هزينه تحصيل و زندگي دانشجويي در اسپانيا


ادامه تحصيل در اسپانيا به دليل هزينه پايين تحصيل در اسپانيا و هزينه پايين زندگي در اسپانيا نسبت به ديگر کشورهاي اروپايي از دلايل جذابيت تحصيل در اسپانيا براي دانشجويان خارجي است. ادامه تحصيل در اسپانيا به خصوص در رشته هاي پزشکي و اقتصاد و مديريت زبانزد است. اسپانيا يکي از ده مقصد محبوب در جهان براي مهاجرت تحصيلي است. . اخذ پذيرش از دانشگاه هاي اسپانيا امکان ادامه تحصيل در دانشگاه هاي معتبر اسپانيا با هزينه تحصيل بسيار پايين را فراهم ميکند. هم چنين امکان اخذ بورسيه و کمک هزينه هاي تحصيلي در اسپانيا براي دانشجويان دوره کارشناسي و کارشناسي ارشد وجود دارد.


اسپانيا يکي از توريستي ترين کشورهاي جهان است و کشوري زيبا و ديدني با سواحل مديترانه اي است، اما با اين حال هزينه زندگي و تحصيل در اسپانيا پايين ومقرون به صرفه است و تحصيل در اسپانيا را مي توان نيمه رايگان دانست. هزينه کلي تحصيل در اسپانيا حدود 2 هزار دلار در سال است.
هزينه تحصيل در دانشگاه هاي اسپانيا در دوره کارشناسي حدود 2 هزار دلار در سال و هزينه تحصيل در دوره فوق ليسانس حدود 2 تا 3 هزار دلار در سال و هزينه تحصيل در دوره دکترا حدود 500 تا 600 دلار در سال است. البته امکان تحصيل رايگان و با دريافت کمک هزينه زندگي در دروه دکترا در دانشگاه هاي دولتي اسپانيا وجود دارد، که در اين صورت دانشجو در عين تحصيل رايگان ماهانه حقوقي در حدود 2 هزار دلار در ماه دريافت مي کند. براي دريافت بورسيه دوره دکترا در اسپانيا داشتن شرايطي هم چون داشتن مقالات ISI، مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد از دانشگاه هاي معتبر و ... لازم است.
دانشجويان با تحصيل در اسپانيا از حق کار دانشجويي نيز برخوردار هستند، دانشجويان دوره کارشناسي از حق 10 ساعت کار در هفته ودانشجويان مقطع ارشد و دکترا به ترتيب از حق 20 و 30 ساعت در هفته برخودار هستند، البته در نظر دشته باشيد که با توجه به بحران بيکاري و رکود عميق در اسپانيا پيدا کردن کار در اسپانيا به خصوص براي دانشجويان خارجي دشوار و تا حدودي غير ممکن است. آشنايي با زبان اسپانيايي از عواملي است که مي تواند شما در يپدا کردن کار در اسپانيا کمک کند.


هزينه زندگي دانشجويي در اسپانيا
هزينه زندگي در اسپانيا با توجه به سبک زندگي و شهر محل اقامت فرد متفاوت است، اما به طور کلي هزينه يک زندگي دانشجويي در اسپانيا را مي توان حدود 600 يوور در ماه دانست که بيشترين هزينه متعلق به بخش مسکن است. هزينه يک آپارتمان دانشجويي در اسپانيا را مي توان حدود 200 تا 300 يوور در ماه و هزينه خورد و خوراک و رفت و آمد را در حدود 150 تا 200 يورو در ماه دانست.


براي کسب اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در اسپانيا، کار در اسپانيا، سرمايه گذاري و ديگر راه هاي مهاجرت به اسپانيا با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد