اقامت فنلاند

 

فنلاند یکی از کشورهای اروپایی و در حوزه اسکاندیناوی میباشد. کشور فنلاند از کشورهای شمال اروپا میباشد و آب و هوای خاص کشورهای شمالی را دارد کشور فنلاند برترین و موثرترین سیستم آموزشی در مدارس را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. و بسیاری از افراد به دلیل سیستم تحصیل رایگان در فنلاند و در دانشگاه های معتبر کشور فنلاند و همچنین به دلیل رفاه اجتماعی بسیار بالا این کشور را برای مهاجرت

برمیگزینند. برای مهاجرت به فنلاند روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از این روشها به اقامت فنلاند  ختم می گردد و شخص میتواند اقامت دائم فنلاند را کسب نماید و به عنوان شهروند فنلاند تلقی شود.

در ابتدا میدانید که برای ورود به فنلاند حتما باید از کشور فنلاند و یا کشورهای عضو شینگن ویزا داشته باشید. با داشتن ویزاهای توریستی از کشورهای عضو پیمان شینگن شخص میتواند وارد فنلاند شود ولی قبل از پایان یافتن مهلت ویزا باید از کشور خارج گردد. لازم به یادآوری است که ویزای توریستی به هیچ یک از انواع ویزاها تبدیل نمیشود و شخص باید از فنلاند خارج شده و به کشور اصلی خود بازگردد و برای نوع دیگر ویزا از کشور خود اقدام نماید.
از ویزاهای بلند مدت میتوان به ویزای تحصیلی، ویزای کاری و.... اشاره کرد. که این ویزاها معمولا به اقامت فنلاند ختم خواهد شد. البته توجه داشته باشید که باید شرایط دریافت اقامت دائم فنلاند فراهم باشد.
ویزاهای بلند مدت معمولا تاریخی بیش از یک سال اعتبار دارند، حال اگر شخصی با ویزاهای بلند مدت وارد کشور فنلاند شود و بتواند در زمانی که در فنلاند زندگی میکند کارهای اقامتی خود را انجام دهد میتواند اقامت دائم فنلاند را دریافت نماید.
به عنوان مثال شخصی که با ویزای دانشجویی وارد فنلاند شود و بعد از تحصیل مشغول کار در یک شرکت فنلاندی شود ، میتوانند پس از طی چند سال و پرداخت بیمه و مالیات در طی این سالها اقامت خود را دریافت نمایند.
اگر شخصی با ویزای ازدواج وارد فنلاند شود میتواند بعد از سپری شدن سه یا چهار سال از ازدواج  برای اقامت دائم اقدام نماید.
یکی دیگر از راه هایی که شخص میتواند اقامت فنلاند را دریافت نماید سرمایه گذاری د فنلاند و ثبت شرکت در فنلاند میباشد. شخص میتواند با ارائه یک طرح تجاری و شروع یک کسب و کار بعد از طی مدتی که از شروع کسب و کار و پرداخت بیمه و مالیات کشور فنلاند سپری میشود میتواند اقامت دائم فنلاند را دریافت نماید.
شرایط مهاجرت به فنلاند در مقاله ای جداگانه در همین سایت موجود است
چنانچه در مورد مهاجرت به فنلاند و یا ادامه تحصیل در فنلاند نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.