معرفی کشور سنگاپور

کشور سنگاپور در آسیای جنوب شرقی از بزرگترین مراکز تجاری و داد و ستد کالا در جهان محسوب می شود. سنگاپور یک کشور-شهر است و یکی از سه کشور- شهرهای مستقل جهان است. این کشور، کوچکترین کشور آسیای جنوب شرقی است. همسایه های این کشور،  مالزی در شمال آن و اندونزی در جنوب آن است. پایتخت این کشور از زیباترین و تمیزترین پایتخت های جهان می باشد. سنگاپور دانشگاه هایی با سطح علمی بالا دارد و همین امر ویزای تحصیلی سنگاپور را گزینه ی مناسبی برای مهاجرت به این کشور تبدیل نموده است. سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور از حجم بالایی برخوردار است به طوری که سنگاپور یکی از مقاصد سرمایه گذاری جهان است. دریافت ویزا و اقامت و شهروند شدن در سنگاپور بسیار آسان است و مردم این کشور به اکثر نقاط دنیا بدون نیاز به ویزا می توانند سفر کنند. این کشور بالاترین دستمزدهای دنیا را نیز دارد. خرید خانه و ثبت شرکت در سنگاپور نیز بسیار آسان است.

آب و هوای سنگاپور

کشور سنگاپور آب و هوای گرم و مرطوب و استوایی دارد و بیشتر خاک این کشور از جنگل های بارانی استوایی پوشیده است.

مردم سنگاپور

بیشترین جمعیت این کشور در شهر سنگاپور(پایتخت) ساکن هستند و فعالیت عمده مردمان آن کشاورزی است. جمعیت این کشور حدوداً 4 میلیون نفر است. امید به زندگی برای زنان ۸۵و برای مردان ۷۹سال است. سنگاپور از قرن نوزدهم مستعمره کشور انگلستان گردید و در جنگ جهانی دوم در دست ژاپن و بعد از آن تا سال 1965 بخشی از کشور مالزی محسوب می شد. سنگاپور در این سال از مالزی استقال یافت.  کشور سنگاپور از آن زمان تحت حکومت مقتدرانه ی "لی کوان یو" کشوری ثروتمند گردید. سنگاپور یک کشور چند مذهبی است و مذاهب آن شامل بودائیسم،  تائویسم ، مسیحییت، هندوئیسم،  اسلام و مذاهب دیگر است . مردم این کشور به زبان های مالایی، چینی، تامیل، انگلیسی و... صحبت می کنند.

اقتصاد سنگاپور

کشور سنگاپور اگرچه از لحاظ منابع معدنی کشوری فقیر است اما اقتصاد آن در بخش خدمات و تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی بسیار قوی است و بدین ترتیب سنگاپور یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا است.  رشد اقتصادی سنگاپور در سال 2007، 7/7 درصد بوده است. نرخ بیکاری این کشور 2/1 درصد است و آماری از جمعیت زیر خط فقر هم در سنگاپور وجود ندارد. محصولات این کشور بیشتر شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی و سوخت های معدنی است که به کشورهای آمریکا و  مالزی و چین و هنگ کنگ و اندونزی و ژاپن و تایلند صادر می شود. کشور سنگاپور پس از کشور ژاپن از بالاترین سطح زندگی در آسیا برخوردار است.

سیاست در سنگاپور

رئیس جمهور در سنگاپور از سوی پارلمان برای 4 سال انتخاب می شود  و خود نیز فردی را به نخست وزیری که از حمایت اکثریت اعضای پارلمان برخوردار است، انتخاب می کند. نخست وزیر نیز با تشکیل کابینه در مقابل پارلمان پاسخگو است.

مناطق دیدنی سنگاپور

توریسم از منابع عمده درآمد سنگاپور است. این کشور جاذبه های طبیعی فراوان، تنوع قومی، شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد دارد که این عوامل سنگاپور را به یکی از مناطق توریستی جهان تبدیل نموده است. از مناطق دیدنی سنگاپور می توان از اماکنی نظیر  محله چيني ها، پارك مرليون، سنتوزا و دنياي زير آب،اسكله قايق،اسكله كلارك، پارک تفریحی یونیورسال استودیو، ساحل سنتوزا،كليساي سنت ژوزف، موزه تاريخ سنگاپور، درياچه دلفين هاي سنتوزا، باغ وحش،موزه هنر سنگاپور، پارك پرندگان، مسجد سلطان، خيابان عربها، باغ گياه شناسي سنگاپور، قايق راني در رودخانه سنگاپور و ... نام برد.  هم چنین فرودگاه سنگاپور از بزرگترین و گران ترین فرودگاه های جهان است و جایزه بهترین فرودگاه جهان را نیز به دست آورده است.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سنگاپور، سرمایه گذاری در سنگاپور، کار در سنگاپور و ویزای توریستی سنگاپور می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمائید.