مردم دانمارک و فرهنگ مردم دانمارک
دانمارک از اعضاي کشورهاي شنگن و واقع در شمال اروپا مي باشد ، تحصيل در دانمارک رايگان نيست و معمولاً براي اخذ اقامت کاري دانمارک  نيز بايد زبان دانمارکي را فراگرفت. دانمارک در زمره کشورهاي با قوانين مهاجرتي سختگيرانه مي باشد و همين از دلايل کم بودن ميزان مهاجرت به دانمارک است. با اين حال اگر کسي موفق به اخذ ويزاي دانمارک شود مي توان به تمام کشورهاي شينگن سفر کند. از جمله راههايي که اکنون امکان مهاجرت به دانمارک را فراهم کرده است، برنامه گرين کارت دانمارک مي باشد.


مردم دانمارک
دانمارک با ماليات بالا، برابري اجتماعي و دوچرخه سواري شناخته شده است. کشور دانمارک داراي دولت رفاهي و با ماليات بالا است که اين ماليات صرف خدمات رفاهي در زمينه هاي آموزش و بهداست، درمان و ... براي شهروندان مي شود. مردم دانمارک بارها در آمارهاي جهاني به عنوان شادترين و راضي ترين مردم جهان شناخته شده اند، اختلاف درآمدي در بين مردم دانمارک بسيار کم و مي توان گفت، وجود ندارد. دانمارک کشوري با کم ترين ميزان فساد ادراي و با امنيت بالا و جرم و جنايت پايين مي باشد. جمعيت دانمارک حدود 6 ميليون نفر مي باشد که ميانگين سني آن ها 40 سال است. اميد به زندگي در دانمارک براي مردان 75 سال و براي زنان 80 سال مي باشد.


زبان و مذهب مردم دانمارک
مردم دانمارک اکثراً به زبان دانمارکي صحبت مي کنند، البته زبان انگليسي در اين کشور رواج بسياري دارد و اکثر دانمارکي ها قادر به تکلم به زبان انگليسي نيز هستند. 98 درصد مردم دانمارک مسيحي و 2 درصد نيز مسلمان مي باشند. پرجمعيت ترين مذهب در دانمارک کاتوليک ها هستند که البته 11 مجمع مذهبي ديگر در اين کشور به رسميت شناخته شده است. حدود 280 هزار مسلمان نيز در دانمارک وجود دارد و نوزده گروه رسمي مسلمانان از طرف دولت اين کشور به رسميت شناخته شده است. مردم دانمارک براي فرهنگ اهميت زيادي قائل هستند.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در دانمارک، گرين کارت دانمارک، ويزاي ازدواج دانمارک و ديگر روش هاي مهاجرت به دانمارک به مقالات مرتبط در مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز يا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد