44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

بورس تحصيلي کانادا
کشور کانادا از کشورهاي پرطرفدار براي تحصيل مي باشد. کانادا کشوري در شمال امريکا است و دانشگاه هاي کانادا در سطح جهاني بسيار معتبر مي باشند و برخي از آن ها رتبه جهاني زير 100 را به خود اختصاص داده اند. اخذ ويزاي تحصيلي کانادا از جمله ويزاهايي است که امکان مهاجرت به کانادا را

براي متقاضيان فراهم ميکند. دانشجويان سراسر دنيا در صورت تمايل به تحصيل در کانادا ابتدا بايستي با شرايط تحصيل در کانادا و شرايط اخذ پذيرش از دانشگاه هاي کانادا آشنا شوند و سپس اقدام به ارسال درخواست خود به دانشگاه مد نظر نمايند و پس از دريافت موافقت پذيرش نسبت به اخذ ويزاي تحصيلي کانادا از سفارت کانادا اقدام نمايند. کشور کانادا جزو کشورهايي است که تحصيل در آن رايگان نبوده و دانشگاه هاي کانادا تحصيل را با پرداخت شهريه همراه کرده اند. اما با اين حال بورس ها و فاندهاي مختلفي در کشور کانادا وجود دارد که از طرف دانشگاه ها، دولت فدرال، مؤسسات خيريه و و يا شرکت هاي خصوصي به دانشجويان ارائه مي شود و دانشجويان براي کمک هزينه تحصيلي مي توانند از اين بورس ها و فاندهاي تحصيلي استفاده نمايند.

انواع بورس و فاند تحصیلی کانادا
به طور کلي مي توان گفت که بورس هاي تحصيلي کشور کانادا بيشتر مختص دوره هاي کارشناسي ارشد و يا دکترا مي باشد، اما دانشجويان دوره کارشناسي نيز مي توانند از بورس تحصيلي استفاده نمايند.

بورس تحصيلي دوره ليسانس در کانادا با توجه به معدل ديپلم، نمره مدرک زبان بالا و عملکرد دانشجو در دانشگاه به او تعلق مي گيرد و مبلغ آن چيزي در حدود 2 تا 9 هزار دلار مي باشد.
کمک هزينه هاي دوره کارشناسي ارشد و دکترا به چند صورت مي باشد که البته بيشتر اين بورسيه از طرف دانشگاه هاي برتر کانادا به دانشجويان ارائه مي شوند: بورس تحصيلي از سوي دانشکده و يا مؤسسات خارج از دانشگاه به دانشجو تعلق مي گيرد. ويژگي اصلي بورس تصيلي اين است که بر خلاف کمک هزينه هاي تحصيلي نيازي به کارکردن در قبال اين بورس نمي باشد.

از جمله شريط لازم براي گرفتن اين بورس ها در کانادا نمره GRE بالا، معدل دوران ليسانس و فوق ليسانس بالا و نمره زبان بالا، داشتن توصيه نامه از اساتيد مي باشد. نوع دوم دريافت کمک هزينه به عنوانTeacher Assistant ياResearch Assistant مي باشد. در اين صورت دانشجو به عنوان TA و يا RA به استاد و دانشکده معرفي مي شود و کارهايي نظير نمره دادن به دانشجويان و يا اداره جلسات هفتگي انجام ميدهد و يا اينکه در امور تحقيقاتي و پژوهشي به اساتيد کمک مي نمايند. دريافت اين کمک هزينه به تسلط دانشجو به زبان انگليسي و توانايي تدريس او و يا نمره GRE دانشجو بستگي دارد.

براي دسترسي به اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در کانادا، کار در کانادا، سرمايه گذراي در کانادا، ويزاي ازدواج کانادا و ديگر راه هاي مهاجرت به کانادا مي توانيد به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و اخذ مشاوره نيز مي توانيد با مشاورين ما در مؤسسه بين الملي راد تماس بگيريد.