یافتن کار در فنلاند

کشور فنلاند که عضو شنگن می باشد، به دلایلی نظیر حاکم بودن سیستم رفاه اجتماعی در این کشور، شرایط باثبات اقتصادی و امکان کاریابی و امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های فنلاند، معمولاً از کشورهای مهاجرپذیر می باشد. برای مهاجرت به فنلاند روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از این روشها به اقامت فنلاند ختم می گردد

و شخص میتواند اقامت دائم فنلاند را کسب نماید و به عنوان شهروند فنلاند تلقی شود.کشور فنلاند جزو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن میباشد. این کشور از کشورهای صنعتی جهان است و معمولاً فرصت های شغلی مورد نیاز برای نیروی کار این کشور فراهم می باشد، نیروی کار این کشور حدود دو میلیون و 68 هزار نفر می باشند و نرخ بیکاری در فنلاند حدود 6/6 می باشد. همانطور که همه می دانیم فنلاند کشوری صنعتی است که تولیدات لوزام الکترونیکی  و مشاغل مهندسی در این کشور بسیار پرورنق می باشد. بدین ترتیب بیکاری در کشور فنلاند بسیار کم به چشم  میخورد و آن هم شاید درسال های اخیر ناشی از وضعیت رکود در اروپا بوده باشد که فنلاند نیز از آثار این شرایط بد اقصادی به دور نبوده است. شرایط اقتصادی و رونق کسب و کار در این کشور با ثبات می باشد، و همواره در نظر داشته باشیم که کشور فنلاند جزو کشورهایی است که با پیری جمعیت مواجه بوده  و بدین ترتیب فنلاند به نیروی کار جوان  نیاز داشته و اقدام به جذب نیروی کار ماهر در کشور خود می نماید.

کاریابی در فنلاند و مشاغل مورد نیاز فنلاند

با این حال یافتن شغل در فنلاند در صورتی که فرد در داخل خود فنلاند و یا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نباشد دشوار است، چرا که مراحل اخذ اقامت کاری فنلاند بدین ترتیب می باشد که : ابتدا یک کارفرما که در بزینسن خود نیاز به نیروی کار دارد، اقدام به پخش آگهی استخدام در داخل فنلاند می نماید، ودرصورتی که نیروی کار مورد نظر از داخل کشور پیدا نشود، کارفرمای فنلاند آگهی خود را در سطح اتحادیه اروپا پخش می کند، اگر دراین مرحله نیز نیروی کار مورد نظر پیدا نشود، این آگهی در سطح دیگر کشورهای جهان پخش می شود و در این مرحله است که فرد در داخل ایران و با داشتن آگهی رسمی دعوت کاری از کارفرمای فنلاندی برای اخذ ویزای کاری فنلاند اقدام نماید، با توجه به این مراحل همانطور که واضح است یافتن کار بدین ترتیب در فنلاند دشوار و گاهاً غیر ممکن است. برای متقاضیان کار در فنلاند واخذ اقامت دائم فنلاند توصیه میشود ابتدا با اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در دانشگاه های فنلاند تحصیل نمایند وسپس نسبت به یافتن کار در داخل این کشور اقدام کنند.

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ، ویزای ازدواج فنلاند، ویزای کاری فنلاند و دیگر روش های مهاجرت به فنلاند به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر  ومشاوره نیز می توانید با مشاورین مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.