ادامه تحصيل در دانمارک
کشور دانمارک از کشورهاي مرفه جهان مي باشد و از نظر شاخص رفاه اجتماعي در رده پنجم دنيا قرار دارد و همين امر از دلايل تقاضاي مهاجرت به دانمارک با اخذ ويزاي تحصيلي دانمارک و يا گرين کارت دانمارک مي باشد. کشور دانمارک نظام آموزشي پيشرفته و مدرني دارد و براي دانشجويان خود به خصوص در سطح دکتري شرايط و مزاياي ويژه اي در نظر مي گيرد. دانمارک سيستم اقتصادي با ثباتي دارد و بازار کار آن نيز پررونق است؛ بدين ترتيب اين کشور با توجه به کمبود نيروي کار جوان در کشور خود اقدام به جذب نيروي کار متخصصص از سراسر دنيا مي نمايد. برنامه اي نيز تحت عنوان گرين کارت دانمارک براي جذب افراد متخصص به دانمارک اعمال مي شود. دانشگاه هاي دانمارک امکانات بالايي دارند و مدارک آن نيز در سراسر دنيا معتبر مي باشد. تحصيل در دانشگاه هاي دانمارک و اخذ مدرک از اين دانشگاه ها امکان کاريابي و در نتيجه اخذ اقامت دائم دانمارک و يا ديگر کشورهاي شنگن را براي افراد بالا مي برد.


شرايط ادامه تحصيل در دانمارک:
دانمارک دانشگاه هاي معتبري دارد و امکان ادامه تحصيل براي دانشجويان سراسر دنيا در اين دانشگاه ها وجود دارد. تحصيل در دانشگاه هاي دانمارک به زبان انگليسي و يا دانمارکي مي باشد. تحصيل ليسانس در دانمارک معمولاً به زبان دانمارکي است، اما امکان تحصيل به زبان انگليسي در مقطع کارشناسي ارشد وجود دارد و در مي توان گفت در مقطع دکتري تقريباً تمامي رشته ها به زبان انگليسي ارائه مي شود که دانشجو بايد در دو مقطع اخير مدرک زبان آيلتس با نمره 6 تا 7 را ارائه دهد. با توجه به اينکه 90 درصد دانمارکي ها به زبان انگليسي مسلط هستند بنابراين از اين جهت براي دانشجو مشکلي پيش نمي آيد و فقط براي تحصيل در دوره ليسانس فرد بايد زبان دانمارکي را فرابگيرد.


هزينه تحصيل در دانمارک:
تحصيل در دانشگاه هاي دانمارک با پرداخت شهريه همراه است و رايگان نيست. دانمارک به دليل نظام رفاه اجتماعي خود جزو کشورهاي با ميزان ماليات بالا و گران مي باشد وهزينه تحصيل در آن نيز 6 تا 16 هزار يورو در سال است که بسته به رشته ومقطع تحصيلي فرد متغيير است. هزينه زندگي در دانمارک هم حدود 600 تا 900 يورو در ماه مي باشد. در نظر داشته باشيد که هزينه زندگي در شهرهاي مختلف دانمارک متفات مي باشد و هزينه در شهرهاي بزرگ آن بالاتر است.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، کار در دانمارک، گرين کارت دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.