اخذ اقامت بلژيک از طريق تخصص
بلژيک از کشورهاي اصلي اتحاديه اروپا و عضو شينگن مي باشد. اخذ ويزاي کار بلژيک با پيدا کردن کار در بلژيک مي تواند آينده خوبي را براي متقاضيان مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم شينگن فراهم کند. تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک به صورت رايگان نيز امکان کاريابي و در نتيجه اخذ اقامت دائم بلژيک و يا ديگر کشورهاي عضو شينگن را براي فارغ التحصيلان بسيار بالا مي برد.

معمولاً پيدا کردن کار در بلژيک مستلزم اين است که يک کارفرما در بلژيک براي فرد مورد نظر يک پيشنهاد کاري بفرستد.
بلژيک شرايط اقتصادي وسياسي با ثباتي دارد و ميزان ماليات نيز درآن نسبت به برخي کشورهاي اروپايي پايين تر مي باشد و اين از دلايل جذب سرمايه گذران براي سرمايه گذاري و راه اندازي کسب و کار در بلژيک مي باشد. شهرهايي چون شارلوآ و ليژ قطب صنعتي بلژيک به حساب مي آيند. هم چنين 30 درصد مرم بلژيک در بخش صنعتي مشغول به کار هستند. بخش خصوصي بخش عمده اقتصاد اين کشور را شکل مي دهد.


کاريابي در بلژيک همانند ساير کشورهاي اتحاديه اروپا مي باشد، بدين ترتيب که فرد بايد از طريق داشتن يک پيشنهاد شغلي از طرف يک کارفرما براي دريافت ويزاي کاري بلژيک اقدام نمايد . اين نوع ويزا به افراد خارج از اتحاديه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از يک سال) را مي دهد. روش کار بدين صورت مي باشد که پس اين که کارفرما ي يک شرکت معتبر در داخل کشور بلژيک شغل مورد نياز شرکت خود را آگهي نمود و پس از طي بازه زماني 3 ماه متقاضي براي آن شغل از داخل کشور بلژيک پيدا نشد،  کارفرما اين آگهي را در سطح اتحاديه اروپا انتشار مي نمايد و اگر در اتحاديه اروپا شخص مورد نظر پيدا نشد ؛ در اين مرحله است که کارفرما اجازه مي يابد که نيروي کار خود را از خارج از اتحاديه اروپا جذب نمايد. بنابراين از شرايط اخذ اين ويزا داشتن يک پيشنهاد شغلي و دعوت نامه از سوي کارفرما(job offer) که داراي يک شرکت معتبر در بلژيک باشد الزامي است. فرد پس از يافتن کار و 4 سال اقامت و پرداخت بيمه و ماليات در اتريش مي تواند براي دريافت اقامت دائم بلژيک اقدام نمايد.
براي کساني که از طريق کاري قصد مهاجرت به اروپا و يا امريکا را دارند توصيه مي شود با مطالعه و شرايط لازم براي اخذ اقامت دانمارک از طريق تخصص، اخذ اقامت استراليا از طريق تخصص و يا اخذ اقامت کانادا از طريق تخصص اقدام نمايند.
براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک، سرمايه گذاري در بلژيک و ديگر راه هاي مهاجرت به بلژيک به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بي المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت طالاعات بيشت رو مشاوره نيز با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.