اخذ اقامت یونان


اخذ ویزای شگنن از طریق اقامت تمکن مالی یونان و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان و یا تحصیل در یونان از جمله راه های اخذ اقامت اروپا میباشد. یونان از کشورهای اروپایی و عضو شیگن میباشد که البته کشوری کاملاً توریستی و زیبا است.


اخذ اقامت یونان با اثبات تمکن مالی


اخذ اقامت یونان از طریق اثبات تمکن مالی(FIP) یکی از سریع ترین راه های اخذ اقامت اروپا میباشد. اقامت از طریق تمکن مالی در یونان نیاز به اثبات داشتن منابع در آمد کافی برای خود شخص و همراهانش دارد( همراهان شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال میباشد) مدارک مالی ارائه شده باید نشان دهنده مبلغ 2000 یورو به ازای هر ماه یعنی 24 هزار یورو به ازای یک سال برای نفر اصلی و 20 درصد برای همسر متقاضی اصلی و 15 درصد برای هرکدام از فرزندان میباشد. که میتوان گفت حدود 400 یورو در هر ماه برای همراهان شخص نیاز هست. شما با اخذ اقامت یونان از طریق اثبات تمکن مالی میتوانید ویزای شنگن به دست آورده و به هرکدام از کشورهای اروپایی عضو شیگن بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر کنید. این نوع اقامت شرایط سنی و یا تحصیلی نداشته . نیازی به مدرک زبان ندارد و نیازی به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت نمیباشد. هم چنین دریافت ویزا نیازی به حضور دائم در یونان ندارد و شخص میتواند از این طریق در هرکدام از کشورهای اروپایی به زندگی بپردازد. هم چنین شخص ملزم به پرداخت مالیات نیز نمیباشد. اخذ اقامت يونان با اثبات تمکن مالي براي افراد با درآمد بالا ابتدا اجازه اقامت موقت يونان(ويزاي دو ساله يونان) را به فرد و افراد تحت تکفل او ميدهد و بعد از گذشت اين مدت اگر تخلفي از او سر نزد ميتواند اقامت خود را هر سه سال يکبار تمديد کند.


اخذ اقامت یونان با خرید ملک


روش دیگر اخذ اقامت یونان از راه سرمایه گذاری میباشد، که در این روش شخص باید ملکی به ارزش 250 هزار یورو خریداری کرده باشد. شخص با به دست آوردن اقامت از طریق سرمایه گذاری میتواند پدر و مادر و همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز به عنوان همراه با خود داشته باشد.


اخذ اقامت یونان با ثبت شرکت


یکی دیگر از راه های اخذ اقامت یونان ثبت شرکت در یونان میباشد. این روش امکان اخذ اقامت را برای خود شخص مدیر عامل و خانواده و هم چنین سهامدران شرکت و خانواده اشان فراهم میکند. متقاضی این نوع اقامت باید بتواند برای 20 نفر از اتباع یونانی شغل ایجاد کند که با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی یونان ، این راه در حال حاضر قابل توصیه نمیباشد.


اخذ اقامت یونان با تحصیل در یونان


تحصیل در یونان از دیگر راه های اخذ اقامت یونان میباشد. تحصیل در مقاطع تحصیلی یونان به زبان انگلیسی مستلزم داشتن مدرک زبان اعم از آیلتس، تافل و یا ... میباشد. دوره لیسانس در این کشور 3 سال و دوره فوق لیسانس 2 سال و دوره دکترا نیز معمولاٌ سه سال میباشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های یونان را به طور میانگین میتوان 6 هزار یورو در هر سال دانست.


برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان زبده مؤسسه بین المللی راد بهره مند شوید.