تحصيل رايگان در دانمارک
کشور دانمارک از کشورهاي عضو شينگن و اسکانديناوي مي باشد. تحصيل در کشور دانمارک به جهت وجود دانشگاه هاي معتبر در اين کشور و نظام آموزشي پيشرفته و قوي آن فرصت خوبي را براي ادامه تحصيل در دانمارک و يا ديگر کشورهاي اروپايي و يا کاريابي در دانمارک و ديگر کشورهاي اتحاديه اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا فراهم مي کند. دانمارک جزو کشورهاي مرفه جهان است از اين رو زندگي و تحصيل در دانمارک شرايط خوب و مناسبي را براي دانشجويان بين المللي اين کشور پديد مي آورد. تحصيل دکتري نيز در کشور دانمارک رايگان است.


به طور کلي دانشگاه هاي دانمارک مستلزم پرداخت شهريه مي باشد و دانشجو بايستي ساليانه چيزي حدود 12 هزار يورو را صرف هزينه تحصيل در دانمارک نمايد. دانشجويان در مقطع کارشناسي و يا کارشناسي ارشد مي توانند با داشتن سوابق تحصيلي درخشان و نمره آيلتس و يا تافل بالا و معدل بالاي 17 از امکانات تحصيل رايگان و همراه با بورس در دانمارک استفاده نمايد. البته در نظر داشته باشيد که اخذ بورس در مقطع کارشناسي و کارشناسي ارشد بسيار دشوار است و معمولاً اين بورس به دانشجويان مقطع دکتري تعلق مي گيرد.
با تحصيل دوره دکتري در دانمارک دانشجو با داشتن شرايط خاصي امکان اخذ بورس تحصيلي را به دست مي آورد. از جمله اين شرايط:سوابق تحصيلي درخشان و رزومه علمي قوي، معدل بالا و تحصيل در دانشگاه هاي معتبر، نمره آيلتس و يا تافل بالا و داشتن مقالات بين المللي نظير ISI و کتاب و.. مي باشد. با اين شرايط دانشجو در دوره دکتري دانمارک نه تنها از تحصيل رايگان بهره مي گيرد بلکه، تحصيل او در اين مقطع نوع شغل و موقعيت کاري محسوب شده و ماهيانه به او حقوق پرداخت مي شود.


هم چنين فرصت ويژه اي براي تحصيل رايگان در دانمارک فراهم آمده که دانشجويان با اخذ پذيرش دانشگاه معتبر کپنهاگ دانمارک در مقطع کارشناسي ارشد و در صورت داشتنن نمره آيلتس 5/6 و يا تافل 90 مي توانند در مقطع سپتامبر 2017 به صورت رايگان ادامه تحصيل دهند.
ليست رشته هاي ارائه شده:
رشته هاي مهندسي : مهندسي کامپيوتر، الکترونيک، مکانيک، مهندسي انرژي، معماري(تکنولوژي-مهندسي)، مهندسي زيست محيط، مهندسي صنايع، مهندسي IT، مهندسي نفت و گاز و مکاترونيک
آکوستيک و فناوري هاي صوتي
اقتصاد، کارآفريني، مديريت بازرگاني بين الملل، مارکتينگ، مديريت بحران و توريسم
بيولوژي، ژنتيک،مهندسي پزشکي و سلولي مولکولي
شيمي، تجزيه، بيوشيمي و مهندسي شيمي


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، گرين کارت دانمارک، ويزاي ازدواج دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد