چگونگي گرفتن ويزاي دانشجويي دانمارک
کشور دانمارک که از کشورهاي اتحاديه اروپا و عضو شينگن مي باشد، مقصد ايده آلي براي بسياري از دانشجويان علاقه مند به تحصيل در خارج از کشور مي باشد، دانمارک دانشگاه هاي معتبري دارد و با توجه به تمرکز کشورهاي اسکانديناوي بر روي نيروي انساني خود، دانمارک نيز شرايط تحصيلي خوبي را براي دانش آموزان و دانشجويان خود فراهم ميکند. اخذ ويزاي دانشجويي دانمارک با اخذ پذيرش از دانشگاه هاي دانمارک مي تواند راه را براي ادامه تحصيل در دانمارک و يا ديگر کشورهاي اتحاديه اروپا و هم چنين کار در دانمارک و يا ديگر کشورهاي عضو شينگن فراهم کند.


براي اخذ ويزاي داشنجويي دانمارک ارائه مدارک تحصيلي و مدرک زبان آيلتس الزامي است، در نظر داشته باشيد که تحصيل در دانمارک در مقطع ليسانس عموماً به زبان دانمارکي مي باشد و دانستن زبان دانمارکي جهت تحصيل در اين مقطع ضروري است، اما تحصيل در بيشتر رشته هاي تحصيلي دوره فوق ليسانس و اکثريت رشته هاي دوره دکتري به زبان انگليسي است و دانشجو براي اخذ پذيرش تحصيلي و ويزاي تحصيلي دانمارک بايد مدرک زبان آيلتس را اخذ نموده باشد. نمره مدرک آيلتس فرد براي تحصيل در مقطع دکتري و فوق ليسانس در دانمارک بايد بين 6 تا 7 باشد. تحصيل در دانمارک در رشته هايي نظير پزشکي، مامايي و پرستاري عموماً به زبان دانمارکي مي باشد.


هزينه تحصيل در دانمارک:
تحصيل در دانشگاه هاي دانمارک رايگان نبوده و مستلزم پرداخت شهريه مي باشد. هزينه تحصيل در دانمارک 6 تا 16 هزار يورو در سال است که بسته به رشته ومقطع تحصيلي فرد متغيير مي باشد. هزينه زندگي دانشجويي در دانمارک هم حدود 600 تا 900 يورو در ماه مي باشد. در نظر داشته باشيد که هزينه زندگي در شهرهاي مختلف دانمارک متفات مي باشد و هزينه در شهرهاي بزرگ آن به نسبت بالاتر است.


تحصيل دکتري در دانمارک رايگان است و به نوعي تحصيل در اين مقطع موقعيت شغلي محسوب مي شود، به همين دليل هم دانشجويان براي اخذ پذيرش دانشگاه هاي دانمارک در دوره دکتري و متعاقباً اخذ ويزاي تحصيلي دانمارک بايد شرايط تحصيلي و روزمه علمي قوي داشته باشد که از جمله اين شرايط مي توان به داشتن مقالات بين المللي و يا کتاب، شرکت در کنفرانس هاي بين المللي، نمره آيلتس بالا، تحصيل در دانشگاه برتر و.. مي باشد. با تحصيل در مقطع دکتري در دانمارک علاوه بر رايگان بودن، به دانشجو در حين تحصيل حقوق ماهيانه نيز پرداخت مي شود. دانشجويان در هر مقطع در دانمارک از اجازه کار نيز برخوردار هستند.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، گرين کارت دانمارک، ويزاي ازدواج دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
جهت دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد