تحصیل کارشناسی در کانادا

همواره اخذ اقامت دائمکاناد از طریق ویزای تحصیلی کاناداو پذیرش در دانشگاه های کانادا مورد توجه دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور بوده است.

کانادا واقع در امریکای شمالی، کشور مرفه و از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که سیستم آموزشی مدرن و پیشرفته ای دارد.  این کشور از جمله کشورهایی است که بر روی نیروی انسانی خود سرمایه گذاری بسیاری می کند و بدین ترتیب نظام آموزش عالی کانادا نیز دارای استانداردهای بالای جهانی است؛ دانشگاه های کانادا امکانات بالایی را در اختیار دانشجویان خود قرار میدهد. رفاه اجتماعی و امنیت بالا در کانادا از دیگر عواملی است که مشوق متقاضیان به تحصیل در خارج از کشور برای گرفتن پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادا می باشند. کشور کانادا سالیانه حدود 130 هزار دانشجو را از نقاط مختلف دنیا مورد پذیرش قرار می دهد. هم چنین دانشگاه های کانادا ببیش از 1000 رشته ی تحصیلی ارائه می نمایند . در ضمن امکان گرفتن بورس برای دانشجویان مستعد از طرف دانشگاه های برتر کانادا نیز وجود دارد.

شرایط تحصیل در دوره لیسانس دانشگاه های کانادا

به طور کلی برای اخذ پذیرش لیسانس از دانشگاه های کانادا متقاضیان ملزم به ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالاتر از 14 می باشند. البته امکان گرفتن پذیرش با نداشتن مدرک پیش دانشگاهی نیز در مواردی وجود دارد، و این در صورتی است که دانشجو قبل از شروع دوره لیسانس برخی از دروس اصلی پیش دانشگاهی را بگذراند. هم چنین برای اخذ پذیرش در برخی از رشته ها مثل مهندسی مکانیک معدل متقاضی باید بالای 15 باشد. گرفتن پذیرش از دانشگاه های ممتاز کانادا نیز داشتن معدل بالای 15 را الزامی می کند.

زبان تحصیل در دانشگاه های کانادا دردوره لیسانس

تحصیل در دانشگاه های کانادا در دوره لیسانس به زبان اصلی این کشور یعنی انگلیسی می باشد و دانشجو ملزم به ارائه مدک زبان آیلتس و یا تافل می باشد. در صورت ارائه مدرک آیلتس نمره او باید 5/6 باشد. در برخی از دانشگاه های کانادا این امکان وجود دارد که در صورتی که متقاضی تمامی شرایط لازم را داشته باشد اما نمره زبان او پایین تر باشد، بتواند پذیرش مشروط گرفته و با گذراندن یک یا دو ترم زبان، شروع به تحصیل در دانشگاه نماید.

هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در دوره لیسانس بستگی به دانشگاه و استان محل تحصیل دارد، اما هزینه کلی تحصیل در کانادا در دوره لیسانس بین 14 هزار تا 18 هزار دلار در سال است. هزینه زندگی دانشجویی در کانادا با احتساب هزینه های مسکن و غذا و رفت و آمد و بیمه و...حدود 600 تا 800 دلار در ماه می باشد.

 دانشجویان با تحصیل در کانادا در صورت داشتن معدل بالا در دوره تحصیل می توانند از بورس و کمک هزینه تحصیلی 9 هزار تا 15 هزار دلار(به صورت سالانه) استفاده کنند.

دانشجویان در هنگام تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا از حق کار 10 ساعت در هفته برخوردار هستند و میانگین حقوق حاصل از این کار بین 13 تا 15 دلار در هر ساعت می باشد.

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در کانادا، کار در کانادا، سرمایه گذرای در کانادا، ویزای ازدواج کانادا و دیگر راه های مهاجرت به کانادا می توانید به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره نیز می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین الملی راد تماس بگیرید.