44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصیل رایگان لیسانس در فنلاند

فنلاند از کشورهای اسکاندیناوی و عضو شنگن می باشد. با توجه به رایگان بودن تحصیل در فنلاند، اقامت در فنلاند و اخذتابعیت فنلاند از طریق اخذ ویزای تحصیلی فنلاند همواره مورد توجه بسیاری از ایرانیان و متقاضیان سراسر دنیا بوده است.

راه های مختلفی جهت مهاجرت ایرانیان به فنلاند وجود دارد که اخذ ویزای تحصیلی فنلاند از جمله این راه ها می باشد. سرمایه اصلی فنلاند نیروی کار متخصص آن می باشد و همین امر موجب ایجاد امکان تحصیلات رایگان در فنلاند گردیده است. فنلاند باداشتن دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پلی تکنیک های مدرن از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های آموزشی و تحصیلی می باشد. در دانشگاه های این کشور می توان حدود 7000هزار دانشجوی خارجی با 40 ملیت مختلف پیدا کرد. رایگان بودن تحصیل در فنلاند، انگلیسی بودن زبان تحصیل در آن و هم چنین نیاز این کشور به نیروهای متخصص از جمله عواملی است که سالانه افراد بسیاری را راهی فنلاند جهت تحصیل در این کشور می نماید.

به طور کلی دانشگاه ها در فنلاند به دو دسته تقسیم می شوند. 1: دانشگاه های پلی تکنیک: این دانشگاه ها در دوره کارشناسی و به زبان انگلیسی می باشند. این دانشگاه ها بیشتر در رشته های فنی و حرفه ای می باشد تا مسایل نظری

2- دانشگاه های معمولی فنلاند: این دانشگاه ها بزرگ تر و بیشتر هستند اما دوره کارشناسی آنها به زبان فنلاندی می باشد.

مدت تحصیل لیسانس در فنلاند

طول تحصیل لیسانس در فنلاند سه تا چهار سال می باشد و 120 واحد درسی را شامل می شود و در آخر تحصیل نیز ارائه پژوهش علمی و پایان نامه الزامی است.

زبان تحصیل در دوره کارشناسی

تحصیل در مقطع لیسانس به زبان فنلاندی می باشد و دانشجو برای گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس باید مدارکی دال بر تسلط زبان فنلاندی ارائه دهد.  با توجه به اینکه در ایران امکان یادگیری زبان فنلاندی بسیار کم می باشد، بنابراین اخذ پذیرش لیسانس از دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی دشوار می باشد

دانشجویان در مقطع کارشناسی مجوز کار دانشجویی 10 ساعت در هفته را دارند. میزان حقوق دریافتی برای هر ساعت کار دانشجویی حدود 8 تا 10 یورو در هر ساعت می باشد.

مراحل اخذ پذیرش لیسانس از دانشگاه های فنلاند

مراحل اخذ پذیرش لیسانس از دانشگاه های فنلاند بدین ترتیب می باشد که متقاضی ابتدا باید در وب سایت www.admissions.fiثبت نام کرده  و پس از شرکت در آن در آزمون ورودی اقدام نماید. برخی از دانشگاه ها نمره ی این آزمون ورودی را برای اخذ پذیرش مد نظر قرار می دهند.

به طور کلی علی رغم رایگان بودن تحصیل در فنلاند در دوره کارشناسی اما با توجه به اینکه تحصیل لیسانس در فنلاند به زبان فنلاندی می باشد و ارائه مدرک زبان انگلیسی قبل از اخذ ویزای تحصیلی الزامی است و حتی امکان یادگیری زبان فنلاندی در خود فنلاند وجود ندارد . به علاوه با توجه به برگزاری آزمون ورودی برای دوره لیسانس دانشگاه های فنلاند توصیه می شود، برای تحصیل کارشناسی در کشورهای انگلیسی زبان نظیر انگلستان و یا آمریکا و کانادا اقدام نمائید و یا اینکه برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد کشور فنلاند اقدام کنید.

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، ویزای ازدواج فنلاند، ویزای کاری فنلاند و دیگر روش های مهاجرت به فنلاند به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر  ومشاوره نیز می توانید با مشاورین مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.