ويزاي توريستي انگلستان و شرايط دريافت ويزاي توريستي انگليس
مهاجرت به انگلستان با اخذ ويزاي تحصيلي انگليس، ويزاي کاري انگلستان، سرمايه گذاري در انگلستان و ويزاي توريستي انگلستان و... براي ايرانيان امکان پذير است. ويزاي توريستي انگلستان قابليت تبديل به هيچ ويزاي ديگري را ندارد، يعني فرد نمي تواند در اين مدت براي مثال در انگلستان به تحصيل بپردازد و يا کار پيدا کند و بتواند اقامت دائم انگلستان را به دست آورد، براي تحصيل در انگلستان و يا اخذ ويزاي کاري انگلستان و به طور کلي هر راهي که يک ويزاي بلند مدت محسوب شده ، و مي تواند به اقامت دائم انگلستان ختم شود، فرد بايد به ايران بازگشته و از داخل کشور خود براي دريافت انواع ويزاهاي ديگر انگلستان اقدم نمايد. بدين ترتيب امکان اخذ اقامت انگلستان با دريافت ويزاي توريستي به هيچ عنوان وجود ندارد.
ويزاي توريستي ويزايي است که براي ديدار از خانوداه و يا توريسم و گردشگري در انگلستان براي يک مدت کوتاه صادر مي شود در نظر داشته باشدي که زماني که کل يک خانوداه به صورت جمعي براي دريافت ويزاي توريستي انگلستان اقدام کنند، شانس دريافت ويزاي آن ها پايين مي آيد؛ در مقايسه با زماني که اعضاي خانواده به صورت تکي براي اخذ ويزاي توريستي انگلستان اقدام کنند.
ويزاي توريستي انگليس با نام Standard Visitor Visa  شناخته مي شود و براي موارد زير مي توان براي دريافت ويزاي توريستي انگليس اقدام کرد:
براي گردش و يا تفريح و يا ديدار اعضاي خانواده
جهت  انجام فعاليت هاي تجاري و شرکت در مسابقات ورزشي
يا حتي انجام عمل و درمان پزشکي
شرکت در کنفرانس و جلسه ويا دروه آموزشي
شرکت در فعاليت هاي ورزشي
شرکت در فعاليت هاي هنري (درصروتي که فرد خوانند و يا موزيسين و يا به طور کلي هنرمند باشد.)
براي انجام امور تحقيقاتي و علمي
براي گذراندن دوره هاي کارورزي براي پزشکان و دندانپزشکان

همانطور که ذکر شد در مدت اقامت در انگلستان با ويزاي توريستي انگليس نمي توان کار کرد، ازدواج کرد، از خدمات دولتي استفاده نمود و نميتوان به مدت طولاني در انگلستان زندگي کرد.


مدت زمان اقامت در انگلستان با ويزاي توريستي انگليسي
معمولا با دريافت ويزاي توريستي انگليس مي توان 6 ماه در انگلستان اقامت نمود، اگر کسي قصد ورود مکرر به خاک انگلستان را داشته باشد، مي تواند  ويزاي توريستي بلند مدت  انگلستان را درخواست دهد. افرداي که قصد ورود به انگلستان براي عمل و درمان پزشکي را دارند مي توانند به مدت 11 و يا 12 ماه در اين کشور اقامت کنند.


مدت زمان لازم براي صدور ويزاي توريستي انگلستان
معمولاً بررسي مدارک براي صدور ويزاي انگليس 3 هفته(يعني 20 روز کاري) به طول مي انجامد.


براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص تحصيل در انگلستان، کار در انگلستان، سرمايه گذاري در انگلستان ، دوره هاي زبان انگليسي انگلستان، اقامت انگلستان از طريق ازدواج و ديگر راه هاي مهاجرت به انگلستان مي توانيد با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس حاصل نماييد