معرفی دانشگاه های برتر سنگاپور

سنگاپور دانشگاه های بزرگی را در خود جای داه است .کیفیت آموزشی بالا در سنگاپور سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور و اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور به این کشور راهی می نماید. همانطور که در معرفی سنگاپور ذکر گردید،کشور سنگاپور با مساحت کم از سطح علمی و اقتصادی بالایی برخوردار است، به طوری که این کشور همراه با کشورهای هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان از لحاظ رشد و توسعه به 4 ببر آسیا معروف هستند. سطح کیفیت زندگی در سنگاپور نیز در بالاترین رتبه در آسیا قرار دارد. علاوه بر این ها، کشور سنگاپور از پیشروان تحقیق و پژوهش در آسیا است و دانشگاه های این کشور جزو دانشگاه های برتر جهان هستند، گفتنی است که دو دانشگاه سنگاپور جزو 15 دانشگاه برتر جهان است. به طوری که دانشگاه ملی سنگاپورکه در ذیل به معرفی آن میپردازیم، برترین دانشگاه آسیا و دوازدهمین دانشگاه برتر جهان است ودر رتبه بندی دانشگاه های آسیا در رتبه اول قرار دارد. سنگاپور در سال های اخیر در زمینه نوآوری های جهانی در سال 2014 در در رتبه هفتم دنیا قرار گرفته است. در رتبه بندی رقابت جهانی نیز IMD در رتبه سوم دنیا قرار دارد. شهر سنگاپور جزو بهترین شهرهای دانشجویی دنیا است.

به طور کلی مجموعاً 34 دانشگاه در سنگاپور وجود دارد که 6 مورد از این دانشگاه ها، بین المللی است.

دانشگاه ملی سنگاپورNational University of Singapore(NUS)

دانشگاه ملی سنگاپور همانطور که ذکر شد اولین دانشگاه برتر آسیاست. در رتبه بندی جهانی QS  نیز دوازدهمین دانشگاه برتر جهان است. در فهرست جزئی رتبه بندی QS  این دانشگاه در رشته مهندسی عمران و ساختمان در جایگاه سوم دنیا قرار دارد و دانشکده مهندسی و فناوری این دانشگاه جایگاه چهارم را در بین بهترین ها به خود اختصاص داده است . دانشگاه ملی سنگاپور در زمینه علوم انسانی نیز جزو ده دانشگاه برتر دنیا است.

دانشگاه فنی سنگاپور(Nanyang Technological University)

داشنگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور دومین دانشگاه برتر سنگاپور و دومین دانشگاه برتر قاره آسیا است. این دانشگاه در رتبه بندی QS سیزدهمین دانشگاه برتر دنیا است. دانشگاه فناوری نانیانگ همانطور که از نامش پیداست در زمینه علوم مهندسی بسیار سرآمد است و در زمره ده دانشگاه برتر دنیا در علوم مهندسی است. البته همواره دانشکده های دیگری نیز به این دانشگاه اضافه می گردد . برای مثال در سال 2013 در یک پروژه مشارکتی با کالج سلطنتی لندن، دانشکده پزشکی به نام Lee Kong Chian نیز به این دانشگاه اضافه شد.

دانشگاه مدیریت سنگاپور

این دانشگاه نیز از برترین داشنگاه های سنگاپور است و رشته های مختلفی را ارئه می دهد دانشگاه مدیریت سنگاپور در زمینه های علوم رایانه، حسابداری، مدیریت، علوم اجتماعی، اقتصاد، حقوق و آمار از بهترین ها می باشد. به طوری که در رشته های حسابداری، علوم اجتماعی و مدیریت و اقتصاد در زمره صد دانشگاه برتر دنیا است.

دانشگاه های بین المللی دیگر سنگاپور

سنگاپور در زمینه همکاری با دانشگاه های بزرگ دنیا ، برنامه های بسیاری ارائه می نماید. به عنوان مثال دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور با دانشگاه فناوری ماساچوست آمریکا و دانشگاه ژژیانگ چین همکاری می کند. هم چنین دانشگاه Yale –NUS در سال 2011 به عنوان اولین دانشگاه هنر سنگاپور با همکاری دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه YALE  آمریکا تأسیس شد.

اطلاعات بیشتر را در مورد تحصیل در سنگاپور و کار در سنگاپور و یا راههای دیگر مهاجرت به سنگاپور از طریق مشاوران مؤسسه بین المللی راد به دست آورید.