دوره های زبان انگلیسی در مالزی


تحصیل در دوره های زبان انگلیسی کشور مالزی برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دنیا را دارند گزینه مناسبی می باشد . به طور کلی امروزه اهمیت و جایگاه زبان انگلیسی و گسترش رسانه های انگلیسی و افرایش اهمیت یادگیری این زبان بر کسی پوشیده نیست. حضور در محیط تحصیلی و اجتماعی انگلیسی زبان کشور مالزی با پیشرفته ترین متدهای یادگیری زبان انگلیسی در کالج های معتبر آموزش زبان در کشور مالزی همراه با بسیاری از مزایای جانبی دیگر امکان یادگیری زبان انگلیسی را به بهترین نحو برای فرد فراهم می نماید. ما به شما یادگیری زبان انگلیسی با حضور در دوره های کوتاه مدت و فشرده زبان انگلیسی در محیط انگلیسی زبان مالزی با کم ترین هزینه در محیطی آرام و امن این کشور را پیشنهاد می کنیم. امکان شرکت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی هم چون آیلتس و تافل بعد از اتمام این دوره ها وجود دارد. هم چنین فرد امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلیسی زبان دنیا هم چون دانشگاه های خود مالزی یا کشور انگلستان را خواهد داشت. دانشگاه ها و کالج های مالزی دارای اعتبار بین المللی هستند. بیشتر دانشگاه های مالزی از رنکینگ سه رقمی در دنیا برخوردار می باشند. امکان اقامت کاری نیز برای فرد در هرکدام از کشورهای انگلیسی زبان به جهت تسلط او بر زبان انگلیسی وجود خواهد داشت. همانطور که ذکر گردید هزینه های یادگیری زبان انگلیسی در مالزی بسیار پایین می باشد. هم چنین گفتنی است هزاران ایرانی در مالزی مشغول تحصیل و یا تجارت و کسب و کار می باشند.

کشور مالزی دارای چهار کالج زبان انگلسیی معروف می باشد:
کالج زبان آیمکIMEK :
این کالج از بهترین کالج های آموزشی زبان انگلیسی می باشد که اخذ نمره 6 آزمون آیلتس را برای فرد تضمین می کند. این کالج هم برای افراد مبتدی جهت رسیدن به سطح مطلوبی از دانش زبان انگلیسی و هم برای افراد با سطح زبانی خوب جهت پیشرفت بهتر می باشد. کلاس های این کالج بیشتر دانشجو محور می باشد و دروس ارائه شده توسط کالج نیازمند شرکت دانشجو در مباحث کلاسی و گفت و گو می باشد. کالج آیمک داری دو شعبه می باشد یکی از شعبه های کالج واقع در کجنگ و در منطقه کانتری هایتس قرار رفته و شعبه دیگر آن دربرج هریتیج واقع گردیده که حدود 15 دقیقه با شهر کوالالامپور فاصله دارد در ضمن خوابگاه های این کالج در ساختمان برج قرار دارد و این مزیت بزرگ این کالج می باشد. ورود به کالج آیمیک در هر ماه امکان پذیر می باشد و این کالج سالیانه 12 بار ورودی دارد.( اولین روز هفته اول هرماه) اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایتسی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد. کلاس های این کالج 5 روز از هفته برگزار می گردد . کلاس ها از ساعت 8 صبح شروع گردیده و تا 5 ساعت بعد از آن ادامه می یابد. پس از اتمام دوره دانشجویان در دوره یک ماهه آیلتس شرکت می نمایند و آماده شرکت در این آزمون می گردند. این دوره های یک ماهه به صورت مجزا می باشد و دارای هزینه های حدود 1700 رینگیت می باشد.
هزینه دوره های زبان انگلیس آیمیک بدین صورت می باشد : هزینه دوره های یک ماهه حدود 2530 رینگیت ، دوره های سه ماهه 6590 رینگیت و برای دوره های 9 ماهه حدود 16250 رینگیت می باشد
اخذ پذیرش این کالج مستلزم پرداخت مبلغ 1250 رینگیت (ازمبلغ کل شهریه) قبل از ورود به کشور مالزی می باشد و سایر هزینه های آن پس از ورود به مالزی بایستی پرداخت گردد.
کالج زبان لندن LEA:
این کالج با محیطی صمیمی و آرام با برنامه آموزشی خوب، دارای دانشجویان زیادی می باشد. این کالج در منطقه پتالینگ واقع گردیده است که فاصله آن با شهر کوالالامپور حدود 15 دقیقه می باشد. ساعات شروع کلاس ها از 8 صبح تا 13 بعد از ظهر می باشد و در 5 روز از هفته برگزار می گردد. ارسال اسکن تمامی صفحات شناسنامه حتی صفحات سفید آن ، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی فرد و ریز نمرات آن ، عکس رنگی با زمینه آبی هم اندزه با عکس پاسپورت فرد هم چنین پرداخت مبلغ 1250 ریتینگ برای اخذ پذیرش این کالج الزامی می باشد . این کالج هم در هر ماه ورودی دارد و ورودی آن سالیانه 12 بار می باشد اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایستی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد
هزینه ی دوره ی یک ماهه کالج زبان لندن ۳۶۷۰ رینگیت و دوره ی سه ماهه آن ۷۳۷۰ رینگیت و دوره ی9 ماهه این کالج ۱۸۴۷۰ رینگیت است.
از مزایای این کالج ارائه خوابگاه برای فرد می باشد که این خوابگاه ها در فاصله 5 دقیقه ای از کالج قرار گرفته است. هزینه خوابگاه بین 550 تا 1550 رینگیت می باشد
کالج زبان ELS:
سیستم آموزشی این کالج امریکایی می باشد. ساعت کلاس های آن از 30/8 صبح تا 30/12 و از 30/13 تا 30/15 می باشد که نسبت به دیگر کالج ها زمان آموزش آن در یک روز بیشتر از کالج های دیگر می باشد. کلاس های این کالج نیز در 5 روز از هفته برگزار می گردد. این کالج در شهرهای مختلف مالزی 6 شعبه دارد . از معایب این کالج این است که دارای خوابگاه نمی باشد، بنابراین تحصیل در دیگر شعب این کالج در دیگر شهرهای این کشور موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.
دوره های زبان این کالج شامل دوره های 4 ماهه با هزینه 12650 رینگیت و دوره های 5 ماهه با 14900 رینگیت و دوره های 6 ماهه با 17150 رینگیت میباشد. این کالج همانند دو کالج مذکور در هر ماه ورودی دارد ،اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایستی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد. بعد از اتمام دوره های زبان این کالج، فرد می تواند در دور های 4 هفته ای آمادگی آزمون های آیلتس و یا تافل شرکت نماید که هزینه این دوره 1800 رینگیت می باشد.
کالج زبان British Council:
این کالج از نظر سطح مکالمه(Speaking) بهترین کالج می باشد . این کالج تنها کالجی می باشد که برگزار کننده آزمون آیلتس در کشور مالزی میباشد و بنابراین دانشجویان با اتمام تحصیل خود در این دوره با پرداخت هزینه آزمون در این آزمون شرکت می نمایند. مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی در این کالج دارای چندین مرحله می باشد و هزینه آن به صورت کلی حدود 32000 رینگیت است. البته با توجه به تعیین سطح افراد امکان هزینه ی پایین تر نیز وجود دارد. یادگیری زبان انگلیسی در این کالج در 50 هفته دارای 5 دوره است و هر دوره داری 5 سطح است که پس از تعیین سطح فرد در یکی از دوره ها و سطوح مشغول به تحصیل می گردد. هزینه هر سطح حدود 900 رینگیت است. از معایب این کالج نداشتن خوابگاه می باشد که همین امر موجب افزایش هزینه های تحصیل در این کالج با توجه به قرار گیری آن در نقطه ی گران قیمت شهر گردد.
کالج British Council در هرهفته ورودی دارد ، اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایستی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد. کلاس های این کالج هر روز 3 ساعت می باشد. این کالج در مرکز شهر کوالالامپور در مجاورت برجهای دوقلو قرار گرفته است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در دوره های زبان در دیگر کشورها با کارشناسان ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.