مهاجرت به سوئد


چگونه میشود به سوئد مهاجرت کرد؟ روشهای مهاجرت به سوئد کدام است؟ این سوالات از  سوالات اصلی هست که معمولا برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به سوئد هستند مطرح میشود و ما در این نوشتار سعی میکنیم این موضوع را بررسی نماییم.


سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا میباشد. کشور سوئد از نظر رفاه اجتماعی معمولا جزو 10 کشور برتر دنیا میباشد . بالا بودن سطح رفاه اجتماعی  به اضافه داشتن دانشگاه های بسیار معتبر با رنکینگ جهانی خوب و صنعتی بودن این کشور که باعث کاریابی افراد میشود از فاکتورهایی هستند که معمولا افراد بسیار زیادی به مهاجرت به این کشور رغبت دارند.
برای مهاجرت به سوئد روشهای مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط افراد یکی از روشها برای مهاجرت باید انتخاب گردد.
روش اول : از طریق ازدواج و دریافت ویزای ازدواج سوئد میباشد که در این حالت شخص باید با یکی از شهروندان سوئدی ازدواج نماید تا بتواند این ویزا را دریافت نماید.
روش دوم : ویزای سامبو یا همزی میباشد که این ویزا در واقع همان ویزای نامزدی سوئد میباشد که شخص به علت نامزد شدن با یکی از شهروندان سوئدی میتواند برای مدت کوتاهی معمولا 6 ماه ویزای ورود به سوئد را دریافت نماید تا پس از شناخت بیشتر ازدواج کند.
روش سوم : ویزای تحصیلی سوئد که شخص جهت تحصیل در دانشگاه های سوئد و یا دوره های زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه های سوئد پذیرش دریافت میکند و بدین ترتیب ویزای سوئد را دریافت مینماید.
روش چهارم : ویزای سرمایه گذاری سوئد، در این نوع از ویزا شخص باید با یک طرح تجاری مشخص که به دولت سوئد ارائه مینماید و همینطور با مشخص کردن سرمایه خود اقدام به سرمایه گذاری در سوئد و دریافت ویزای سرمایه گذاری نماید.
روش پنجم : ویزای کاری سوئد میباشد که شخص با دریافت یک پیشنهاد شغلی از طرف یک شرکت یا موسسه ای که در سوئد میباشد و همچنین طی شدن مراحل خاصی ویزای کاری دریافت مینماید.
ویزای توریستی نیز یکی از ویزاهایی میباشد که برای ورود به سوئد میتوان دریافت نمود که البته همانطور که میدانید ویزای توریستی به هیچ ویزایی تبدیل نمیشود و شخص بعد از به پایان رسیدن مهلت ویزای خود باید از کشور خارج شود.
یکی دیگر از سوالاتی که برای افراد مطرح است این است که آیا با تولد فرزند میتوان اقامت سوئد را دریافت نمود. باید گفت که اقامت سوئد از طریق تولد، هم اکنون به صورت خونی میباشد، یعنی باید شخص، پدر و مادر سوئدی داشته باشد که بتواند به محض تولد شهروند سوئدی شود.
توجه فرمایید که برای دریافت هر کدام ازاین ویزاها مدارک خاصی مورد نیاز میباشد که برای دریافت ویزا باید ارائه شود. این مدارک شامل مدارک هویتی، تحصیلی و مالی میباشد که طبیعتا برای هر کدام از ویزاها متفاوت میباشد. زمان اقدام برای هر ویزا نیز متفاوت میباشد به خصوص برای ویزای تحصیلی باید در زمان مشخص اقدام نماییم. هر کدام از موارد و روشهایی که در این مطلب به آن اشاره شده است  در مقالاتی جداگانه و طور مفصل توضیح داده شده است که با کیلک کردن بر روی لینک موضوعات میتوانید هر کدام از مقالات را مطالعه فرمایید و یا برای مشاوره بیشتر میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان تلفنی مشاورین ما بهره مند شوید.