اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های فنلاند

فنلاند از جمله کشورهای اسکاندیناوی است. فنلاند جزو اتحادیه اروپا وهم چنین عضو شنگن می باشد. فنلاند از جمله کشورهایی است که تحصیل در آن رایگان است، رایگان بودن تحصیل در فنلاند از جمله عوامل وجود رقابت بسیار برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به فنلاند است.

کشور فنلاند سرمایه گذاری بسیاری در نیروی انسانی خود نموده است و در واقع نیروی کار متخصص فنلاند، شدیداً مورد توجه می باشد و همین امر امکان تحصیلات رایگان در فنلاند را فراهم نموده است. دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی وپلی تکنیک های فنلاند نیز بسیار مدرن و پیشرفته می باشند. دانشگاه های فنلاند حدود 7000 هزار دانشجوی خارجی با 40 ملیت مختلف را در خود جای داده اند. رایگان بودن تحصیل در فنلاند، انگلیسی بودن زبان تحصیل در آن و هم چنین نیاز این کشور به نیروهای متخصص از جمله عواملی است که سالانه افراد بسیاری را راهی فنلاند جهت تحصیل در این کشور می نماید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند و چگونگی تحصیل رایگان در فنلاند

به طور کلی تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان است و تحصیل در دانشکاه های فنلاند مسلتزم پرداخت هیچ گونه شهریه ای نمی باشد. از جمله شرایط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه های فنلاند داشتن مدرک آیلتس با نمره ای در حدود 6 یا 5/6 و یا مدرک تافل می باشد. با توجه به رایگان بودن تحصیل در فنلاند معمولاً به دانشجویان فنلاند هیچ گونه بورسیه و کمک هزینه تحصیلی تعلق نمیگیرد و فقط در برخی مواقع در هنگام تحصیل دوره دکترا در فنلاند و در بعضی از دانشگاه های فنلاند به دانشجویان مستعد کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند؛ از جمله دیگر شرایط تحصیل در فنلاند این است که معمولاً دانشگاه های فنلاند دارای آزمون ورودی هستند و همین امر اخذ ویزای تحصیلی فنلاند را دشوار می نماید.

ثبت نام در دانشگاه های فنلاند

گام نخست در اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند اطلاع یافتن از زمان ارسال مدارک و در واقع ثبت نام در دانشگاه است،  مرحله بعدی انتخاب رشته و دوره تحصیلی مدنظر است. گام بعدی نیز ایجاد یک اکانت  و ثبت نام در وب سایت دانشگاه است. در مرحله چهارم دانشجو باید مدارک لازم را برای درخواست خود آماده و ارسال نماید. بعد از ارسال مدارک دانشجو باید منتظر دریافت نتیجه درخواست خود بماند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست و ثبت نام در دانشگاه های فنلاند

ترجمه مدرک دانشگاهی

ترجمه ریزنمرات دانشگاهی

مدرک زبان آیلتس و یا تافل

انگیزه نامه(Motivation letter)

رزومه

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی فنلاند،  ویزای ازدواج فنلاند، ویزای کاری فنلاند و دیگر روش های مهاجرت به فنلاند به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر  ومشاوره نیز می توانید با مشاورین مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.