15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

شرايط تحصيل در اسپانيا


اسپانيا يکي از مقاصد محبوب دانشجويان براي ادامه تحصيل مي باشد. ادامه تحصيل در دانشگاه هاي اسپانيا امکان تحصيل در دانشگاه هاي معتبر و در يک کشور اروپايي زيبا و با هزينه پایین تحصيل دراسپانيا را فراهم مي کند. اسپانيا يکي از مقاصد محبوب براي توريسم و گردشگري است، بدين ترتيب اخذ ويزاي توريستي اسپانيا نيز از ديگر روش هاي مهاجرت(کوتاه مدت) به اسپانيا است. امکان سرمايه گذراي و راه اندازي کسب و کار در اسپانيا نيز وجود دارد.  
به طور کلي هزينه تحصيل در اسپانيا نسبت به بسياري از کشورها پايين مي باشد، به طوري که تحصيل در اسپانيا را مي توان تا حدودي نيمه رايگان دانست. مادريد و بارسلون و والنسايا از شهرهاي دانشجويي مهم اسپانيا مي باشند. هم چنين براي دانشجويان دوره کارشناسي ارشد و دکتري امکان اخذ بورس و کمک هزينه تحصيلي در اسپانيا وجود دارد. تحصيل در اسپانيا به زبان انگليسي و اسپانيايي امکان پذير است.
تحصيل در دوره ليسانس در دانشگاه هاي اسپانيا عموماً به زبان اسپانيايي مي باشد و  بدين ترتيب ارائه مدرک زبان اسپانيايي براي تحصيل در دوره کارشناسي در اسپانيا امکان پذير مي باشد، طول دوره ليسانس در اسپانيا عموماً 4 سال است. براي تحصيل به زبان انگليسي در دانشگاه هاي اسپانيا داشتن مدرک زبان آيلتس براي اخذ پذيرش الزامي است. هم چنين تحصيل فوق ليسانس در اسپانيا امکان اخذ بورس تحصيلي در دوره دکترا را افزايش ميدهد.
تحصيل در دوره دکترا در اسپانيا با اخذ بورس تحصيلي شرايط بسيار ويژه اي را براي دانشجو فراهم مي کند،  با اخذ بورس دکترا دانشجو نه تنها شهريه اي پرداخت نمي کند، بلکه ماهانه حقوقي به ميزان 2 هزار دلار در ماه دريافت مي کند. از شرايط لازم براي اخذ بورس تحصيلي اسپانيا، تحصيل در دانشگاه هاي معتبر در دوره کارشناسي و ارشد، تأليف مقالات بين المللي(ISI) و کتاب و... مي باشد.
دانشجويان با تحصيل در اسپانيا، از حق کار دانشجويي در حين کار برخودار هستند، دانشجويان دوره ليسانس از حق 10 ساعت کار در هفته و در دوره کارشناسي ارشد 20 ساعت در هفته و در دوره دکترا از حق کار 30 ساعت در هفته برخوردار هستند. ميزان حقوق حاصل از اين کار 8 تا 10 يورو در هر ساعت مي باشد. البته در نظر داشته باشد که اسپانيا به خصوص در سال هاي اخير با بحران بيکاري و رکود مواجه بوده است، بدين ترتيب پيدا کردن کار در اسپانيا دشوار و تا حدودي غير ممکن مي باشد.


براي کسب اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در اسپانيا، کار در اسپانيا، سرمايه گذاري و ديگر راه هاي مهاجرت به اسپانيا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد