تحصیل رایگان در اتریش

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت اتریش از طریق اخذ ویزای تحصیلی اتریش همواره مورد علاقه بسیاری از متقاضیان و ایرانیان و دانشجویان سراسر دنیا می باشد. موسسه بین المللی راد متخصص در اخذ اقامت دائم این کشور از طریق تحصیل رایگان در اتریش مانند تحصیل در مقاطع و رشته های

مختلف میباشد. البته قابل ذکر میباشد که ایرانیان بیشتر متقاضی تحصیل موسیقی در اتریش و یا تحصیل پزشکی در اتریش و یا تحصیل دندانپزشکی در اتریش هستند.
کشور اتریش شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان و محصلان دانشگاه های خود از جهت ارزان بودن تحصیل و سیستم با کیفیت آموزشی و... ارائه می نماید. هم چنین این نکته که برای تحصیل در دانشگاه های اتریش نیاز به یادگیری زبان اصلی اتریش(آلمانی) نمی باشد از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی به اتریش است و معمولاً پس از اخذ ویزای تحصیلی این امکان فراهم می گردد تا فرد در داخل کشور اتریش اقدام به یادگیری زبان آلمانی  نماید. برای مهاجرت تحصیلی به اتریش باید با شرایط اخذ ویزای دانشجوی اتریش، شرایط تحصیل رایگان و یا کم هزینه به اتریش با اخذ ویزای تحصیلی را بررسی نمائیم.

شرایط تحصیل رایگان(بسیار ارزان) در اتریش

همانطور که ذکر شد سیستم آموزش عالی اتریش نظام آموزشی با کیفیت بالا می باشد و دانشگاه های این کشور متشکل از دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشند. شهریه دانشگاه های دولتی اتریش برای شهروندان اتریشی رایگان است. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش برای شهروندان اتحادیه اروپا نیز رایگان می باشد. تحصیل مردم غیر اروپایی در دانشگاه های اتریش با شهریه های ناچیزی در حدود 380 یورو همراه می باشد، که با توجه به اینکه این مقدار هزینه در مقایسه با دانشگاه های ایران نیز بسیار پایین می باشد، می توانیم تحصیل در اتریش را رایگان ویا بسیار ارزان بدانیم.

مقایسه شرایط تحصیل ارزان در اتریش با دیگرکشورهای اروپایی

به طور کلی سیستم آموزشی اتریش بسیار شبیه سیستم آموزشی همسایه اش آلمان می باشد، بنابراین تحصیل در اتریش نیز همانند تحصیل در  آلمان رایگان است البته با این تفاوت که دانشگاه های اتریش برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا هزینه های پایینی را در نظر گرفته است. تفاوت دیگر این دو کشور رنکینگ دانشگاه های دو کشور می باشد، با اینکه دانشگاه های اتریش رنکینگ مناسبی دارند و کیفیت آموزشی بالایی هم دارند ولی فقط 20 دانشگاه در اتریش موردتأیید وزارت علوم ایران هستند؛ در حالی که بسیاری از دانشگاه های آلمان از رنکینگ و رتبه بندی زیر 100 در سطح جهان برخوردار هستند.تفاوت دیگر این دو کشور از لحاظ هزینه زندگی می باشد. هزینه زندگی در اتریش به رغم کیفیت بالای زندگی در شهرهای اتریش و رفاه اجتماعی بالای شهروندان اتریش نسبت به هزینه زندگی در آلمان پایین تر می باشد. در مقایسه با کشوری نظیر هلند نیز اگرچه کیفیت آموزشی این دو(اتریش و هلند) تا حدودی برابر می باشد اما هزینه تحصیل در هلند و حتی هزینه زندگی در هلند بسیار بالا می باشد و اصلاً با کشوری مثل اتریش قابل مقایسه نیست. اخذ ویزای تحصیلی اتریش نیز بسیار امکان پذیر تر نسبت به اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشد.

زبان تحصیل ارزان در اتریش

زبان تحصیل در اتریش معمولاً آلمانی است، اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های اتریش وجود دارد برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اتریش باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش مدرک زبان آیلتس اخذ شده باشد. برای مهاجرت تحصیلی به اتریش(برای تحصیل به هر زبانی) فرد بایستی قبل از شروع تحصیل در اتریش اقدام به یادگیری زبان آلمانی در دوره های زبان این کشور نماید و سپس تحصیل در دانشگاه را آغاز نماید.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در اتریش 3 ساله است. پیش شرط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی اتریش در مقطع لیسانس قبولی در آزمون دانشگاه ها در ایران است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه های اتریش

همزمان با امکان کار قانونی در اتریش برای دانشجویان خارجی در حدود 20 ساعت در هفته، امکان اقامت در خوابگاه نیز با هزینه ای در حدود 700 یورو به عنوان ودیعه و ماهیانه مبلغی در حدود 250 تا 400 یورو امکان پذیر می باشد.

برای دریافت اطلاعات لازم در خصوص ویزای تحصیلی اتریش، کار و ادامه تحصیل پزشکان در اتریش، اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج، ویزای کاری اتریش و سرمایه گذاری در اتریش و دیگر راه های مهاجرت به اتریش به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد  مراجعه نمائید.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره نیز با مشاوین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.