تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی به صورت رایگان

کشور آلمان با اقتصاد و نظام سیاسی با ثبات در بین سایر کشورهای اتحادیه اروپا طرفداران بیشتری برای تحصیل دارد، بسیاری از دانشگاه های آلمان در سطح جهان ممتاز محسوب می شوند، به طوری

که حتی تعدادی از دانشگاه های آلمان در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان رتبه زیر 100 را به خود اختصاص داده اند. رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های آلمان نیز مزیت دیگر و البته بسیار بزرگ تحصیل در آلمان است.

انگلیسی زبان بودن تحصیل در بسیاری از رشته ها و در بیشتر مقاطع تحصیلی را نیز باید به مزایای تحصیل در آلمان افزود، که افراد در واقع با این امکان نیازی به تسلط به زبان آلمانی و اخذ مدرک در این زمینه را ندارند و با صرف اخذ مدرک تسلط به زبان انگلیسی(نظیر آیلتس) امکان مهاجرت تحصیلی به آلمان را می یابند. البته مهاجرت به آلمان به صورت سرمایه گذاری یا به صورت کاری نیز امکان پذیر است اما به دلیل شرایط ذکر شده و این امکان که افراد می توانند پس از اتمام تحصیل در آلمان اقدام به اخذ تابعیت آلمان و اقامت دائم آلمان نمایند، روش مهاجرت تحصیلی به آلمان را پر طرفدار تر نموده است.

بسیاری از دانشگاه ها در آلمان برنامه درسی خود را به زبان  انگلیسی ارائه می کنند، به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا. اما به هرحال تحصیل به زبان انگلیسی دردانشگاه های آلمان اخذ مدرک آیلتس برای تحصیل را قبل از مهاجرت به آلمان الزامی می سازد. تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان علاوه بر امکان تحصیل در دانشگاه های آلمان ، امکان یادگیری زبان آلمانی را نیز برای فرد فراهم می کند و در واقع فرد برای اخذ اقامت دائم باید تلاش کند در حین تحصیل در دانشگاه، زبان آلمانی را نیز فراگیرد تا امکان یافتن کار و یا اخذ اقامت دائم آلمان به هر طریق دیگری را به دست آورد. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز در آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است. البته به یاد داشته باشیم که تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی در آلمان نیازمند قبولی فرد در آزمون ورودی این رشته ها می باشد. هرچند برای تحصیل در چنین رشته هایی به زبان انگلیسی به افراد توصیه می شود، زبان آلمانی را نیز فرابگیرند.

معمولاً با تحصیل به زبان انگلیسی در کشورهای غیر انگلیسی زبان، فرد می تواند پس از چند ترم تحصیل، در صورت علاقه به یکی از دانشگاه های کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا و انگلستان و یا یکی از دانشگاه های خارج از آلمان(در صورت ارتباط با دانشگاه مبدأ) منتقل شود.

شرط ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان داشتن مدرک زبان با این شرایط است:

-  مدرکIELTS 6-6.5 Ac

- مدرک TOEFL iBT 80-90 (internet based) - مدرک TOEFL PBT 550-580 (paper based)

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان به زبان انگلیسی

بر اساس برخی تغییرات در نظام آموزشی آلمان امکان تحصیل در 23 رشته در این مقطع در رشته های فنی و مهندسی به زبان انگلیسی امکان پذیر شده است. رشته هایی مثل مهندسی الکترونیک، مهندسی فناوری، مهندسی مکانیک و هوا و فضا . در رشته های علوم انسانی نیز می توان به 21 رشته در زمینه های مطالعات زبان و ادبیات اشاره نمود. رشته هایی مثل ادبیات تطبیقی، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین الملل در برخی از دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود.

در زمینه های اقتصاد و حقوق و علوم اجتماعی نیز در رشته هایی مثل اقتصاد بین الملل و مطالعات اروپا تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر است. در رشته های نظیر علوم ریاضی و سایر علوم طبیعی تحصیل در 28 رشته به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد

در این مقطع در 37 رشته مرتبط با علوم تغذیه ، کشاورزی و جنگلداری می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. در 12 رشته زیر مجموعه هنر نیز می توان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد آلمان تحصیل نمود. رشته های مثل طراحی، علوم ارتباطات، فیلم و سینما.

 اما بیشترین تعداد رشته هایی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در این مقطع فراهم میکند، رشته های فنی و مهندسی هستند. 145 رشته در این زمینه به زبان انگلیسی و آلمانی ارئه می شود. در علوم پزشکی و داروسازی نیز 20 رشته به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان

در علوم کشاورزی جنگلداری، علوم تغذیه، 9 رشت به به زبان انگلیسی ارائه می شود.

در رشته های فنی و مهندسی 29 رشته به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

در رشته های علوم طبیعی نیز تحصیل در  124 رشته به زبان انگلیسی امکان پذیر است. در رشته هایی مثل اقتصاد، علوم اجتماعی، 52 رشته به زبان انگلیسی ارائه میشود. دانشگاه هایی در آلمان تحصیل در مقطع دکترا را در برخی از این رشته ها فقط به زبان انگلیسی ارائه می نمایند.

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آلمان ، مهاجرت کاری به آلمان، سرمایه گذرای در آلمان، ویزای ازدواج آلمان و یا تحصیل در رشته های پزشکی در آلمان را می توانید از مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد کسب نمائید.