مهاجرت به آمریکا


آمریکا یکی از کشورهایی است که بسیاری از مهاجرین را به خود جذب میکند و بسیاری از افراد به دلیل شرایط مهاجر پذیر آمریکا خواستار مهاجرت به آمریکا و اقامت دائم در آمریکا هستند. در این مقاله راه های مهاجرت به آمریکا و روشهای مختلفی

که میتوان به آن روشهای ویزاهای آمریکا را گرفت را توضیح میدهیم .
به طور کلی باید بگوییم که از نظر راه های مهاجرت و اخذ ویزا برای آمریکا به دو صورت کلی است
گروه اول ، روشهایی است که مستقیما به اخذ گرین کارت منجر میشود و گروه دوم ، روشهایی میباشد که بعد از اخذ ویزا و مراجعت به آمریکا میتوانند برای کسب گرین کارت آمریکا اقدام نمایند .
ابتدا روشهای گروه دوم را توضیح  میدهیم . روشهایی که به اخذ ویزای آمریکا و در نهایت به اخذ گرین کارت آمریکا ختم میشود .
-   ویزای تحصیلی آمریکا یکی از ویزاهایی است که به شخص دانشجو اجازه میدهد که برای تحصیل وارد خاک آمریکا شود . یادآور میشویم که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به منزله اخذ گرین کارت آمریکا نیست ولی این روشی است که نهایتا میتواند به اخذ گرین کارت ختم شود.
-    ویزای نامزدی آمریکا نیز از دیگر ویزاهایی است که شخص به درخواست نامزد آمریکایی خود میتواند وارد خاک آمریکا شود و البته شخص پس از ازدواج میتواند گرین کارت آمریکا را دریافت نماید.
-    ویزاهای کاری آمریکا این نوع ویزا نیز به شخص اجازه میدهد که شخص به طور قانونی وارد خاک آمریکا شود و برای یک کارفرما کار کند . که در صورتیکه شخص بتواند 6 سال بتواند در آمریکا کار کند و بیمه و مالیات وی توسط  کارفرما پرداخت شود نهایتا به کسب گرین کارت منجر میشود.
-    ویزای سرمایه گذاری E2 این ویزا برای افراد و خانواده هایی مناسب است که با مبلغ سرمایه گذاری کمتری میتوانند به آمریکا وارد شوند  و سپس مبلغ سرمایه گذاری را افزایش داده و میتوانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.
گروه دوم روشهای مهاجرت به آمریکا روشهایی هست که مستقیما شخص میتواند گرین کارت آمریکا را کسب کند.
-    ویزای ازدواج آمریکا ویزایی است که  شخص میتواند گرین کارت آمریکا را دریافت کند.
-    ویزای سرمایه گذاری EB5 ، این ویزا نیز ویزایی است که شخص به همراه خانواده میتوانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.
-    گرین کارت آمریکا که از طریق لاتاری شخص میتواند دریافت نماید.
گذشته از ویزاهایی که گفته شد و البته در حالت کلی بیان گردید باید ویزای توریستی را نیز به این ویزاها اضافه نماییم که البته ویزای کوتاه مدت 3 تا 6 ماه میباشد. البته در حالت عادی این ویزا تبدیل به گرین کارت نمیشود.
لازم به ذکر است که هر کدام از ویزاهایی که گفته شد در مقالات جداگانه ای توضیح داده شده است که در صورت تمایل میتوانید با کلیک کردن بر روی هر کدام از لینکها مطلب مورد نظر را مطالعه بفرمایید.
در صورتیکه در هر کدام از موارد نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.