what-to-know-about-life-in-canada-as-a-student-scotiabank-1200-x-800 شهر های پایدار برای دانشجویان بین المللی

 

اوکلند

اوکلند بزرگترین منطقه شهری نیوزلند است و در راه بزرگتر شدن است. در یک دهه آینده، جمعیت اوکلند قرار است به دو میلیون افزایش یابد و تقاضاهای بیشتری برای مسکن، زیرساخت ها و فرصت های شغلی ایجاد کند. این امر رهبران ارشد دانشگاهی و محلی نیوزلند را به سمت یک سوال مهم سوق داده است: آیا می‌توانیم شهری پایدار بسازیم که با نیازهای آینده مطابقت داشته باشد؟آینده ای پایدار برای مردم اوکلند یک امکان واقعی به نظر می رسد. در واقع، در حال حاضر در حال ساخت است. یک استراتژی جدید و گسترده اکنون در حال اجرا است که پایداری در مرکز آن قرار دارد. چندین ساختمان عمومی، از جمله مقر شورای اوکلند، قبلاً با مواد و فناوری سازگار با محیط زیست بازسازی شده‌اند که مصرف انرژی را تا 40 درصد کاهش می‌دهد. شبکه حمل و نقل شهر اوکلند نیز تمام روشنایی خیابان ها را به LED تبدیل کرد. این امر موجب صرفه جویی 36 میلیون دلاری در 20 سال آینده خواهد شد و بودجه برای سرمایه گذاری مجدد در پروژه های پایدارتر در نظر گرفته شده است.

 

 

شانگهای

شانگهای یکی از شهرهای چین است که به سرعت در حال رشد است. در سال 2018، مردم آن بیش از 400 میلیون دلار به اقتصاد چین کمک کردند. از آن زمان، این رقم هر سال 6.6 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود این روند در بلندمدت ادامه یابد. ویلیام تام، مدیر اجرایی شهر، تنها یکی از افرادی است که اطمینان می‌دهد شانگهای به روش درست رشد می‌کند. او می گوید، "محیط های طبیعی شانگهای نقش کلیدی در کمک به تثبیت جایگاه آن به عنوان شهر قرن بیست و یکم ایفا خواهد کرد. با حمایت نیروی کار تحصیلکرده که به طور فزاینده ای نسبت به وضعیت شهر اطمینان دارند، آینده بسیار روشن به نظر می رسد." اکنون تلاش ها برای تبدیل مناطق صنعتی قدیمی به فضای سبز در حال انجام است. همزمان، ابتکار دیگری پاکسازی سه رودخانه اصلی شانگهای، بهبود کیفیت آب آشامیدنی و حفاظت از بخش‌های وسیعی از شهر در برابر سیل است.

 

 

مدلین

دگرگونی مدلین چیزی جز چشمگیر نبوده است. همین دو سال پیش، این شهر کلمبیایی یکی از خطرناک ترین مکان های جهان به حساب می آمد. امروزه جرایم خشونت آمیز ۸۲ درصد کاهش یافته است و «شهر بهار ابدی» الگویی برای نوآوری شهری و زندگی پایدار است.برخی از مبتکرانه ترین اقدامات آن عبارتند از Metrocable، یک سیستم تله کابین که مردم را در تپه های شیب دار اطراف به منطقه تجاری مرکزی شهر متصل می کند. متروکابل به ایجاد هزاران فرصت تجاری کمک کرده و دسترسی به کار با درآمد بهتر در شهر را فراهم کرده است. همچنین به این معنی است که مردم جوامع روستایی می توانند در کالج ها و دانشگاه های مدلین شرکت کنند. مدلین اکنون تنها شهر در قاره آمریکا است که در چالش شهرهای هوشمند اتحادیه اروپا، پروژه ای چند میلیارد دلاری برای ساخت شهرهای هوشمندتر، سبزتر و از نظر اجتماعی پایدار شرکت دارد.

 

 

آیندهوون

دانشجویان دانشگاه فناوری آیندهوون هلند در حال حاضر در حال طراحی و ساخت شهرهای پایدار و متناسب با قرن بیست و یکم هستند. تیمی از دانشجویان مهندسی خود را برای مسابقه ده‌گانه خورشیدی ۲۰۲۱ آماده می‌کنند. دکاتلون خورشیدی که در ووپرتال آلمان برگزار می‌شود، مسابقه‌ای در میان باهوش‌ترین دانش‌آموزان اروپایی است تا ببینند چه کسی می‌تواند خلاقانه‌ترین ایده‌ها را برای اجرای معماری پایدار ایجاد کند. سایر دانشجویان فنی آیندهوون در نزدیکی خانه کار می کنند. Team CASA یک ابتکار دانشجویی است که روش جدیدی برای زندگی پایدار طراحی کرده است. خانه‌های CASA دارای سقف پانل‌های خورشیدی و فن‌آوری ذخیره‌سازی گرمای فصلی هستند و از مواد بادوام برای کاهش ردپای کربن صنعت ساختمان تشکیل شده‌اند. اولین خانه های CASA اواخر امسال در سراسر آیندهوون بالا می روند.

 

 

 

سانفرانسیسکو

به عنوان خانه سیلیکون ولی، سانفرانسیسکو به دلیل اینکه یکی از آینده نگرترین مکان های روی کره زمین است، شهرت خوبی دارد. جای تعجب نیست که فرهنگ نوآوری شهر شامل تعهد به زندگی پایدار و دنیای سبزتر است.

Plenty، یک استارت آپ در سانفرانسیسکو، یک مزرعه عمودی سرپوشیده است که میوه و سبزیجات سالم تولید می کند و در عین حال هزینه های زیست محیطی را به طور چشمگیری کاهش می دهد. به لطف سرمایه گذاری های قابل توجه شرکت هایی مانند آلفابت و آمازون، Plenty در حال طراحی برنامه هایی برای ساخت 500 مزرعه عمودی در سراسر جهان است که شهرهای پرجمعیت با بیش از یک میلیون نفر را هدف قرار می دهد.

Dispatch Goods یکی دیگر از استارت آپ های زیست محیطی است که در سانفرانسیسکو فعالیت می کند. این یک هدف واقعا ساده اما قدرتمند دارد. تا تمام ظروف شهر برای غذای آماده 100٪ قابل استفاده مجدد باشد. مشتریان اکنون می توانند مستقیماً از رستوران های شرکت کننده سفارش دهند و بسته بندی قابل استفاده مجدد Dispatch را با هزینه اندکی به مبلغ 1.50 دلار برای هر سفارش درخواست کنند.

 

 

 

فوکوکا

فوکوکا که در ساحل شمالی جزیره کیوشو ژاپن قرار دارد، از جدیدترین فناوری‌ها برای ساخت یکی از هوشمندترین شهرهای جهان استفاده می‌کند. هوش مصنوعی و روباتیک پیشرفته در حال آماده شدن برای نیرو بخشیدن به شبکه اشتراک خودرو از وسایل نقلیه خودران و متنوع هستند، در حالی که فناوری پزشکی از راه دور اعضای جمعیت سالخورده ژاپن را در عرض چند دقیقه به یک متخصص پزشکی متصل می کند. این به زودی به پزشکان امکان می دهد تا بیماران را از راه دور معاینه کنند و به آنها کمک کند تا مشکلات را سریعتر از همیشه تشخیص دهند. پهپادهای تحویلی به زودی در آسمان فوکوکا به یک منظره معمول تبدیل خواهند شد و شبکه ای از اسکوترهای الکترونیکی در حال حاضر در اطراف شهر نصب شده است. این اسکوترهای برقی جایگزین تمیزتر و مقرون به صرفه تری برای اتومبیل ها و اتوبوس ها هستند.

 

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه راد تماس بگیرید.