15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

 معرفی دانشگاه های سوئد


دانشگاه های سوئد به لحاظ کیفیت آموزشی و رفاهی در سطح بالای دانشگا های دنیا قرار دارند و از نکات مثبت دانشگاه های سوئد این است که دروه دکتری در این کشور یک شغل تلقی شده و به دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر رایگان کرده دوره تحصیل ؛ هزینه زندگی نیز پرداخت میشود و دانشجویان میتوانند به واسطه تحصیل در دوره دکتری اقامت و در نهایت تابعیت خود را از کشور سوئد کسب کنند . به این دلیل سوئد در بین کسانی که برای تحصیلات تکمیلی کشورهای اروپایی را در نظر میگیرند گزینه مناسبی میباشد . در این نوشتار سعی شده است که به طور مختصر دانشگاه های سوئد معرفی شود.
دانشگاه ( موسسه ) سلطنتی فناوری ( KTH ) :


موسسه سلطنتی فناوری که به سوئدی (Kungliga Tekniska högskolan ) گفته میشود در شهر استکهلم سوئد میباشد و در سال 1827 تاسیس شده است . این دانشگاه دارای 9 دانشکده میباشد که رشته های متنوعی در مقاطع مختلف تحصیلی در آن ارائه  میشود . این دانشگاه برای دانشجویان رشته های فنی مهندسی انتخاب بسیار خوبی برای ادامه تحصیل میباشد . دانشگاه KTH  دارای بیشترین دانشجوی خارجی در بین دانشگاه های سوئد میباشد.
دانشگاه اوپسالا (Uppsala University ) :


دانشگاه اوپسالا در شهر اوپسالا سوید قرار دارد و قدیمی ترین دانشگاه کشور سوئد و منطقه اسکاندیناوی میباشد که در سال 1477 پایه گذاری شده است . دانشگاه اوپسالا دارای 6 دانشکده میباشد . دانشگاه اوپسالا معمولا در رده بندیهایی که هر ساله در بین دانشگاه های دنیا انجام میگیرد در  بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . کتابخانه دانشگاه اوپسالا از قدیمی ترین کتابخان های اروپا میباشد. بورسهای فراوانی در این دانشگاه به دانشجویان مستعد تعلق میگیرد مانند بورس دپارتمان صلح و پژوهش منازعات دانشگاه اوپسالا است که هرساله بورسیۀ دوره‌ای تحصیلی در ردۀ کارشناسی ارشد به دانشجویانی از سراسر جهان اهدا می‌کند.
دانشگاه لوند (Lund University) :


دانشگاه لوند در سال 1666 در شهر لوند در استان اسکانیا سوئد تاسیس شده است . دانشگاه لوند سوئد همواره جزو 100 دانشگاه برتر دنیا میباشد. دانشگاه لوند از 8 دانشکده تشکیل شده است و در دو شهر مالمو و هلسینگبورگ نیز دارای کمپس دانشگاهی میباشد.
دانشگاه گوتنبرگ (University of Gothenburg ) :


دانشگاه گوتنبرگ سوئد از اصلی ترین و بزرگترین دانشگاه های سوئد میباشد که در سال 1891 در شهر گوتنبرگ سوئد تاسیس شد . دانشگاه گوتنبرگ دارای هشت دانشکده (هنرهای خلاق ، علوم اجتماعی، علوم طبیعی ، علوم انسانی، آموزش و پرورش ، فناوری اطلاعات، کسب و کار ، اقتصاد و حقوق، و علوم بهداشتی ) میباشد  .
دانشگاه صنعتی چالمرز (Chalmers University of Technology ) :


دانشگاه صنعتی یا  فنی چالمرز سوئد در سال 1829 میلادی در جنوب غربی کشور سوئد در شهر بندری یوتبوری تاسیس شده است  که اساسی ترین حوزه تحصیلی آن  بر تحقیقات و تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و معماری بنا نهاده شده‌است و از معتبرترین دانشگاه‌های فنی اروپا به شمار می‌رود. این نکته حائز اهمیت میباشد که حدود ۴۰ درصد مهندسین سوئدی دانش آموخته این دانشگاه هستند. و نکته جالب دیگر این است که تمام رشته های فوق لیسانس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس میشود.
دانشگاه استکهلم  (Stockholm University ) :


دانشگاه استکهلم در پایتخت سوئد و در شهر استکهلم قرار گرفته است . دانشگاه استکهلم بیش از هفتاد دانشکده را در خود جای داده که در بسیاری از آنها دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دانشجویان بین‌المللی بسیاری در آنها به تحصیل مشغولند. با اینهمه بیشتر دوره‌های آموزشی با این ویژگی شامل کارشناسی ارشد و دکترا می‌شوند و بیشتر دوره‌های لیسانس در دانشکده‌های مختلف دانشگاه استکهلم به زبان سوئدی برگزار میشود. تا کنون 4 نفر از دانش آموختگان رشته شیمی این دانشگاه برنده جایزه نوبل بوده اند که همین مورد باعث محبوبیت رشته شیمی در این دانشگاه شده است .