شرايط زندگي در دانمارک
دانمارک از اعضاي کشورهاي شنگن مي باشد و اخذ ويزاي دانمارک امکان زندگي و سفر به تمام کشورهاي اروپا را فراهم ميکند. مهاجرت به دانمارک از طريق راه هايي که وجود دارد، نظير تحصيل در دانمارک و يا اخذ گرين کارت دانمارک به دلايلي هم چون سيستم رفاهي اين کشور و امکان برخورداري از خدمات دولتي در زمينه هاي بهداشت و درمان و...و وجود دانشگاه هاي معتبر در دانمارک و هم چنين امکان کاريابي در اين کشور متقاضياني دارد. براي مهاجرت به دانمارک بهتر است با شرايط کلي زندگي در دانمارک و هزينه هاي زندگي در اين کشور آشنا شويم.


دانمارک در نزديکي آلمان و سوئد است و نظام دولتي اين کشور نيز شبيه دو کشور مذکور مي باشد؛ دانمارک کشوري سوسيال دموکرات و مرفه است و ميزان ماليات نيز در اين کشور بالا مي باشد. البته توجه داشته باشد که اين ماليات صرف خدمات رفاه اجتماعی براي شهروندان مي شود. مردم دانمارک از کيفيت زندگي خوبي برخوردارند، چرا که دولت اين کشور خدمات رايگان در زمينه هاي بهداشت، درمان، آموزش، نگهداري فرزند و... در اختيار تمامي شهروندان خود قرار مي دهد. با اين اوصاف مردم دانمارک معمولاً به عنوان شادترين و راضي ترين مردم جهان شناخته مي شوند. دانمارک از نظر کم بودن ميزان اختلاف درآمدي در بين مردم خود در رتبه اول جهان قرار دارد. هم چنين طبق بررسي شرکت يونيورسام با انتشار شاخص سالانه شادي، مردم دانمارک در سال 2016 به عنوان شادترين مردم جهان شناخته شدند. دانمارک کشوري با کم ترين ميزان فساد ادراي در دنيا نيز هست.
در نظر داشته باشد که در کشور دانمارک وابستگي به خانواده بسيار کم شده است و با توجه به اين موضوع که افراد از سن 18 سالگي از خدمات دولتي رايگان مثل کرايه يک آپارتمان کوچک، هزينه رفت .و آمد و خوراک و پوشاک بهره مند مي شوند، بدين ترتيب با رسيدن به اين سن در 90 درصد مواقع از خانوداه خود جدا شده و تنها زندگي ميکنند. مي توان گفت مردم در اين کشور معمولاً تنها هستند و چندان به اطرافيان خود وابسته نمي باشند.
تحصيل در دانمارک براي کودکان 7 تا 16 سال کاملاً رايگان است و حدود 90 درصد دانش آموزان در مدارس دولتي تحصيل مي کنند. در هفت سال اول تحصيل هيچ گونه امتحاني از دانش آموزان گرفته نمي شود و هيچ نمره اي نيز به آن ها داده نمي شود.

هزینه زندگی در دانمارک

هزينه زندگي در دانمارک تقريباً هم سطح هزينه هاي زندگي در آلمان و سوئد مي باشد. هزينه زندگي در دانمارک را مي توان بين 700 تا 900 يورو در ماه دانست. البته اين امر در شهرهاي مختلف دانمارک متفاوت مي باشد و در شهرهاي بزرگ دانمارک حدود 7 هزار کرون در ماه هزينه زندگي است که به ازاي هر نفر 3500 کرون اضافه مي شود. اما هزينه زندگي در شهرهاي کوچک دانمارک ماهيانه 5 هزار کرون است و به ازاي هر نفر 2500 کرون اضافه مي شود.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، گرين کارت دانمارک، ویزای ازدواج دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد