15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مزایای گرین کارت آمریکا


کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم کشور آمریکا و کسب تابعیت آمریکا را از طریق اخذ اقامت تحصیلی آمریکا ، اخذ اقامت کاری آمریکا ، اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا و دیگر راه های مهاجرت به کشور آمریکا را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با

 

مسائل مختلف کشور آمریکا بوده اند که در این مطلب ما به مزایای گرین کارت آمریکا می پردازیم.
بر اساس قوانین، دارندگان کارت سبز اجازه دارند به طور دائمی در آمریکا سکونت داشته باشند و از حق کار در این کشور نیز برخوردار بوده. کارت سبز یا (گرین کارت) را می‌توان از راه های گوناگون کسب کرد. گرین کارت آمریکا در واقع اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل، زندگی و مسافرت به آمریکا بدون استفاده از سایر مزیت‌های شهروندی آمریکا، نظیر حق رأی می‌باشد. دریافت این کارت از طریق کانال‌های خانوادگی، پناهندگی، شغلی و قرعه‌کشی امکان‌پذیر است. یکی دیگر از راه‌های دریافت کارت سبز اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلاً از طریق داشتن رکوردهای بین‌المللی است.
با داشتن گرین کارت شما اجازه اقامت دائم در آمریکا رو خواهید داشت و برای ورود به آمریکا احتیاجی به ویزا ندارید. بسیاری از قوانین محدود کننده مثل نیاز بهexport license که شامل حال ایرانی‌ها هم میشود به دارنده گرین کارت اعمال نمی شود. برای کار کردن در آمریکا نیاز به تغییر نوع ویزا و ... نخواهید داشت.
خیلی از مواردی که در بالا گفته شد جزو مزایای گرین کارت نسبت به ویزای دانشجویی است. با ویزای دانشجویی از ایران شما فقط یک بار می‌توانید وارد آمریکا شوید و اگر بعد از ورود خارج شوید باید دوباره ویزا گرفته شود (البته این قانون در حال تغییر میباشد). با گرین کارت این مشکلات رو نخواهید داشت. با ویزای دانشجویی در آمریکا نمی‌توانید کار کنید و یا تنها اجازه کار پاره وقت دارید. با گرین کارت می‌توانیدهم مشغول تحصیل و یا کار شوید. با ویزای دانشجویی شما دانشجوی خارجی محسوب می‌شوید و در بسیاری از دانشگاه‌ها باید شهریه به مراتب بیشتری نسبت به دانشجویان آمریکایی بپردازید. با گرین کارت بعد از یک سال شما دانشجوی بومی محسوب می‌شوید و شهریه آمریکایی‌ها را می‌پردازید.
فرد صاحب گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می شود و آمریکایی نیست ولی می تواند در آمریکا زندگی کند (live permanently) و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار دارد. دارنده‌ی گرین کارت می تواند بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد. دارنده ‌ی گرین کارت می تواند همسر یا بچه های زیر 21 سال خودرابه همراه خود به آمریکا بیاورد و همچنین دارندگان گرین کارت می توانند برای سیتینزن شیپ شدن اقدام کنند (بطور معمول بعد از گذشت 5 سال). در ضمن دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخودار می شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای 10 سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و کار در آمریکا و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر آمریکا و سرمایه گذاری در آمریکا به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.