گرفتن ويزاي کار دانمارک
کشور دانمارک از کشورهاي اتحاديه اروپا و عضو شينگن مي باشد. دانمارک از شادترين کشورهاي دنيا است که شهروندان آن از کيفيت زندگي بالايي برخوردارند ؛ مردم دانمارک اغلب به عنوان راضي ترين مردم جهان شناخته مي شوند. کشور دانمارک نظام آموزشي قوي و پيشرفته اي دارد و سيستم اقتصادي و بازار کار آن بسيار باثبات مي باشد. دانمارک جمعيت کمي دارد اما با توجه به کمبود نيروي کار جوان و روند رو به پيري جمعيت معمولاً به نيروي کار جوان ديگر کشورها نياز دارد. در اين راستا اين امکان وجود دارد که متقاضيان براي دريافت ويزاي کار دانمارک از طريق برنامه گرين کارت دانمارک اقدام نمايند.


معمولاً دريافت ويزاي کار در اتحاديه اروپا بدين صورت مي باشد که آگهي استخدام در داخل کشور( مثلاً دانمارک) منتشر مي شود و اگر فرد مورد نظر براي اين شغل پيدا نشد، اين آگهي در سطح اتحاديه اروپا پخش مي شود و در نهايت اگر فرد مورد نظر براي کار در اتحاديه اروپا نيز نبود، اين اگهي در ديگر قاره ها و کشورهاي غير اتحاديه اروپا منتشر مي گردد؛ بديهي است که در اين سيستم معمولاً با توجه به بحران اقتصادي و بيکاري پيش آمده در کشورهايي نظير اسپانيا و ايتاليا، معمولاً متقاضي مورد نظر براي کار در سطح اتحاديه اروپا پيدا مي شود و اين امکان براي پيدا کردن کار در اتحاديه اروپا براي ديگر کشورها عملاً از بين ميرد. فلذا مي توان گفت راه مذکور براي يافتن کار در اتحاديه اروپا ، بسيار دشوار و حتي غيرعملي مي باشد.
کشور دانمارک در سال هاي اخير برنامه اي با عنوان گرين کارت راه اندازي کرده است که در اين برنامه مشاغل مورد نياز از طرف سفارت دانمارک اعلام مي شود و متقاضيان مي توانند براي دريافت اجازه کار و اقامت دانمارک از اين طريق اقدام نمايد. نحوه گزينش بدين صورت است که ويژگي هايي مثل تحصيلات و سن و سابقه کار هرکدام داراي امتياز خاصي بوده و فرد براي دريافت ويزا کار بايد 100 امتياز به دست آورد. از جمله شرايط و وِيژگي هاي لازم براي دريافت اين نوع ويزا داشتن مدرک فوق ليسانس و يا بالاتر، داشتن سابقه کار در رشته تحصيلي و سن 40 سال و پايين تر مي باشد.
براي کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه گزينش و امتياز بندي در برنامه گرين کارت دانمارک و مشاغل مورد نياز دانمارک به بر روي لينک گرين کارت دانمارک در همين مطلب کليک نمائيد.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، گرين کارت دانمارک، ويزاي ازدواج دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
جهت دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.