشگاه علوم پزشکی وین 6 سال به طول می انجامد. تحصیل در رشته دندانپزشکی نیز 6 ساله می باشد. شهریه تجصیل در دانشگاه علوم پزشکی وین حدود 300 تا 700 یورو در هر ترم می باشد(این میزان با توجه به رشته تحصیلی فرد متغییر است).
برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در اتریش، اخذ ویزای کاری اتریش، ویزای سرمایه گذاری اتریش، دریافت ویزای اتریش از طریق ازدواج و دیگر راه های مهاجرت به اتریش به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره نیز با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید