معرفی دانشگاه های برتر چین

 

دانشگاه پکن(Peking Universit)

این دانشگاه در سال 1898 تأسیس گردیده و به نوعی اولین دانشگاه در تاریخ جدید چین است. دانشگاه پکن دارای 42 دانشکده 218 و مرکز پژوهشی و 18 بیمارستان است و 101 رشته در مقطع کارشناسی  و 224 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 202 رشته در مقطع دکترا در این دانشگاه ارائه می شود. تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه پکن دو هزار دانشجو می باشد هم چنین این دانشگاه با معتبرترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل همکاری نزدیکی دارد.

دانشگاه فودان(Fudan University )

دانشگاه فودان در شهر شانگهای در سال 1905 تأسیس  شده و از سال 1950 اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی می نماید. اکنون 2800 دانشجوی خارجی در دانشگاه فودان مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در چین، دومین دانشگاه در زمینه پذیرش دانشجویان خارجی است. دانشگاه فودان از کلاس های آموزشی زبان ماندارین چینی برخوردار است. دانشگاه  فودان دارای دانشگاه هایی در حومه شهر نیز هست. گفتنی است، این دانشگاه دارای رتبه زیر صد در رتبه بندی دانشگاه های دنیا و جزو 5 دانشگاه برتر چین است.

دانشگاه نان جین(Nanjing University)

این دانشگاه نیز در سال 1902 تأسیس گردیده و زیر نظر مستقیم وزارت آموزش چین قرار دارد. دانشگاه نان جین سالانه حدود 1700 نفر دانشجوی خارجی می پذیرد. دانشگاه نان جین دارای دوره های آموزشی زبان چینی می باشد که با اساتید مجرب اقدام به برگزاری کلاس های مختلف برای یادگیری زبان چینی در زمان کوتاه در دوره های شش ماهه و یا یک ساله می نماید.

دانشگاه جیاوتون شانگاهای (Shanghai Jiao Tong University)

این دانشگاه در 1896 تأسیس گردیده و تحت نظر مسقیم وزارت آموزش چین قرار دارد و افراد نخبه و متخصص بسیاری از این دانشگاه فارغ التحصیل گردیده اند. دانشگاه جیائو تنگ از بهترین دانشگاه های تحیقاتی در آسیا است و از معتبرترین و مطرح ترین دانشگاه های چینی است. این دانشگاه نیز برای یادگیری زبان چینی اقدام به آموزش زبان چینی به صورت فشرده می نماید. دانشگاه جیاوتون، با سابقه یکصد ساله در رشته هایی چون علوم پایه و ماندارین چینی و تاریخ چین از بهترین دانشگاه ها در سطح جهان است. برای اولین بار ایده رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزشی جهان توسط این دانشگاه مطرح شد و نتایج رتبه بندی دانشگاه های دنیا توسط دانشگاه شانگهای برای اولین بار در سال 2003 منتشر شد و از آن سال به بعد رتبه بندی دانشگاه های دنیا به طور سالیانه منتشر می شود.

دانشگاه تسینگ هوا(Tsinghua University)

می توان گفت این دانشگاه بهترین دانشگاه چین است به طوری که محل تحصیل تعدادی از برندگان جایزه نوبل و دو رئیس جمهور اخیر چین بوده است. در رشته MBA دانشگاه تسینگ هوا رتبه دوم بهترین آموزش را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. تحصیل  در این دانشگاه  در زمینه های تجارت و بازرگانی و کسب و کار در یافتن کار بسیار مؤثر است. استخر شنای این دانشگاه محل کارآموزی ورزشکاران غواصی در المپیک 2008 پکن بود.

دانشگاه چین هوا(Tsinghua University)

این دانشگاه در سال 1911 در شهر پکن تأسیس گردیده است و  دارای 35 رشته در مقطع کارشناسی و 84 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 64 رشته در مقطع دکترا است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در چین، کار در چین،  اخذ ویزای تجاری چین و اخذ ویزای توریستی چین و دیگر راه های مهاجرت به چین می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمائید.