معرفی مالزی                                         تحصیل در مالزی و اخذ ویزای تحصیلی مالزی

دوره های زبان انگلیسی در مالزی                 کار در مالزی و اخذ ویزای کاری مالزی

سرمایه گذاری در مالزی و اخذ ویزای سرمایه گذاری مالزی   

 هزینه های زندگی در مالزی


 

معرفی  مالزی


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشور مالزی و کسب تابعیت کشور مالزی را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور مالزی را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با   مسائل مختلف کشور مالزی  بوده اند که در مطلب زیر به آن اشاره شده است.
کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. مالزی دارای دو ناحیه جغرافیائی است که دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم جدا می‌کند.یکی شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد و از طریق جاده شوسه جوهور از جنوب با سنگاپور پیوند دارد. بورنئوی مالزی یا مالزی شرقی که بخش شمالی جزیره بورنئو را دربردارد باآنکه هم مرز اندونزی است، زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد. مالزی شرقی دربردارنده ایالات ساباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن است.

malc-MMAP-md موسسه بین المللی راد
پایتخت کشور مالزی کوالالامپور است ولی سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های کشور مالزی در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. جمعیت کشور مالزی تقریبا 28  میلیون نفر میباشد . واحد پول کشور مالزی رینگیت است.کشور مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

1-5 موسسه بین المللی راد
مالزی دارای ۱۳ استان است و استاندار هر استان را اصطلاحاً «شاه» می‌نامند. کشورمالزی  دربردارنده شاه نشینهای جوهور، کداه، پاهنگ، نگری سمبیلان، کلانتان، پراک، سلانگور، پرلیس و ترنگانا بوده و دو ایالت آن را فرمانداران ملاکا و پنانگ و دو منطقه فدرال پوتراجایا و کوآلالامپور را سرپرستی می‌کنند. مالزی شرقی زیر سرپرستی حکومت شاه نشین برونئی قرار دارد. مالزی شرقی دربردارنده ایالات ساباح و ساراواک و حوزه فدرال لابوآن است.اگرچه از دیدگاه سیاسی این بخش را مالایی‌ها سرپرستی می‌کنند، اما جمعیت جدید مالزیایی با وجود اقلیتهای چینی و هندی یکدست نمی باشد. سیاست‌های مالزی بر آن بوده است که سه حزب اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان، هریک وابستگی خود را به یکی از گروه‌های نژادی بکاهند. تنها تنش مهم دیده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر سر درگیری‌های نژادی بوده‌است. با این همه، مالزی الگویی از هماهنگی نژادی شمرده می‌شود.
مالزی به خوبی از منابع طبیعی در نواحی خود برخوردار است همچون کشاورزی، جنگلداری و نیز مواد معدنی. از لحاظ کشاورزی، مالزی اولین صادر کننده پلاستیک طبیعی (کائوچو) و خرمای روغنی است که همراه آن الوارها و تنه‌های بریده شده درختان، کاکائو، فلفل سیاه فلفل، آناناس و تنباکو (توتون) موجب رشد این بخش شده‌است. خرمای روغنی، نیز یک جنس عمده صادراتی خارجی است.
شبه جزیره مالایی و آسیای جنوب شرقی، همواره مرکزی برای تجارت بوده است. اقلام گوناگونی همچون چینی‌آلات و چاشنی‌ها، حتی پیش از آنکه سلطان‌نشین مالاکا و سنگاپور به این شهرت برسند، فعالانه تجارت می‌شده است. در سده هفدهم، ذخایر فراوانی از قلع در چند ایالات مالایایی کشف شد. سپس، همانطور که امپراتوری بریتانیا بر مالایا چیره شدند، درختان کائوچو و خرمای روغنی برای مقاصد بازرگانی عرضه شدند. در طول این دوران، مالایا به بزرگترین تولید کننده عمده قلع، کائوچو و خرمای روغنی تبدیل شد
در کشور مالزی ٪۵۶ ذخایر نفتی در شبه جزیره مالزی قرار دارند درحالی که ٪۱۹ آن در شرق مالزی واقع شده‌است. دولت عواید حاصله از نفت را به میزان ٪۵ به ایالات خود و باقی آن را به حکومت فدرال اختصاص داده است. هریک از ایالات حق دارند تا منابع موجود در داخل محدوده خود را کنترل نمایند. اما، نفت و گاز تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد. به ایالاتی که منابع مزبور در آنها وجود داشته باشد، امتیازاتی اعطاء خواهد شد.
ساکنین کشور مالزی از سه نژاد مالایی (۶۰٪)، چینی (۲۷٪)، هندی (۱۲٪) و غیره (۱٪) تشکیل شده‌است.
اسلام دین رسمی مالزی است و از تعداد ۳۰ میلیون جمعیت این کشور بر اساس امار سال ۲۰۱۰ حدود ۶۱ درصد از مردم دارای دین اسلام بوده‌اند. مذهب مسلمانان مالزی اغلب شافعی است و البته از برخی فرقه‌های دیگر مثل صوفیه و اسماعیلیه نیز در این کشور تعدادی می‌زیند. چنان‌که حدود دو درصد از جمعیت مسلمانان این کشور را نیز شیعیان تشکیل می‌دهد که عمدتاً ایرانی بوده و جمعیتی بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود.
زبان بومی آنها مالایایی، «باهاسا مالایو» است. باهاسای مالزی بسیار شبیه به باهاسا مالایو درکاربردی‌ترین مواردی است که زبان ملی کشور مالزی شمرده می‌شود.در گذشته، زبان مالایایی عمدتاً به خط جاوی نوشته می‌شد که یک الگوی خطی بر اساس زبان عربی است. با گذشت زمان، ترکیب لاتین بر الگوی جاوی به عنوان یک الگوی غالب نگارشی چیره شد. این بیشتر در اثر نفوذ نظام آموزشی استعماری بوده که به بچه‌ها نگارش لاتین را به جای الگوی عربی آموزش داده‌است.
مردم مالزی افرادی بسیار خونگرم و میهمان نواز هستند. مسلمانها دارای رستورانها و فروشگاه‌هایی هستند که با آرم حلال مشخص می‌شوند. هندوها به برهما و چینی‌ها به بودا معتقد هستند.با توجه به طبیعت بخشنده این سرزمین بومی‌ها که اکثراً مسلمانند دارای اخلاقی خوش و دست و دل باز هستند. دارای نظم و ترتیب در کارها به شکل کاملاً اروپایی می‌باشند. که با توجه به سرمایه گذاریهای شرکت‌های ژاپنی در این کشور و نظارت و مدیریت ژاپنی‌ها این نظم در تمام جاها مشهود است.
شبه جزیره مالزی به سبب داشتن سواحل بیشمار و گوناگون در بخش‌های مختلفش، یکی از بزرگترین و مهمترین مکانهای غواصی در دنیا شمرده می‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آبهای شفاف و گوناگونی ماهی‌ها از زیباترین جاذبه‌های مالزی به شمار می‌رود.طبیعت زیبا و استوایی مالزی مکانهای متعددی را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت ارائه می‌کند. تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگلهای جهان به شمار می‌رود.
برج های دوقلوی پتروناس از بلندترین آسمانخراش های جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، 452 متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج 88 طبقه است و جمعا 78 آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند.
دوره های تحصیلی در مالزی شباهت زیادی با تحصیلات در ایران دارد و این موضوع باعث شده است تا بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان شاغل به تحصیل در داخل کشور، به جهت دستیابی به مدارج عالی، کشور مالزی را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند.امکان تحصیل در مالزی از دوره پیش دبستانی برای تمامی افراد در دسترس است، لذا بسیاری از خانواده های ایرانی به همراه فرزندان خود در این کشور حضور دارند. شایان ذکر است مدارس فارسی زبان نیز در این کشور در حال فعالیت می باشند.در کشور مالزی دانشگاههای معتبری وجود دارند.
برای اطلاعات بیشتر در باره تحصیل در کشور مالزی ، هزینهای زندگی در کشور مالزی ، ویزای تحصیلی مالزی ، ویزای کاری و... به مقالات مربوطه ای که در همین سایت موسسه بین المللی راد

 

وجود دارد مراجعه فرمایید

 

.

 

تحصیل در مالزی و اخذ ویزای تحصیلی مالزی


کشور مالزی به جهت امکانات رفاهی که برای شهروندان خود فراهم می کند همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده که از طریق سرمایه گذاری در مالزی یا تحصیل در دانشگاه های مالزی ،این کشور را برای مهاجرت و اقامت بر گزینند.
کشور مالزی واقع در آسیای جنوب شرقی از پیشرفته ترین کشورهای جهام اسلام، یک جامعه چند ملیتی و چند دینی می باشد.مالزی از لحاظ گردشگری و توریسم بسیار شناخته شده می باشد مالزی از محبوب ترین کشورها جهت گذراندن تعطیلات و سرمایه گذرای و تحصیل می باشد. مالزی در یک دهه ی گذشته به عنوان یکی از قوی ترین پایگاه ها برای آموزش و تحصیل در سطح بین المللی انتخاب شده است. تحصیل در مالزی زیر نظر وزارت آموزش قبل از دانشگاه و وزارت آموزش عالی در دوره دانشگاه می باشد. البته مالزی دارای یک دولت فدرال است و بنابراین هر استان دارای دپارتمان آموزشی مربوط به خود است. ویژگی های مثل امنیت و آرامش و راحتی و کیفیت بالای آموزش و امکانات پزشکی از جمله دلایلی است که مالزی را به محلی مناسب برای تحصیل تبدیل می نماید و خیل دانشجویان را راهی تحصیل در مالزی می کند. مالزی یک کشور چند ملیتی است تشکیل شده از ملیت های هندی و چینی و مالزی و... بنابراین در این کشور به زبان های مختلفی صحبت می شود. بنابراین یکی از مهم ترین زبان های آن انگلیسی است. مالزی از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار می باشد.
همانطور که ذکر گردید، کشور مالزی در چند دهه اخیر در زمینه تحصیل به یکی از کشورهای مقصد متقاضیان تبدیل گردیده است از جمله دلایلی آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
مزایای تحصیل در مالزی:
1.    کیفیت بالای آموزش متناسب با استانداردهای بین المللی
2.    تنوع رشته های دانشگاهی و امکان انتخاب از بین دانشگاه ها و کالج های مختلف مالزی
3.    هزینه ی دانشگاهی پایین در مقایسه با سایر کشورها
4.    امکان زندگی در کشوری آرام و تحصیل به زبان انگلیسی در همه ی مقاطع
5.    وجود شعب دانشگاه های اروپایی و استرالیایی و امریکایی و امکان تحصیل در این دانشگاه ها در مالزی
6.    وجود تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از بیش از 100 کشور
7.    هزینه مناسب زندگی در مالزی با فرهنگ و رسوم غذاهای آسیایی
8.    کشوری با رفاه اجتماعی و و میزان پایین جرم و جنایت
9.    سیستم حمل و نقل عالی مالزی
10.    تحصیل به زبان انگلیسی در یک محیط بین المللی
11.    امکان یادگیری زبان انکلیسی در دوره های زبان یک ماه و تا یکساله
12.    برخورداری از بیمه درمانی در هنگام تحصیل

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در مالزی :
تحصیل در در دوره قبل از دیپلم در مالزی
تحصیلات در مالزی از 5 سالگی شروع شده و شامل دوره آمادگی، ابتدایی و و دبیرستان می باشد. که دوره دبیرستان به دو دوره 3 ساله تقسیم می شود.
تحصیل در دوره پیش دانشگاهی در مالزی
در مالزی دانش آموزان در سه سال اول دروس پایه و در دوره دوم سه سال دانش آموزان دروس مشخصی را انتخاب می کنند.افراد برای ورود به دانشگاه بایستی یک دوره یک ساله دیگر را نیز بگذرانند و با گذراندن امتحانات پایان ترم آن مدرک STPM را اخذ کنند که همان مدرک دیپلم دبیرستان است.
تحصیل در دوره کارشناسی در مالزی
امکان تحصیل در این مقطع با داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ویا حتی مدرک کاردانی امکان پذیر می شود. مدت تحصیل در این مقطع 3 تا 4 سال طول می کشد .دانشگاه های این کشور به دو دسته دانشگاه های هزینه بر و با هزینه کم تقسیم می شوند.
تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مالزی
تحصیل در این مقطع همانند دوره لیسانس می باشد . در این مقطع امکان اخذ ویزای همراه برای متقاضی وجود دارد.
تحصیل در دوره دکترا در مالزی
تحصیل در دوره دکترا در مالزی سه سال طول می کشد. با توجه به نوع دانشگاه تحصیل در این مقطع می توان به سه صورت ، انجام شود:
1-    By Course: فقط کلاس و گدراندن واحد های درسی
2-    Course and Dissertation: کلاس و پایان نامه
3-    Thesis only: فقط پایان نامه
امکان تحصیل در روش سوم (دکترای پژوهشی)بسیار سخت می باشد و نیازمند ارائه مدارک ممتازی است که در واقع دانشجو را از گذراندن واحد های درسی بی نیاز می کند.

در این قسمت از مقاله برآنیم تا هزینه های تحصیل  و زندگی دانشجویی در مالزی را بررسی نماییم:
هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی همانطور که قبلاً هم ذکر گردید با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است ولی می توان گفت به طور تقریبی هزینه تحصیل بدین صورت می باشد:
- تحصیل در دوره های زبان :ماهیانه 800 دلار
- تحصیل در دوره پیش دانشگاهی:سالیانه 10000 دلار
-تحصیل در مقطع کارشناسی: سالیانه 12 هزار دلار
- و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی: سالیانه 7 هزار دلار

می توان گفت هزینه زندگی دانشجویی در مالزی به غیر از وارد ذکر شده حدود ماهیانه 500 تا 600 دلار می باشد.

نکات مهم در خصوص تحصیل در مالزی:
الف)می توان گفت امکان کار دانشجویی در حین تحصیل در مالزی وجود ندارد.
ب)تقریباً تمام دانشگاه های مالزی دارای خوابگاه هستند و این امکان وجود دارد که دانشجویان با هزینه کم در طی دوران تحصیل در خوابگاه اقامت گزینند
ج)امکان برخورداری از امکانات دولتی از جمله سرویس حمل و نقل عمومی با تخفیف های ویژه دانشجویی در مالزی وجود دارد.

بورس و کمک هزینه های تحصیلی در مالزی:
در مالزی امکان برخورداری از تخفیف شهریه برای دانشجویان کارشناسی و کمک هزینه ماهیانه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود دارد.
 تخفیف شهریه در دانشگاه های خصوصی مالزی ارائه می شود و میزان 20 تا 50% از هزینه شهریه را کم می کند. برخورداری از این تخفیف در دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی دارد اما به طور کلی داشتن معدل بالا در دوره دیپلم  و پیش دانشگاهی و یا نمرات بالا در سال اول تحصیل در دانشگاه می تواند در روند اخذ این تخفیف دانشجویی مؤثر باشد.
کمک هزینه ماهیانه بیشتر در دوره دکترا ارائه می شود و درای دو نوع مختلف است : نوع اول آن به صورت قرار داد رسمی با دانشگاه مربوطه است و که در قبال انجام اموری مثل انجام پروژه های تحقیقاتی و یا تهیه مقاله های بین المللی مبلغی به صورت ماهیانه به دانشجو ارائه می شود که همان اسکالرشیپ و بورسیه نام دارد. نوع دوم توسط استاد راهنمای دانشجو به او پرداخت می شود که این مورد هم در قبال انجام تعهداتی به استاد راهنمای مربوطه مثل دستیاری تدریس یا دستیاری تحقیقی  صورت می گیرد که نام این کمک هزینه فاند و یا گراند می باشد.
حال که با انواع بورسیه و کمک هزینه آشنا شدیم  در این جا اشاره می کنیم که چطور می توانیم این کمک هزینه ها را دریافت کنیم:
برای دریافت این کمک هزینه فرد بایستی پوروپوزال دکترای خود را آماده نماید به همراه رزومه تحصیلی برای استاد راهنمای خود بفرستد که با تأیید پوروپوزال خود شما استاد راهنمای خود را پیدا کرده اید که همین استاد راهنما امکان اخذ حمایت مالی را در صورت اغنا ایشان خواهید داشت

 

.

 

دوره های زبان انگلیسی در مالزی


تحصیل در دوره های زبان انگلیسی کشور مالزی برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دنیا را دارند گزینه مناسبی می باشد . به طور کلی امروزه اهمیت و جایگاه زبان انگلیسی و گسترش رسانه های انگلیسی و افرایش اهمیت یادگیری این زبان بر کسی پوشیده نیست. حضور در محیط تحصیلی و اجتماعی انگلیسی زبان کشور مالزی با پیشرفته ترین متدهای یادگیری زبان انگلیسی در کالج های معتبر آموزش زبان در کشور مالزی همراه با بسیاری از مزایای جانبی دیگر امکان یادگیری زبان انگلیسی را به بهترین نحو برای فرد فراهم می نماید. ما به شما یادگیری زبان انگلیسی با حضور در دوره های کوتاه مدت و فشرده زبان انگلیسی در محیط انگلیسی زبان مالزی با کم ترین هزینه در محیطی آرام و امن این کشور را پیشنهاد می کنیم. امکان شرکت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی هم چون آیلتس و تافل بعد از اتمام این دوره ها وجود دارد. هم چنین فرد امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلیسی زبان دنیا هم چون دانشگاه های خود مالزی یا کشور انگلستان را خواهد داشت. دانشگاه ها و کالج های مالزی دارای اعتبار بین المللی هستند. بیشتر دانشگاه های مالزی از رنکینگ سه رقمی در دنیا برخوردار می باشند. امکان اقامت کاری نیز برای فرد در هرکدام از کشورهای انگلیسی زبان به جهت تسلط او بر زبان انگلیسی وجود خواهد داشت. همانطور که ذکر گردید هزینه های یادگیری زبان انگلیسی در مالزی بسیار پایین می باشد. هم چنین گفتنی است هزاران ایرانی در مالزی مشغول تحصیل و یا تجارت و کسب و کار می باشند.

کشور مالزی دارای چهار کالج زبان انگلسیی معروف می باشد:
کالج زبان آیمکIMEK :
این کالج از بهترین کالج های آموزشی زبان انگلیسی می باشد که اخذ نمره 6 آزمون آیلتس را برای فرد تضمین می کند. این کالج هم برای افراد مبتدی جهت رسیدن به سطح مطلوبی از دانش زبان انگلیسی و هم برای افراد با سطح زبانی خوب جهت پیشرفت بهتر می باشد. کلاس های این کالج بیشتر دانشجو محور می باشد و دروس ارائه شده توسط کالج نیازمند شرکت دانشجو در مباحث کلاسی و گفت و گو می باشد. کالج آیمک داری دو شعبه می باشد یکی از شعبه های کالج واقع در کجنگ و در منطقه کانتری هایتس قرار رفته و شعبه دیگر آن دربرج هریتیج واقع گردیده که حدود 15 دقیقه با شهر کوالالامپور فاصله دارد در ضمن خوابگاه های این کالج در ساختمان برج قرار دارد و این مزیت بزرگ این کالج می باشد. ورود به کالج آیمیک در هر ماه امکان پذیر می باشد و این کالج سالیانه 12 بار ورودی دارد.( اولین روز هفته اول هرماه) اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایتسی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد. کلاس های این کالج 5 روز از هفته برگزار می گردد . کلاس ها از ساعت 8 صبح شروع گردیده و تا 5 ساعت بعد از آن ادامه می یابد. پس از اتمام دوره دانشجویان در دوره یک ماهه آیلتس شرکت می نمایند و آماده شرکت در این آزمون می گردند. این دوره های یک ماهه به صورت مجزا می باشد و دارای هزینه های حدود 1700 رینگیت می باشد.
هزینه دوره های زبان انگلیس آیمیک بدین صورت می باشد : هزینه دوره های یک ماهه حدود 2530 رینگیت ، دوره های سه ماهه 6590 رینگیت و برای دوره های 9 ماهه حدود 16250 رینگیت می باشد
اخذ پذیرش این کالج مستلزم پرداخت مبلغ 1250 رینگیت (ازمبلغ کل شهریه) قبل از ورود به کشور مالزی می باشد و سایر هزینه های آن پس از ورود به مالزی بایستی پرداخت گردد.
کالج زبان لندن LEA:
این کالج با محیطی صمیمی و آرام با برنامه آموزشی خوب، دارای دانشجویان زیادی می باشد. این کالج در منطقه پتالینگ واقع گردیده است که فاصله آن با شهر کوالالامپور حدود 15 دقیقه می باشد. ساعات شروع کلاس ها از 8 صبح تا 13 بعد از ظهر می باشد و در 5 روز از هفته برگزار می گردد. ارسال اسکن تمامی صفحات شناسنامه حتی صفحات سفید آن ، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی فرد و ریز نمرات آن ، عکس رنگی با زمینه آبی هم اندزه با عکس پاسپورت فرد هم چنین پرداخت مبلغ 1250 ریتینگ برای اخذ پذیرش این کالج الزامی می باشد . این کالج هم در هر ماه ورودی دارد و ورودی آن سالیانه 12 بار می باشد اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایستی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد
هزینه ی دوره ی یک ماهه کالج زبان لندن ۳۶۷۰ رینگیت و دوره ی سه ماهه آن ۷۳۷۰ رینگیت و دوره ی9 ماهه این کالج ۱۸۴۷۰ رینگیت است.
از مزایای این کالج ارائه خوابگاه برای فرد می باشد که این خوابگاه ها در فاصله 5 دقیقه ای از کالج قرار گرفته است. هزینه خوابگاه بین 550 تا 1550 رینگیت می باشد
کالج زبان ELS:
سیستم آموزشی این کالج امریکایی می باشد. ساعت کلاس های آن از 30/8 صبح تا 30/12 و از 30/13 تا 30/15 می باشد که نسبت به دیگر کالج ها زمان آموزش آن در یک روز بیشتر از کالج های دیگر می باشد. کلاس های این کالج نیز در 5 روز از هفته برگزار می گردد. این کالج در شهرهای مختلف مالزی 6 شعبه دارد . از معایب این کالج این است که دارای خوابگاه نمی باشد، بنابراین تحصیل در دیگر شعب این کالج در دیگر شهرهای این کشور موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.
دوره های زبان این کالج شامل دوره های 4 ماهه با هزینه 12650 رینگیت و دوره های 5 ماهه با 14900 رینگیت و دوره های 6 ماهه با 17150 رینگیت میباشد. این کالج همانند دو کالج مذکور در هر ماه ورودی دارد ،اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایستی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد. بعد از اتمام دوره های زبان این کالج، فرد می تواند در دور های 4 هفته ای آمادگی آزمون های آیلتس و یا تافل شرکت نماید که هزینه این دوره 1800 رینگیت می باشد.
کالج زبان British Council:
این کالج از نظر سطح مکالمه(Speaking) بهترین کالج می باشد . این کالج تنها کالجی می باشد که برگزار کننده آزمون آیلتس در کشور مالزی میباشد و بنابراین دانشجویان با اتمام تحصیل خود در این دوره با پرداخت هزینه آزمون در این آزمون شرکت می نمایند. مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی در این کالج دارای چندین مرحله می باشد و هزینه آن به صورت کلی حدود 32000 رینگیت است. البته با توجه به تعیین سطح افراد امکان هزینه ی پایین تر نیز وجود دارد. یادگیری زبان انگلیسی در این کالج در 50 هفته دارای 5 دوره است و هر دوره داری 5 سطح است که پس از تعیین سطح فرد در یکی از دوره ها و سطوح مشغول به تحصیل می گردد. هزینه هر سطح حدود 900 رینگیت است. از معایب این کالج نداشتن خوابگاه می باشد که همین امر موجب افزایش هزینه های تحصیل در این کالج با توجه به قرار گیری آن در نقطه ی گران قیمت شهر گردد.
کالج British Council در هرهفته ورودی دارد ، اما جهت اقدام برای اخذ پذیرش بایستی از دو ماه قبل مدارک لازم ارسال گردد. کلاس های این کالج هر روز 3 ساعت می باشد. این کالج در مرکز شهر کوالالامپور در مجاورت برجهای دوقلو قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در دوره های زبان در دیگر کشورها با کارشناسان ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.