هزینه های زندگی در اتریش


از جمله مسائلی که همواره جزو دغدغه های افرادی است که قصد مهاجرت و اقامت تحصیلی اتریش ، مهاجرت و اقامت کاری اتریش و یا اقامت درهر کشور دیگری و به هر نحوی از اقامت را  دارند ، هزینه های زندگی و اقامت در کشور مقصد میباشد. در مطلب پیش رو میخواهیم یک پیش بینی جامع و شامل از هزینه های زندگی در کشور اتریش را بیان کنیم تا افرادی که علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به اتریش و یا مهاجرت کاری به اتریش و یا اخذ اقامت دائم اتریش هستند بتوانند نسبت به هزینه های کلی و جاری خویش در کشور اتریش دیدی نسبتا کامل پیدا نمایند.
کشور اتریش یکی از مرفه ترین و پیشترفته ترین کشورهای اروپا و جهان است و از نظر هزینه های زندگی در رتبه 21 ام کشورهای  دارای هزینه های مناسب زندگی قرار دارد . بدین مفهوم که با توجه به امکانات وسیع و میزان درآمد افراد در کشور اتریش هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی که در این سطح قرار دارند بسیار کمتر میباشند.
کشور اتریش به عنوان یکی از محکم ترین و با ثبات ترین اقتصادها در میان کشورهای اروپایی  و حوزه شینگن دارای نرخ تورم 0.5 درصد و درصد بیکاری پایین میباشد. همچنین کشور اتریش هفتمین کشور ثروتمند جهان با هزینه های زندگی پایین به حساب می آید.
میتوان هزینه های متوسط در کشور اتریش را به موارد زیر تقسیم کرد و هر کدام را به صورت میانگین بیان کرد.
هزینه مسکن : هزینه مسکن بستگی به محل اقامت شما دارد بدین مفهوم که هزینه خوابگاه دانشجویی نسبت به آپارتمان کمتر میباشد و غالب دانشجویان از خوابگاه دانشجویی استفاده میکنند. هزینه های خوابگاه به طور میانگین بین 300 تا 450 یورو به صورت ماهیانه میباشد . و در صورتیکه شخص آپارتمان اجاره نماید می بایستی مبلغی در حدود 500 تا 900 یورو را ( این مبلغ نسبت به متراژ آپارتمان و محل آن متفاوت است ) میباشد.
هزینه خوراک :هزینه خوراک در اتریش بین 200 تا 300 یورو به صورت ماهیانه میباشد.
هزینه های جاری مانند هزینه برق و گاز و هزینه اشتراک تلویزیون و اینترنت در حدود 100 تا 150 یورو
هزینه حمل ونقل بین 100 تا 150 یورو که البته دانشجویان دارای تخفیف در قیمت هزینه های حمل و نقل میباشند.
به طور کلی میتوان گفت که هزینه هر فرد در اتریش به صورت ماهیانه بین 800 تا 1000 یورو میباشد . البته این هزینه به سبک زندگی افراد بستگی دارد بسیاری از دانشجویان با هزینه هایی کمتر از این مقدار نیز میتوانند به راحتی زندگی نمایند.
این هزینه برای خانواده ها که تعداد افراد بیشتر است 2 یا 3 برابر نمیشود بلکه برای هر فرد در خانواده ماهیانه در حدود 500 یورو هزینه اضافه میشود.


برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رایگان در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی اروپا و سایر شرایط مهاجرت با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشید.