44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در استراليا
کشور استراليا از لحاظ کيفيت و شاخص هاي زندگي در سطوح اول دنيا قرار گرفته است. سالانه از سراسر دنيا افراد زيادي با اخذ پذيرش ازز دانشگاه هاي استراليا در رشته هاي تحصيلي مختلف از جمله رشته هاي پزشکي به اين کشور مهاجرت مي کنند.

وضعيت اقتصادي پررونق کشور استراليا سبب مهاجرت و جذب نيروي کار نيز به اين کشور مي گردد، همين عوامل از جمله دلايلي است که سبب شده کشور استراليا کشوري مهاجر پذير و چندمليتي باشد. استراليا دانشگاه هاي بزرگي را در خود جاي داده است که 8 دانشگاه برتر اين کشور نيز به نام گروه 8 معروف مي باشد. گفتني است که بسياري از افرادي که به کشور استراليا مهاجرت مي کنند پس از چند سال اقامت در اين کشور براي دريافت شهروندي و اقامت دائم استراليا نيز اقدام مي نمايند و کشور استراليا را جهت ادامه زندگي برميگزينند. اخذ پذيرش از دانشگاه هاي برتر استراليا و هم چنين اخذ بورسس تحصيلي از دانشگاه ههاي استراليا رقابت بالايي دارد.


شرايط تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در استراليا
زير شاخه هاي رشته هاي پزشکي در استراليا نظير روانشناسي، مامايي، پرستاري، دندانپزشکي و تغذيه و ... در دوره هاي کارشناسي ارائه مي شوند و فرد در صورت تمايل مي تواند در دور هاي کارشناسي ارشد و دکترا به صورت تخصصي تحصيل در اين رشته ها را ادامه دهد. در واقع تحصيل پزشکي در استراليا نياز به گذرندان دوره کارشناسي عمومي رشته هاي علوم سلامت دارد. طول دوره هاي کارشناسي رشته هاي پزشکي در استراليا 3 يا 4 سال مي باشد. پس از اتمام اين دوره دانشجو مي تواند وارد دوره کارشناسي ارشد و دکتري پزشکي و دندانپزشکي گردد. دوره کارشناسي ارشد 2 سال و دوره دکترا نيز 3 سال است.
شرط مهم تحصيل پزشکي و دندانپزشکي در استراليا قبولي در آزمون ورودي "گمست" مي باشد. براي تحصيل پزشکي در مقطع کارشناسي استراليا متقاصي بايد مدرک پايان دوازده سال تحصيلي(پيش دانشگاهي) خود را همراه با مدرک آيلتس با نمره آيلتس 6 يا 5/6 به دانشگاه ارسال نمايد . داشتن معدل بالا امکان ورود فرد را به دانشگاه هاي برتر استراليا مهيا مي کند. براي تحصيل در دانشگاه هاي گروه 8 نيز بايد دوره پيش دانشگاهي را در مراکز پيش دانشگاهي اين دانشگاه ها بگذرانيد.


تحصيل تخصص پزشکي در استراليا
تحصيل تخصص پزشکي در استراليا بسيار سخت و نيازمند گذراندن دورها و آزمون هاي سخت مي باشد. پزشکان در صورت تمايل به ادامه تخصص در استراليا بايد در دانشگاه ثبت نام نمايد؛ براي اين کار بايد مدرک زبان آيلتس با نمره بالاي 7 در همه اسکيل هاي اين آزمون داشته باشند. مرحله بعدي قبولي در آزمون MCQ يا Multiple Choice Question مي باشد که در واقع آزمون ورودي تخصص در استراليا است. گام بعدي هم قبولي در آزمون هاي باليني(Clinical Exam) است. بعد از گذرندان اين مراحل پزشک مي تواند به عنوان پزشک عمومي در استراليا کار کند و بعد از دو سال کار پزشکي و دريافت شهروندي استراليا مي تواند در دوره هاي تخصص پزشکي مشغول به تحصيل شود.


هزينه تحصيل در دوره هاي کارشناسي و ارشد و دکتري پزشکي در استراليا 30 هزار تا 60 هزار دلار استرالیا مي باشد.


براي دسترسي به اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در استراليا، کار در استراليا، سرمايه گذاري در استراليا و ديگر راه هاي مهاجرت به استراليا به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاروين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.