پناهندگي در انگلستان


برای گرفتن پناهندگی انگلستان باید به مطالب وموضوعات مهمی توجه داشته باشیم که آیا نمی‌شود از راه ویزای تحصیلی انگلستان یا ویزای کاری انگلستان ویا ویزای سرمایه گذرای انگلستان ویا ویزای الحاق به خانواده و یا ویزای ازدواج انگلستان اقدام کرد در این صورت باز هم توصیه نمی‌شود که از طریق پناهندگی انگلستان اقدام نمایید زیرا این راه یعنی از طریق پناهندگی وارد انگلستان شدن راه مناسبی نباشد باز هم با این حال به بررسی مطالب زیربپردازیم ویا باموسسه راد تماس حاصل فرمایید پادشاهي متحد بريتانيا مجموع 4 کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ايرلند شمالي است که شهر لندن در کشور انگلستان پايتخت آن محسوب مي شود. جمعيت بريتانيا چيزي بيشتر از 62 ميليون نفر است که زبان رسمي آنان انگليسي با گويش هاي مختلف است.
هر ساله متقاضيان زيادي از سراسر دنيا براي پناهندگي در انگلستان اقدام مي کنند که در ميان اين افراد کساني وجود دارند که شرايط لازم براي اخذ پناهندگي انگلستان را دارا مي باشند در حالي که افرادي قصد دارند با ايجاد شرايط کذب و غير واقعي خود را به عنوان پناهنده در بريتانيا جاي دهند. بايد به اين موضوع توجه داشت که تعريف پناهندگي در سراسر دنيا تقريباً تعريف ثابتي است، به عبارت ديگر افرادي واجد شرايط پناهندگي درکشورهاي مختلف هستند که به علت فعاليت هاي سياسي و عقيدتي، نژاد، قوميت، جنس(گرايشات جنسي خاص)، زبان، مذهب و... مورد پيگيري قانوني در کشور خود هستند و ادامه اقامت آنان در کشور متبوعشان باعث شکنجه و يا آزار روحي و جسمي آنان است و يا به دلايل بشردوستانه و يا از روي اجبار مي بايست در کشور ديگري اقامت گزيند. بنابراين پناه جويان در کشورهاي مختلف بايد توضيح کافي و قابل قبولي براي دلايل خود جهت درخواست پناهندگي به سازمان مربوطه ارائه دهند که کشور انگلستان نیز از اين قاعده مستثني نيست. لذا بديهي است که درصورت مشخص شدن اين موضوع که توجيهات و دلايل پناهجويان جهت دريافت پناهندگي در انگلستان ساختگي بوده و يا کافي و لازم نمي باشند، از سوي مقامات اداره ي مربوطه در کشورانگلستان با در خولست پناهندگي انگلستان آنان موافقت نخواهد شد و اين پناه جويان مجبورند سريعاً کشور انگلستان را ترک نمايند.
کار بررسي پرونده هاي مربوط به درخواست پناهندگي انگلستان بر عهده ي آژانس مرزباني بريتانيا يا همان UKBA که مخفف عبارت UK Border Agency است، مي باشد. البته قوانين مربوط به مهاجرت به انگلستان و تقاضاي پناهندگي در انگلستان در سايت وزارت خارجه کشور بريتانيا قرار دارد. در ضمن گفتني است اين شرايط بر حسب گذر زمان و تغيير شرايط تغيير مي يابند و براي اطلاع يافتن از آخرين شرايط و مقررات پناهندگي بايد از سايت رسمي وزارت خارجه انگليس بازديد نماييم.
شرايط درخواست پناهندگي به صورت خلاصه درانگلستان را مي توان اين گونه بيان کرد که در ابتدا پناه جويان بايد بعد از ورود به کشور درخواست پناهندگي خود را تسليم سازمان UKBA نمايند و متعاقبا در مصاحبه اوليه که شامل سئوالاتي در رابطه با هويت و دلايل اصلي پناه جويان براي ورود به انگلستان است شرکت نمايند، بعد از اين مصاحبه، مصاحبه مفصل تري با عنوان مصاحبه پناهندگي انجام خواهد شد که پناه جويان بايد بتوانند در آن دلايل خود را براي احراز شرايط پناهدگي درانگلستان اثبات نمايند و سپس منتطر تصميم مقامات مسئول باشند که همانطور که بيان شد در اين مرحله اگر شرايط شما کافي و قابل قبول نباشد و يا به هر دليلي ساختگي به نظر برسد قطعا در خواست شما از سوي کشور انگلستان رد خواهد شد. البته در اين حالت نيز افراد پناه جو مي توانند نسبت به تقاضاي تجديد نظر اقدام نمايند که اين پروسه علاوه بر طولاني و پيچيده و دشوار بودن معمولاً نتيجه ی مطلوبي به همراه نخواهد داشت و بديهی است که در اين مرحله پناه جويانی که رد صلاحيت شده اند مجبور به ترک داوطلبانه و يا اجباري کشور انگلستان خواهند شد.
همواره کشور انگلستان از جمله مقاصدی ست که ايرانيان علاقه بسياري به انتخاب آن براي زندگي و اقامت نشان داده اند. براي مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم کشور انگلستان روش های بسياري وجود دارد. بسياري از افراد از سراسر دنيا و همچنين ايران براي ادامه تحصيل در انگستان از طريق اخذ ويزاي تحصيلي انگلستان وارد اين کشور شده و در ان به تحصيل مي پردازند؛ چرا که همانطور که آگاهيم بسياري از برترين دانشگاه هاي دنيا با رنکینگ زير 100 و حتي با رنکينگ تک رقمي هم چون دانشگاه آکسفورد در انگلستان قرار دارند. وجود اين دانشگاه هاي برتر درانگلستان خود دليل خوبي براي تمايل افرا براي ادامه تحصيل و زندگي در انگلستان مي باشد. هم چنين بسياري از متقاضيان مشاغل مورد نياز انگلستان براي کار در انگلستان و اخذ ويزاي کاري نگلستان اقدام مي نمايند که اين افراد می توانند پس از 5 سال کار و پرداخت ماليات و بيمه اقامت دائم انگلستان را دريافت کنند. به علاوه راه هايی چون سرمايه گذاري درانگلستان و اخذ اقامت انگلستان از طريق ازدواج از جمله روش هايي بوده که همواره مورد توجه ايرانيان انگلستان قرار داشته است.
براي کسب اطالاعات بيشتر دررابطه با چگونگي اخذ ويزاي تحصيلي انگلستان، اخذ ويزاي کاري انگلستان، اخذ ويزاي سرمايه گذاري انگلستان و اخذ ويزاي انگلستان از طريق ازدواج و... مي توانيد با مشاورين ما درمؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.مهاجرت به انگلستان تخصص ماست.