بورس تحصيلي استراليا و امکان تحصیل رایگان در استرالیا
استراليا به طور کلي کشور مهاجر پذيري است و کار در استرليا و تحصيل در استراليا از جمله راه هاي پرمتقاضي براي مهاجرت به استراليا مي باشد. دانشگاه هاي استراليا سالانه تعداد بسيار زيادي از دانشجويان خارجي را جذب مي کنند.

زندگي در کشور استراليا همراه با ارئه خدمات عمومي و رفاه اجتماعي از طرف دولت اين کشور مي باشد و نطام صنعتي و آموزشي استراليا بسيار کارآمد و پيشرفته است. همين باعث شده است که بسياري از دانشگاه هاي استراليا داراي رنکينگ بالا در سطح جهان باشند، و بدين ترتيب دانشجويان بسياري از تمام دنيا به اخذ پذيرش از دانشگاه هاي استراليا و اخذ ويزاي تحصيلي استراليا علاقه مند باشند.
تحصيل در استراليا به زبان انگليسي و همراه با پرداخت شهريه مي باشد. بنابراين معمولاً اخذ بورسيه از طرف دانشگاه هاي استراليا و يا مؤسسات و افراد خاص در استراليا امکان پذير است. در نظر داشته باشد که اولاً بورس تحصيلي استراليا معمولاً به دانشجويان مقطع دکتري تعلق مي گيرد و ثانياً اخذ بورس تحصيلي در استراليا به معناي پوشش تمام هزنيه هاي زندگي در استراليا و هزينه تحصيل نيست و هردانشگاه و مؤسسه اي بر طبق شرايط دانشجو ميزان بورس خاصي را در نظر مي گيرد. بدين صورت که برخي دانشگاه ها، کل شهريه دانشگاه و برخي ديگر ميزاني از شهريه دانشگاه را پرداخت مي کنندو برخي هم هزنيه هاي زندگي فرد را مي پردازند. دانشگاه هاي استراليا معمولاً هزنيه هاي را براي دانشجويان در نظر مي گيرند که اين هزينه حدود 5 تا 10 هزار دلار براي يک ترم و يا چند ترم مي باشد. اين بورس تحصيلي معمولاً به دانشجويان با سطح علمي بالا تعلق مي گيرد و بنابراين رقابت براي آن بسيار بالا است.
دانشجويان ايراني در استراليا معمولاً امکان دريافت بورس IPRS را به دست مي آورند که اين بورس براي دوره هاي تحقيقاتي ارشد و دکتري مي باشد و در تمام دانشگاه هاي استراليا هم وجود دارد. اين بورس هزنيه تحصيل و بيمه دانشجويي متقاضي را تحت پوشش قرار مي دهد. بورس IPRS هزنيه هاي زندگي دانشجو را هم تقبل مي کند، بنابراين اين بورس تنها بورس کامل مي باشد که البته رقابت بر سرآن زياد و بنابراين دريافت آن دشوار است. معمولاً براي اخذ بورس تحقيقاتي پيشنهاد مي شود که دانشجويان بر روي تز پيشنهادي دانشگاه کار کنند؛ (تا تز مد نظر خود) اين امر امکان دريافت بورس را بالا مي برد.


انواع بورس تحصيلي استراليا
بورس دولت استراليا: اين نوع بورس شامل بورس هاي مختلفي مثل ALA،Ausaid،ADSو.. مي باشد که معمولاً دانشجويان ايراني را در بر نميگيرد.
بورس دانشگاه هاي استراليا: هر دانشگاه و دانشکده بورس مخصوص خود را دارد اين نوع بورس در استراليا بسيار رايج است و هر ساله تعدادي دانشجو براي رشته هاي خاص از طرف دانشگاه و يا دانشکده خود بورس مي شوند.
بورس مؤسسات و سازمان هاو افراد خاص: اين بورس از طرف سازماني هايي مثل بانک ها و يا افراد ثروتمند به دانشجويان تعلق مي گيرد . بورس خوابگاه ها در استراليا معمولاً از اين نوع هستد.
بورس دولت ايران: اين بورس از طرف دولت ايران به دانشجويان متقاضي تحصيل در استراليا تعلق مي گيرد که اطلاعات مربوط به دريافت اين بورس در سايت وزارت اطلاعات ايران موجود مي باشد.


شرايط دريافت بورس تحصيلي استراليا:
همانطور که ذکر گرديد بورس تحصيلي استراليا معمولاً به دانشجويان با رزومه تحصيلي و علمي قوي تعلق مي گيرد. از جمله اين شرايط مي توان موارد زير را ذکر نمود:
دانشگاه و معدل تحصيلي دانشجو: دانشجو حتي الامکان بايد از دانشگاه هاي درجه يک و با معدل بالا فارغ التحصيل شده باشد.
مقالات علمي بين المللي، تأليفاتي مثل کتاب و يا کار ترجمه، زمينه کار تحقيقاتي و يا داشتن سابقه کاري مي توانند در اخذ بورسيه شانس فرد را بالا ببرند.
رزومه قوي و کامل
نمره مدرک زبان آيلتس بالا و مطابق با نمره درخواستي دانشگاه
انگيزه نامه و Motivation letter تحصيلي


براي دسترسي به اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در استراليا، کار در استراليا، سرمايه گذاري در استراليا و ديگر راه هاي مهاجرت به استراليا به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاروين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.