تحصيل فوق  ليسانس در دانمارک
کشور دانمارک يکي از کشورهاي محدوده اسکانديناوي و عضو شنگن است. اين کشور پنجمين کشور مرفه جهان و از کشورهاي ثروتمند جهان مي باشد. تحصيل در دانمارک متضمن بهترين شرايط تحصيلي و زندگي براي دانشجو است. مهاجرت تحصيلي به دانمارک با اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي معتبر دانمارک متقاضياني از ديگر نقاط دنيا دارد. تحصيل در نظام آموزشي با کيفيت دانمارک فرصت خوبي را براي يافتن کار در اين کشور و يا ديگر کشورهاي جهان فراهم مي کند. دانمارک براي جذب نيروي متخصص از سراسر دنيا برنامه اي تحت عنوان گرين کارت دانمارک را نيز راه اندازي کرده است. همانطور که ذکر شد کشور دانمارک نظام رفاه اجتماعي دارد و در رأس شاخص آموزش سازمان ملل قرار گرفته است. اين کشور با توجه به وضعيت اقتصادي با ثبات خود و بازار کار مناسب، فرصت مناسبي نيز براي کاريابي و دريافت ويزاي شنگن مي باشد.  هم چنين کشور دانمارک در رشته هايي نظير کشاورزي، دامپزشکي و رشته هايي از اين قيبل بسيار سرآمد بوده و تحصيل در اين زمينه ها فرصت کاريابي افراد را بالا مي برد. مردم دانمارک نيز اغلب با عنوان شادترين مدرم جهان شناخته مي شوند.


شرايط تحصيل کارشناسي ارشد در دانمارک
تحصيل ليسانس در دانمارک 2 سال مي باشد. اخذ پذيرش در اين دوره آزمون ورودي ندارد  وشخص با معدل و شرايط تحصيلي مقطع تحصيلي ليسانس و داشتن توصيه نامه از دو استاد خود مي تواند در دانشگاه هاي دانمارک در مقطع فوق ليسانس تحصيل کند. تحصيل کارشناسي ارشد در دانمارک فرصت خوبي را براي يافتن کار در اين کشور يا ديگر کشورهاي اتحاديه اروپا فراهم مي کند، هم چنين دانشجو با اتمام تحصيل فوق ليسانس از دانشگاه هاي دانمارک مي تواند براي اخذ پذيرش دکتري از اين کشور يا ديگر کشورهاي اسکانديناوي که تحصيل دکتري در آن ها نوعي موقعيت شغلي محسوب مي شود و همراه با پرداخت کمک هزينه و حقوق ماهيانه مي باشد، اقدام نمايد.


زبان تحصيل فوق ليسانس در دانشگاه هاي دانمارک
تحصيل در مقطع فوق ليسانس دانشگاه هاي دانمارک در اکثر رشته ها به زبان انگليسي  مي باشد و فرد بايد مدرکي دال بر تسلط به زبان انگليسي را ارائه دهد. مدرک زبان آيلتس با نمره حداقل 6 تا 5/6 براي تحصيل فوق ليسانس در دانمارک الزامي است.


هزينه تحصيل در دانمارک در دوره فوق ليسانس
دانشجويان در مقطع کارشناسي ارشد دانمارک اجازه کار 10 ساعت در هفته را دارند. هزينه تحصيل در دانمارک نيز ساليانه حدود 45 تا 120 هزار کرون(معادل6 تا 16 هزار يورو) در سال مي باشد .


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، کار در دانمارک، گرين کارت دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.