هزینه های زندگی در اسپانیا


اخذ ویزای کاری در اسپاینا و یا اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا و زندگی در این کشورهمواره باید با اگاهی جامع نسبت به هزینه ها و و مخارج و این کشور صورت پذیرد . در این مقاله قصد داریم مخارج و هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در اسپانیا را مورد بررسی قرار دهیم.
اسپانیا نهمیمن قدرت اقتصادی دنیا و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا محسوب می گردد.کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای پیشرفته اروپایی مثل انگلستان دارای رفاه اجتماعی بیشتر و جرم و جنایت کم تری می باشد. هم چنین اسپانیا چهارمین قدرت اقتصادی حوزه پول یورو می باشد. پس از کشورهای گروه 7 اسپانیا دارای بیشترین تولید ناخالص ملی در جهان می باشد .اما با این حال کشور اسپانیا داری بالاترین آمار بیکاری در منطقه می باشد به طوری که 26% جمعیت فعال اسپانیا دچار معضل بیکاری می باشند. تورم و اقتصاد زیر زمینی نیز از مشکلات کشور اسپانیا می باشد که به خصوص در سال های اخیر بعد از بحران سال 2009  گریبان گیر اسپانیا شده است وطی سال های اخیر بیکاری را به بزرگترین نگرانی اسپانیا تبدیل نموده است.هم چنین ورود بی رویه مهاجرین غیر قانونی در این کشور و افزایش جمعیت اسپانیا موجب تنش های اجتماعی فزاینده در اسپانیا گردیده است هرچند بحران اقتصادی و بیکاری موجب بازگشت مهاجران در سال های اخیر گردیده است.

هزینه های زندگی در اسپانیا:
هزینه زندگی در اسپانیا حدود 600 تا 800 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه برای مسکن می باشد
حدود حقوق ماهیانه در اسپانیا  بعد از کسر مالیات1000 تا 1500 یورو می باشد.
به طور کلی هزینه های اجاره آپارتمان در اسپانیا مناسب و استاندارد می باشد.
هزینه های آب و برق و زباله در اسپانیا به صورت ماهانه برای یک آپارتمان بین 85 تا 170 یورو در ماه می باشد
هزینه های تحصیل در اسپانیا:
هزینه تحصیل دراسپانیا در دوره ارشد بین 2 تا4 هزار یورو به صورت سالیانه می باشد. دانشجویان در اسپانیا اجازه کار 10 تا 20در ساعت در هفته را دارند که درامد حاصل از آن 8 تا 10 هزار یورو به ازای هر ساعت می باشد.
هزینه تحصیل در اسپانیا در دوره دکترا تقریباً رایگان می باشد و حداکثر شهریه سالیانه دوره دکترا حدود 700 یورو  می باشد.
هزینه یک سال زندگی دانشجویی در اسپانیا بین 6500 تا 8500 یورو می باشد که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم تر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رایگان در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی اروپا با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشید.