تحصیل در رشته موسیقی در اتریش

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت تریش از طریق اخذ ویزای تحصیلی اتریش همواره مورد علاقه بسیاری از متقاضیان و ایرانیان و دانشجویان سراسر دنیا می باشد. موسسه بین المللی راد متخصص در اخذ اقامت دائم این کشور از طریق تحصیل رایگان در اتریش مانند

تحصیل در مقاطع و رشته هایمختلف میباشد. البته قابل ذکر میباشد که ایرانیان بیشتر متقاضی تحصیل موسیقی در اتریش و یا تحصیل پزشکی در اتریش و یا تحصیل دندانپزشکی در اتریش هستند

کشور اتریش شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان و محصلان دانشگاه های خود از جهت ارزان بودن تحصیل و سیستم با کیفیت آموزشی و... ارائه می نماید. هم چنین این نکته که برای تحصیل دردانشگاه های اتریش نیاز به یادگیری زبان اصلی اتریش(آلمانی) نمی باشد از مزایای دیگرمهاجرت تحصیلی به اتریش است و معمولاً پس از اخذ ویزای تحصیلی این امکان فراهم می گردد تا فرد در داخل کشور اتریش اقدام به یادگیری زبان آلمانی نماید. همانطور که ذکر گردید کشور اتریش از جهت رایگاه بودن تحصیل در دانشگاه های اتریش و سیستم قدرتمند آموزشی این کشور به خصوص برای تحصیل در رشته های مثل موسیقی و معماری بسیار مناسب می باشد.

اتریش مهد معماری و موسیقی دنیا است و دانشگاه های این کشور در رشته هایی مثل معماری و موسیقی زبانزد می باشند . دریافت اقامت اتریش برای متقاضیان تحصیل در رشته های موسیقی برای محصلان موسیقی دنیا بسیار مطلوب می باشد. تحصیل در رشته های موسیقی در اتریش نیزبه صورت رایگان می باشد.

 به طور کلی تحصیل موسیقی در اروپا و از جمله اتریش نیازمند قبولی در آزمون ورودی مدارس موسیقی می باشد. و امکان ورود به آن با اتمام دوره دبیرستان وجود دارد. برای شرکت در آزمون ورودی فرد باید نوزنده سازهای کلاسیک و یا مدرن و یا فولک باشد و یا اینکه خواننده کلاسیک و یا مدرن باشد. دانستن ساز در حد بسیار بالا ، تئوری سلفژ بسیار عالی، هارمونی، دیکته موسیقی و آکورد شناسی خوب برای این امر  لازم می باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی در رشته موسیقی در اتریش متقاضی ابتدا باید با دریافت یک ویزا برای شرکت در آزمون ورودی وارد اتریش گردد ، سپس به کشور خود بازگشته و منتظر دریافت نتیجه آزمون بماند. در صورت قبولی در این آزمون فرد باید برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام نماید.

 در نظر داشته باشد، که با اتمام تحصیل موسیقی در اتریش با توجه به اشباع بازار در اروپا در زمینه موسیقی یافتن کار در این زمنیه معمولاً مشکل و یا حتی غیر ممکن است و شخص برای ادامه کار موسیقی  است به کشور خود بازگردد.

تحصیل موسیقی در دانشگاه وین در دنیا شهرت بالایی دارد. این دانشگاه در سال 1808 تأسیس گردیده است که در آن زمان فقط برای چند رویداد های مهم کشوری و کلیسا موسیقی پخش می نمود. در سال 1817 هنرستان موسیقی تأسیس شده است  و در سال 1998 به عنوان یک دانشگاه مستقل به رسمیت شناخته شد. رشته های تحصیلی این دانشگاه شامل:  موسیقی و مطالعات کلام، هنرهای نمایشی، فیلم و تلوزیون، مطالعات آموزشی و مطالعات دکترا  است.

از جمله مدارس موسیقی کنسرواتور می باشد.

شرایط کنسوراتورهای اتریش

کنسرواتور امکان دریافت ویزای همراه ندارد.

دوره کنسرواور هشت ساله است و بسته به توانایی متقاضیان امکان تحصیل در سطوح مختلف وجود دارد.

مدرک اخذ شده پس از پایان تحصیل در کنسوراتور مدرک دیپلم بین المللی می باشد.

هزینه یک سال دوره در این کنسرواتورها 1950 یورو می باشد.

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در اتریش، ویزای کاری اتریش، ویزای سرمایه گذاری اتریش و دیگر راه های مهاجرت به اتریش به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید.

برای دریافت اطالاعت بیشتر و اخذ مشاوره نیز با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرد.