ویزای کاری H1B  و مزایای ویزای کاری H1B   آمریکا


همان طور که میدانید یکی از راه های مهاجرت به آمریکا و در واقع یکی از بهترین راه های مهاجرت به آمریکا دریافت ویزای کاری آمریکا میباشد که معروف ترین ویزای کاری آمریکا، ویزای کاری H1B  میباشد. در این مطلب قصد داریم مزایای ویزی کاری H1B  آمریکا را شرح دهیم ولی

در ابتدا باید بگوییم که ویزای H1B  به چه ویزایی گفته میشود. معمول ترین و رایج ترین ویزای کاری آمریکا به نام ویزای H1B   شناخته میشود. برای دریافت این ویزا متقاضی میبایستی از یک کارفرما در آمریکا پیشنهاد کار داشته باشد و اداره مهاجرت آمریکا نیز پیشنهاد کار را تایید کرده باشد. باید در نظر گرفت که پیشنهاد کاری پذیرفته خواهد شد که کارفرما ابتدا در داخل خاک آمریکا به مدت سه ماه این نیاز به کارمند را آگهی داده باشد و پس از آن به همین مدت در اروپا این شغل آگهی شده باشد و اگر در طی این مدت هیچ نیروی کاری برای شغل مورد نظر یافت نشد، کارفرما میتواند از کشوری در خارج از اتحادیه اروپا نیروی کاری خود را تامین نماید. بنابراین به دست آورد و دریافت پیشنهاد کاری از آمریکا کار آسانی نمیباشد و باید پروسه قانونی آن طی شود.
متقاضیان برای دریافت ویزای کاری H1B   باید دارای مدرک لیسانس و یا سابقه کاری طولانی در شغل مورد نظر باشند تا بتوانند ویزای کاری H1B   را دریافت نمایند.
مدت ویزای کاری  H1B  سه سال میباشد و بعد از سه سال به مدت سه سال دیگر تمدید میشود. البته بعد از سپری شدن سه سال کارفرما میتواند برای کارمند خود تقاضای اقامت دائم یا همان گرین کارت را از اداره مهاجرت آمریکا داشته باشد.
صادر شدن این ویزا نیز در حدود یک سال زمان نیاز دارد که متقاضی باید مدارک خود را به سفارت آمریکا تسلیم نماید و معمولا بعد از بررسی پرونده در صورتیکه نقصی در مدارک مشاهده نشود ویزای کاری H1B  برای متقاضی صادر میشود.
مزایای ویزای کاری H1B  :
ویزای کاری H1B  از محبوب ترین و معروفترین ویزاهای کاری آمریکا میباشد زیرا مزایای بسیاری دارد، که برخی از مزایای ویزای کاری H1B  در ادامه توضیح داده شده است.
1-    متقاضی در صورت دریافت این ویزا به محض ورود به آمریکا میتواند کار کرده و از نظر مالی نیاز به ساپورت مالی ندارد و هزینه زندگی خود را میتواند تامین نماید.
2-    متقاضی در صورت دریافت این ویزا میتواند ویزای خانواده خود ( همسر و فرزندان زیر 21 سال) را نیز دریافت نماید و همراهان خود را نیز به آمریکا ببرد.
3-    مدت زمان صدور این ویزا نسبتا کوتاه میباشد.
4-    متقاضی میتواند پس از دریافت این ویزا و ورود به آمریکا پس از سپری شدن چند سال برای اقامت دائم خود و خانواده (گرین کارت آمریکا) اقدام نماید.
5-    برای صدور این ویزا نیاز به ساپورتهای مالی زیادی نیست.
6-    خانواده متقاضی اجازه تحصیل رایگان در مدارس آمریکا و همچنین اجازه تحصیل در دانشگاه را دارند
7-    متقاضی اجازه تحصیل پاره وقت در آمریکا را دارا میباشد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد روشهای مهاجرت به آمریکا و همچنین انواع ویزاهای آمریکا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد در تماس باشید و از مشاوره های رایگان تلفنی استفاده نمایید.