دانشگاه ییل آمریکا

دانشگاه ییل یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در نیوهاون است که این موسسه در سال 1701 با عنوان دانشکده تحقیقاتی تأسیس شد و به عنوان سومین موسسه قدیمی آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از 9 کالج استعماری است که قبل از انقلاب آمریکا منصوب شده است. بسیاری از سیاستمداران و روسایجمهور آمریکا از جمله: هیلاری کلینتون، جان کری، بیل کلینتون و جرج بوش از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. پس از سال 1890 ، با گسترش سریع محوطه دانشگاه و تحقیقات علمی گسترده تر، جمعیت دانشکده و دانشجویان ییل افزایش یافت. محوطه دانشگاه مرکزی ییل در مرکز شهر نیوهون 260 هکتار (1.1 کیلومتر مربع) مساحت داردو بسیاری از امکانات از جمله زمین گلف، ساختمان بهداشتی درمانی، و فضای مربوط به امر ازمایشگاهی را در خود جای داده است. ییل یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های آمریکاست که همواهر دانشجویان بسیاریرا به خود جذب می کند و در حال حاضر بیش از 5 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، بیش از 6 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و نیمی از دانشجویان مقطع لیسانس دانشگاه ییل را زنان تشکیل می دهند. کتابخانه دانشگاه ییل ، ​​که بیش از 15 میلیون جلد کتاب را در خود جای داده است ، سومین کتابخانه دانشگاهی بزرگ در ایالات متحده است. همچنین کتابخانه اصلی ، کتابخانه یادبود استرلینگ ، دارای حدود 4 میلیون جلد کتاب می باشد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال 2020 دانشگاه ییل در رتبه 17 دنیا و 9 آمریکا قرار داده شده است و همچنین موسسه تایمز نیز این دانشگاه را در رده ی هشتم رتبه بندی کرده است.

 

دانشکده های دانشگاه ییل

دانشکده حقوق

دانشکده مدیریت

دانشکده سلامت عمومی

دانشکده موسیقی

دانشکده دارو

دانشکده محیط زیست و جنگل داری

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی

دانشکده الهیات

دانشکده هنر

دانشکده پرستاری

 

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاه ییل

پرداخت 80 دلارهزینه اپلیکیشن

مدارک پایان تحصیلات دبیرستان

ارائه رزومه

ریز نمرات

ارائه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه

 

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشداز دانشگاه ییل

تکمیل فرم اپلیکیشن

ارائه مدارک کارشناسی

ارائه ریز نمرات

ارائه رزومه

توصیه نامه

مدرک زبان

 

هزینه تحصیل در دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یکی از گرانترین دانشگاه های دنیا برای تحصیل می باشد و هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار زیاد است و به صورت تقریبی هزیه تحصیل در این دانشگاه از حدود 50 هزار دلار در سال شروع می وشد که بسته به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر این هزینه متغیر می باشد. مشهورترین دانشکده دانشگاه ییل دانشکده حقوق این دانشگاه است که نه تنها در آمریکا بلکه بهترین دانشگاه حقوق دنیا نیز محسوب می شود. همچنین دانشکده هنر و معماری این دانشگاه نی بسیار مطرح می باشد و معماران بزرگی از جمله نورمن فاستر از فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند. از آنجایی که تعداد بسیار زیادی از افراد رویای مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های آمریکا را در سر دارند این دانشگاه برای افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های مطرح هستند و همچنین توانایی تامین هزینه های این دانشگاه را دارند گزینه ی بسیار مناسبی می باشد، اما راه های دیگری به جز اخذ پذیرش تحصیلی از جمله مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج، مهاجرت از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد.

با توجه به سختگیری های قانون مهاجرت به آمریکا در سالهای اخیر اگر به دنبال مهاجرت به آمریکا از طریق یکی از روش های عنوان شده هستید پیشنهاد می شود پیش از اقدام جهت اخذ اطلاعات دقیق تر و انتخاب راهی مطمئن با توجه به شرایط خود با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در امر مهاجرت بهره مند شوید.