دانشگاه لوند سوئد


دانشگاه لوند یک دانشگاه دولتی در سوئد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شمال اروپا است و این دانشگاه در شهر لوند در استان اسکانیا ، سوئد واقع شده است.

دانشگاه لوند دارای 9 دانشکده است که شامل پردیس های متفاوت در شهرهای مالمو و هلسینگبورگ است و در حال حاضر 40،000 دانشجو در 270 رشته ی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه لوند به طور مداوم در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در اوایل قرن بیستم ، این جمعیت دانشجویی  این دانشگاه حدود هزار نفر بود كه عمدتاً متشكل از دانش آموزان طبقه بالا برای آموزش كارمندان دولت ، وكلا و پزشكان بود. در سالهای اخیر ، دانشگاه لوند در میان متقاضیان موسسات آموزش عالی سوئد ، چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی بسیار محبوب بوده است. اولین زنی که در لوند تحصیل کرد هیلدگارد بورک بود که قبلاً در اوپسالا تحصیل کرده بود و اولین زن سوئدی بود که مدرک دانشگاهی دریافت کرد. امکانات دانشگاه عمدتا در شهر کوچک لوند در اسکانیا واقع شده است ، حدود 15 کیلومتری مرکز مالمو و 50 کیلومتری کپنهاگ و جمعیت زیاد دانشجویی و کارکنان این دانشگاه بر شهر تأثیر می گذارد و در واقع آن را به یک شهر دانشگاهی تبدیل می کند. دانشگاه لوند دارای یک پردیس ماهواره ای در نزدیکی مالمو ، سومین شهر بزرگ سوئد است و سه آکادمی دانشکده هنرهای زیبا و نمایشی: آکادمی هنری مالمو ، آکادمی موسیقی مالمو و آکادمی تئاتر مالمو ، همگی در مالمو واقع شده اند. کتابخانه دانشگاه لوند در سال 1668 همزمان با دانشگاه تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کتابخانه های سوئد است. دانشگاه لوند به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای تحقیقاتی اسکاندیناوی شناخته شده است واز نظر مقالات علمی ارائه شده برای چاپ در مجلات معتبر، در بین برتر اتحادیه اروپا قرار دارد. این دانشگاه در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی مهم بین المللی مانند فناوری نانو ، تغییرات آب و هوا و زیست شناسی سلول های بنیادی فعال است.

 

دانشکده های دانشگاه لوند

دانشکده اقتصاد و مدیریت

دانشکده حقوق

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده هنرهای زیبا و نمایشی

دانشکده فنی و مهندسی

دانشکده علوم

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم انسانی و الهیات

دانشگاه لوند از مشهورترین موسسات آموزش عالی در کشورهای اسکاندیناوی است و معمولاً در میان 100 موسسه برتر جهان قرار می گیرد. لوند در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS درسالهای 2014/2015 در رتبه 67 جهان قرار گرفت و در رتبه بندی لیدن برای سال 2017 ، دانشگاه لوند در رتبه 84 جهان قرار گرفت. این دانشگاه محبوب ترین دانشگاه سوئد برای متقاضیان بین المللی است و توسط Times Higher در سال 2021 به عنوان چهلمین دانشگاه بین المللی در جهان معرفی شد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه لوند

مدارک ئ ریز نمرات مقاطع پیشین تحصیلی

رزومه

انگیزه نامه

ارائه مدرک زبان با حداقل نمره 6.5

کشور سوئد همانند سایر کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی همچون دانمارک و نروژ از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است و استانداردهای زندگی دراین کشور به میزانی ست که همه ساله تعداد بسیار زیادی از افرادی که به دنبال مهاجرت هستند این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب میکنند چرا که امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر و شناخته شده این کشور،امکان اخذ ویزای کاری و یا اخذ ویزای ازدواج در این کشور وجود دارد و کافیست افراد متقاضی پیش از اقدام با توجه به شرایط مالی،خانوادگی،میزان تحصیلات و ... بهترین و کم ریسک ترین راه را انتخاب نمایند.

در انتها پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کشور سوئد، آشنایی با دانشگاه های این کشور، نحوه یاخذ ویزای کاری و ازدواج و .. با موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.