اقامت دائم دانمارک


برای مهاجرت به دانمارک روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از این روشها منجر به  اقامت دانمارک میشود و شخص میتواند با مهاجرت به دانمارک و سپری شدن چندین سال اقامت دائم دانمارک را کسب نماید و یک شهروند دانمارکی تلقی شود.


در ابتدا باید گفته شود که برای ورود به دانمارک حتما باید از کشور دانمارک و یا کشورهای عضو پیمان شینگن ویزا دریافت نمود. با داشتن ویزاهای توریستی از کشورهای عضو پیمان شینگن شخص میتواند وارد دانمارک شود این در حالی است که شخص باید قبل از پایان یافتن مهلت ویزا از کشور خارج گردد، در غیر اینصورت شخص مستلزم پرداخت جریمه های سنگین میشود. لازم به یادآوری است که ویزای توریستی به هیچ یک از انواع دیگر ویزاها تبدیل نمیشود و اگر چنانچه متقاضی خواستار دریافت نوع دیگری از ویزا باشد، باید از کشوردانمارک خارج شده و به کشور اصلی خود بازگردد و برای نوع دیگری از ویزا اقدام نماید.
از ویزاهای بلند مدت میتوان به ویزای تحصیلی دانمارک، ویزای کاری دانمارک و.... اشاره کرد.
ویزاهای بلند مدت معمولا با تاریخی بیش از یک سال صادر میشوند، حال اگر شخصی با ویزاهای بلند مدت وارد کشور دانمارک شود و بتواند در زمانی که در دانمارک زندگی میکند کارهای اقامتی خود را انجام دهد میتواند اقامت دائم دانمارک را دریافت نماید.
به عنوان مثال شخصی که با ویزای دانشجویی وارد دانمارک شود به مدت 20 تا 30 ساعت (در هفته ) اجازه کار در حین تحصیل دارند و همچنین بعد از تحصیل نیز معمولا دانشجویان یک سال فرصت کاریابی در دانمارک دارند، در صورتی که افراد بتوانند از فرصتهای کاری استفاده نمایند و جذب یک شغل شوند، پس از طی چند سال و پرداخت بیمه و مالیات در طی این سالها اقامت خود را دریافت می نمایند. که پس از دریافت اقامت دائم به عنوان شهروند دانمارکی محسوب میشوند.
دریافت گرین کارت دانمارک نیز یکی از روشهای مهاجرت به دانمارک است، در این روش متقاضیان با توجه به شرایط تحصیلی، سنی، سابقه کار و ... امتیاز کسب میکنند و چنانچه امتیاز کسب شده در حد قابل قبول باشد پس از طی مراحل اداری میتوانند وارد دانمارک شده و در دانمارک کار و زندگی نمایند و پس از سه سال کار و زندگی در دانمارک میتوانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند.
اگر شخصی با ویزای ازدواج دانمارک وارد دانمارک شود میتواند بعد از سه یا چهار سال اقامت دائم خود را دریافت نماید البته این در صورتی میباشد که در بررسی هایی که دولت دانمارک انجام میدهد در طول این چند سال ازدواج آنها از نظر اداره مهاجرت واقعی باشد.
یکی دیگر از راه هایی که شخص میتواند اقامت دانمارک را دریافت نماید سرمایه گذاری در دانمارک و ثبت شرکت در دانمارک میباشد. شخص میتواند با ارائه یک طرح تجاری و شروع یک کسب و کار بعد از طی مدتی که از شروع کسب و کار و پرداخت بیمه و مالیات کشور دانمارک سپری میشود میتواند اقامت دائم دانمارک را دریافت نماید.
شرایط مهاجرت به دانمارک در مقاله ای جداگانه در همین سایت موجود است که میتوانید با کلیک کردن برروی لینک در مورد شرایط مهاجرت به دانمارک کسب اطلاعات نمایید.
مهاجرت به دانمارک
چنانچه در مورد مهاجرت به دانمارک و یا ادامه تحصیل در دانمارک نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.