کشور دانمارک از جمله کشورهاي با رفاه اجتماعي بالا است وشهروندان آن از خدمات متنوع و رايگان دولتي در زمينه هاي بهداشت و آموزشي و درمان و ... بهره مند مي شوند؛ دانمارک با اين که کشوري گران و با ماليات بالا است، اما در آمد مردم دانمارک نيز به همان نسبت زياد است. دانمارک در رده پنجم رفاه اجتماعي دنيا قرار گرفته و اغلب در آمارهاي بين المللي، مردم آن به عنوان راضي ترين و شادترين مردم جهان شناخته مي شوند.


تحصيل در دانمارک براي کودکان از 7 تا 16 سالگي رايگان و اجباري مي باشد. اما همانطور که مي دانيم کشور دانمارک جزو کشورهاي با تحصيلات رايگان دانشگاهي نيست؛ شهريه تحصيلي دانشگاه هاي دانمارک حدود 45 تا 120 هزار کرون دانمارک معادل 6 تا 6 هزار يورو مي باشد. به طور کلي هزينه تحصيل در دانمارک ساليانه در حدود 40 ميليون تومان است. البته در نظر داشته باشيد که تحصيل دکتري در دانمارک رايگان است و با دريافت حقوق ماهيانه همراه بوده و نوعي موقعيت شغلي محسوب مي شود.


هزينه زندگي در دانمارک تقريباً همانند هزينه هاي زندگي در کشورهاي آلمان و سوئد است. هزينه زندگي در دانمارک را مي توان بين 700 تا 900 يورو در ماه دانست. البته اين امر در شهرهاي مختلف دانمارک باهم متفاوت است و در شهرهاي بزرگ دانمارک حدود 7 هزار کرون در ماه در يک زندگي دانشجويي است و به ازاي هر نفر 3500 کرون اضافه مي شود. اما هزينه زندگي در شهرهاي کوچک دانمارک ماهيانه 5 هزار کرون براي يک زندگي دانشجويي است و به ازاي هر نفر 2500 کرون اضافه مي شود.
دانشجويان در دانمارک از اجازه کار هم برخوردار هستند، دانشجويان با تحصيل در دانمارک در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري به ترتيب حدود 10، 20 و 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند.
براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، گرين کارت دانمارک، ویزای ازدواج دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد