دانشگاه گرونینگن هلند

دانشگاه گرونینگن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر گرونینگن در هلند است. این دانشگاه در سال 1614 تاسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی هلند است. در سال 2014 ، این دانشگاه  400 مین سالگرد خود را جشن گرفت. در حال حاضر ، دانشگاه گرونینگن طبق جدول رتبه بندی بین المللی در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در آوریل 2013 ، طبق نتایج بارومتر دانشجویی بین المللی ، دانشگاه گرونینگن ، برای سومین بار متوالی ، به عنوان بهترین دانشگاه هلند انتخاب شد. دانشگاه گرونینگن دارای یازده دانشکده ، 9 مدرسه تحصیلات تکمیلی ، 27 مرکز تحقیقاتی و موسسه و بیش از 175 برنامه آموزشی متفاوت است. از فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه می توان به یوهان برنولی ، آلتا جیکوبز ، چهار برنده جایزه نوبل ، 9 برنده جایزه اسپینوزا ، یک برنده جایزه استوین ، سلطنت ، چندین شهردار ، اولین رئیس بانک مرکزی اروپا و دبیرکل ناتو اشاره کرد. دانشگاه گرونینگن در دهه های اول قرن بیستم با سرعت زیادی پیشرفت کرد  و تعداد دانشکده ها و دوره ها به طور پیوسته رشد می کردند و همینطور تعداد دانشجویان رشد چشمگیری داشت. در واقع هنگامی که دانشگاه  300 مین سال خود را در سال 1914 جشن میگرفت 611 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده بودند. این تعداد در سال 1924 به 1000 دانشجو رسیده بود. در حال حاضر حدود 32700 دانشجو در دانشگاه گرونینگن ثبت نام کرده اند که تعداد دانشجویان خارجی  به طور مداوم در حال رشد است و در سال های اخیر تعداد دانشجویان و محققان آلمانی این دانشگاه به شدت رشد کرده است. همچنین این دانشگاه در مارس 2015 ، توافق نامه ای با دانشگاه کشاورزی چین برای ایجاد پردیس در شهر یانتای چین امضا کرد و این امر باعث می شد دانشگاه گرونینگن اولین دانشگاه هلندی باشد که پردیس خود را در چین افتتاح می کند اما این پروژه در ژانویه 2018 به دلیل عدم پشتیبانی کافی از پروژه کنسل شد. این دانشگاه ، در حال حاضر حدود 33500 دانشجو دارد که از دوره کارشناسی تا دانشجویان دکترا در برنامه های مختلف ثبت نام کرده اند و از این تعداد 9100 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. همچنین در حال حاضراین دانشگاه 6100 نفر هیات علمی دارد.

45 دوره کارشناسی در این دانشگاه ارائه می شود که35 برنامه کارشناسی آن به زبان انگلیسی تدریس می شود و 120 برنامه کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می شود که از این تعداد 90 برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشگاه گرونینگن در زمینه های اکولوژی ، علوم مواد ، شیمی و نجوم در بین 3 دانشگاه تحقیقاتی برتر اروپا قرار دارد و سایر گروه های تحقیقاتی مطرح این دانشگاه در علوم نانو ، فیزیک ، زیست شناسی مولکولی ، میکروبیولوژی ، علوم پزشکی ، علوم اعصاب ، جامعه شناسی ، فلسفه ، الهیات ، باستان شناسی و هنرها هستند. دانشگاه گرونینگن در یازده دانشکده سازمان یافته است که برنامه ها و دوره هایی را در زمینه های علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، حقوق ، اقتصاد و تجارت ، علوم فضایی ، علوم زیستی و علوم طبیعی و فناوری ارائه می دهند.

 

دانشکده های دانشگاه گرونینگن

دانشکده اقتصاد و تجارت

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشکده هنر

دانشکده فلسفه

دانشکده علوم و مهندسی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم پزشکی

دانشکده الهیات

دانشکده علوم فضایی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

پرداخت application fee

ارائه مدارک مقاطع تحصیلی پیشین

ارائه رزومه

انگیزه نامه

توصیه نامه

مدرک زبان با حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه

اقتصاد در حال رشد،دانشگاه های معتبر و استانداردهای بالای زندگی سبب می شود تا افراد زیادی به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور باشند که مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق پناهندگی و ... تعدادی از این راه ها می باشند.

بهتر است پیش از اقدام برای انتخاب کم ریسک ترین روش با توجه به شرایط خود با افراد متخصص در زمینه ی مهاجرت مشاوره ی لازم را انجام دهید از این رو پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهرهمند شوید.