تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

کشورسوئد فرصت اخذ ویزای تحصیلی از اروپا را بدون نیاز به مدرک زبان فراهم می کند و همین فرصت، مشکل بسیاری از افراد را برای اخذ مدرک زبان در داخل کشور حل نموده است و به خواسته آن ها برای مهاجرت به اروپا

بدون داشتن مدرک زبان تحقق بخشیده است. در واقع می توان گفت، بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی(مثل آیلتس یا تافل) امکان مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای حوزه  شینگنبرای تحصیل یا کار و یا .... برای افراد متقاضی وجود دارد. به طوری که افراد می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از سوئد وارد این کشور شده و در داخل این کشور نسبت به اخذ مدرک زبان اقدام نمایند. سوئد از کشورهای حوزه اسکناندیناوی با رفاه اجتماعی بالا، سیستم سیاسی و اقتصادی بسیار با ثبات و دارا بودن نظام آموزشی و پژوهشی با کیفیت و پیشرفته و جای دادن دانشگاه های معتبر درون خود، سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جذب می نماید. دانشجویان می توانند با داشتن شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی از دانشگاه های سوئد اقدام کنند و بدین طریق با دریافت ویزای تحصیلی سوئد به این کشور مهاجرت کنند ؛ پس از اتمام تحصیل هم با جستجوی کار در سوئد و یا راه های دیگر نظیر سرمایه گذاری در سوئد، ازدواج در سوئد و ... تابعیت و اقامت دائم سوئد را به دست آورند. اما همانطور که ذکر گردید، راهی آسان تر نیز برای مهاجرت به اروپا و اخذ ویزای شنگن وجود دارد و آن دریافت ویزای تحصیلی از دوره های زبان انگلیسی سوئد است. متقاضی با این ویزا، نیازی به گذارندن وقت و انرژی برای یادگیری زبان در داخل کشور ندارد و با صرف داشتن مدرک لیسانس می تواند به کشور سوئد مهاجرت نماید. هرچند داشتن حداقل دانشی از زبان در حد آیلتس 5 برای پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری، جهت دریافت ویزا لازم است.  شخص، بدین طریق می تواند به مدت 6 ماه تا یک سال مشغول یادگیری زبان انگلیسی در سوئد باشد. در ضمن مزیت بزرگ این ویزا این است که می توان پس از اتمام تحصیل در دوره های زبان سوئد، به راحتی بدون نیاز به اخذ مدرک زبان(نظیر آیلتس یا تافل) و با صرف داشتن مدرک اتمام تحصیل در این دوره های زبان، از دانشگاه های سوئد پذیرش کسب نموده و دوره تحصیلی را در هر یک از مقاطع مورد نظر در دانشگاه های سوئد آغاز کند و یا به صورت مستقیم پس از اتمام دوره های زبان نسبت به کاریابی اقدام نماید، که البته این امر تا حدودی دشوار بوده و بهتر است فرد با ورود به دانشگاه های سوئد و با تلاش برای یادگیری زبان سوئدی در طول تحصیل در جستجوی کار در سوئد باشد و پس از اتمام تحصیل نسبت به اخذ ویزای کار و اقامت دائم سوئد تلاش نماید.

مهاجرت به سوئد، از طریق دوره های زبان انگلیسی در سوئد، امکان اخذ ویزای شنگن و اتحادیه اروپا را برای فرد هموار می کند. دوره های زبان سوئد به صورت 6 ماه تا یکساله برگزار می شوند و مزیت بزرگ دیگر این نوع ویزا این است که برای فرد امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و یا فرزندان(زیر 18 سال) همراه با اجازه تحصیل رایگان برای آنها،  وجود دارد. در ضمن شانس دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های سوئد با تحصیل در دوره های زبان سوئد بالاتر می رود. البته در این دوره تحصیل در زبان سوئدی به صورت رایگان میباشد و همچنین تحصیل فرزندان در مدارس نیز رایگان و همراه با تسهیلاتی همراه میباشد.

اطلاعات بیشتر را در خصوص تحصیل در سوئد، نحوه اخذ ویزای کاری سوئد، شرایط سرمایه گذاری در سوئد، ویزای سامبو سوئد(اخذ اقامت از طریق ازدواج) ، تحصیل پزشکی در سوئد و یا راه های دیگر مهاجرت به سوئد، از مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد به دست آورید.