44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

بورس تحصيلي انگستان
تحصيل در دانشگاه هاي انگستان مقصد بسياري از علاقه مندان به تحصيل در دانشگاه هاي بزرگ مي باشد. مهاجرت تجصيلي به انگستان، مهاجرت کاري به انگستان، سرمايه گذاري در انگستان از راه هاي مهاجرت به انگلستان و دريافت تابعيت و اقامت انگلستان مي باشد. تحصيل در انگلستان به زبان انگليسي و در دوره هاي کوتاه مدت در رشته هاي مختلفي تحصيلي براي دانشجويان خارجي امکان پذير است. فارغ التحصيلي از دانشگاه هاي انگستان امکان پيدا کردن کار در انگلستان و اخذ اقامت دائم و شهروندي انگلستان را براي دانشجويان افزايش مي دهد.
با توجه به اينکه دانشگاه هاي انگلستان رايگان نيستند و مستلزم پرداخت شهريه براي تحصيل مي باشند، بورس هاي مختلفي از طرف دانشگاه و يا دولت انگلستان به دانشجويان ارائه مي شوند که در ادامه به توضيح اين بورس ها مي پردازيم.


انواع بورس هاي انگلستان:
 بورس دولتي
بورس دانشگاه هاي انگلستان


بورس دولتي شامل دو نوع : Chevening و  Commonweailthمي باشد.
نوع اول بورس دولتي، براي دانشجوبان برتر دنيا مي باشد که براي زمان يکساله به دوره فوق ليسانس تعلق دارد. اين نوع بورسيه در تمامي رشته ها و تمام دانشگاه هاي انگلستان معتبر است. از شرايط دريافت اين بورس مي توان به موارد زير اشاره نمود: اين که دانشجو بايد شهروند يکي از کشورهاي مورد تأييد باشد، 3 سال بعد از پايان بورس به کشور خود برگردد. داراي مدرک ليسانس باشد، حداقل دو سال سابقه کار داشته باشد. براي 3 دانشگاه اقدام نمايد و از يکي از آن ها پذيرش غير مشروط تا 13 جولاي بگيرد.
بورسيه نوع دوم نيز به دانشجويان دوره دکتري و فوق ليسانس ارائه مي شود. اين بورسيه توسط سازمان DFID حمايت مي شود.  هدف اين بورس تابعين کشورهاي متحدالمنافع در حال توسعه مي باشد.


بورس تحصيلي دانشگاه هاي بريتانيا
دانشگاه کمبريج، دانشگاه متروپاليتن سنتر، دانشگاه آکسفورد، داشنگاه ادينبرو، دانشگاه بريستول، دانشگاه برادفوردو... بورس هاي مختلفي را به دانشجويان ارئه مي دهند که براي آشنايي با اين بورس ها و شرايط دريافت آن ها توصيه مي شود به وب سايت اين دانشگاه ها مراجعه شود.


به طور کلي اخذ بورسيه براي دروه دکتري و فوق ليسانس شدني است، اما شرايط خاص خود را دارد. معمولاً داشتن ايده علمي نو و جدي و يا يک پورپوزال قوي شانس دانشجو را در دريافت بورس افزايش مي دهد.  از جمله شرايط لازم براي دريافت بورس در دروه دکتري مي توان به موارد زير اشاره نمود:
ايده علمي و پژوهشي جديد
روزمه تحصيلي و آموزشي قوي
حداقل معدل 14 براي دوه ليسانس و 15 براي فوق ليسانس
داشتن مقالات پژوهشي و علمي نظير ISIو..
نمره GRE به رنک حداقل 70%
البته گزينه هاي ديگري براي اخذ کمک هزينه تحصيلي در دوره دکتري وجود دارد که با داشتن شرايط تحصيلي و آموزشي متوسط نيز مي توان از آن ها بهره برد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص تحصيل در انگلستان، کار در انگلستان، سرمايه گذاري در انگلستان ، دوره هاي زبان انگليسي انگلستان، اقامت انگلستان از طريق ازدواج و ديگر راه هاي مهاجرت به انگلستان مي توانيد با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس حاصل نماييد.