مهاجرت به دانمارک

چگونه میشود به دانمارک مهاجرت کرد؟ روشهای مهاجرت به دانمارک کدام است؟ این سوالات از  سوالات اصلی هست که معمولا برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به دانمارک هستند مطرح میشود و ما در این نوشتار سعی میکنیم این موضوع را بررسی نماییم.

دانمارک یکی از کشورهای اسکاندیناوی و عضو اتحادیه اروپا میباشد. کشور دانمارک از نظر رفاه اجتماعی معمولا جزو 10 کشور برتر دنیا میباشد . و طبق آخرین نظر سنجی انجام شده مردم کپنهاگ شادترین مردم دنیا میباشند. بالا بودن سطح رفاه اجتماعی  به اضافه داشتن دانشگاه های بسیار معتبر با رنکینگ جهانی خوب و صنعتی بودن این کشور که باعث کاریابی افراد میشود از فاکتورهایی هستند که معمولا افراد بسیار زیادی به مهاجرت به این کشور رغبت دارند. .
برای مهاجرت به دانمارک روشهای مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط افراد یکی از روشها برای مهاجرت باید انتخاب گردد.
روش اول : از طریق ازدواج و دریافت ویزای ازدواج دانمارک میباشد که در این حالت شخص باید با یکی از شهروندان دانمارکی ازدواج نماید تا بتواند این ویزا را دریافت نماید. برای دریافت این ویزا باید مدارکی که دال بر ازدواج بین زوج و زوجه میباشد باید به سفارت ارائه گردد و البته باید مدارک به گونه ای باشد که ثابت نماید ازدواج واقعی میباشد. برای دریافت اطلاعات در این زمینه میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید، تا اطلاعات بیشتری به دست آورید.
اخذ اقامت و تابعیت دانمارک از طریق ازدواج


روش دوم : ویزای تحصیلی دانمارک که شخص جهت تحصیل در دانشگاه های دانمارک و یا دوره های زبان دانمارکی در یکی از دانشگاه های دانمارک پذیرش دریافت میکند و بدین ترتیب ویزای دانمارک را دریافت مینماید. طبیعتا هر دانشجویی در حین تحصیل اجازه کار در دانمارک را به صورت پاره وقت دارا میباشد. معمولا دانشجویان بعد از تحصیل جذب بازار کار دانمارک شده و بعد از سپری شدن چند سال اقامت خود را دریافت مینمایند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دانشگاه های دانمارک میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای دانشجویی دانمارک


روش سوم : ویزای سرمایه گذاری دانمارک، در این نوع از ویزا شخص باید با یک طرح تجاری مشخص که به دولت دانمارک ارائه مینماید و همینطور با مشخص کردن سرمایه خود اقدام به سرمایه گذاری در دانمارک و دریافت ویزای سرمایه گذاری نماید.


روش چهارم : ویزای کاری دانمارک میباشد که شخص با دریافت یک پیشنهاد شغلی از طرف یک شرکت یا موسسه ای که در دانمارک میباشد و همچنین طی شدن مراحل خاصی ویزای کاری دریافت مینماید. البته ویزای کاری دانمارک در قالب طرح گرین کارت دانمارک میباشد که افراد با توجه به وضعیت تحصیلی و سابقه کار خود امتیازاتی را به دست میآورند و گرین کارت دانمارک را اخذ مینمایند. برای اطلاع بیشتر در این مورد میتوانید به مقالاتی که در این مورد در سایت موسسه بین المللی راد نوشته شده است مراجعه بفرمایید.
ویزای توریستی نیز یکی از ویزاهایی میباشد که برای ورود به دانمارک میتوان دریافت نمود که البته همانطور که میدانید ویزای توریستی به هیچ ویزایی تبدیل نمیشود و شخص بعد از به پایان رسیدن مهلت ویزای خود باید از کشور خارج شود.
یکی دیگر از سوالاتی که برای افراد مطرح است این است که آیا با تولد فرزند میتوان اقامت دانمارک را دریافت نمود. باید گفت که اقامت دانمارک از طریق تولد، هم اکنون به صورت خونی میباشد، یعنی باید شخص، پدر و مادر دانمارکی داشته باشد که بتواند به محض تولد شهروند دانمارکی شود.
توجه فرمایید که برای دریافت هر کدام ازاین ویزاها مدارک خاصی مورد نیاز میباشد که برای دریافت ویزا باید ارائه شود. این مدارک شامل مدارک هویتی، تحصیلی و مالی میباشد که طبیعتا برای هر کدام از ویزاها متفاوت میباشد. زمان اقدام برای هر ویزا نیز متفاوت میباشد به خصوص برای ویزای تحصیلی باید در زمان مشخص اقدام نماییم. هر کدام از موارد و روشهایی که در این مطلب به آن اشاره شده است  در مقالاتی جداگانه و طور مفصل توضیح داده شده است که با کیلک کردن بر روی لینک موضوعات میتوانید هر کدام از مقالات را مطالعه فرمایید و یا برای مشاوره بیشتر میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان تلفنی مشاورین ما بهره مند شوید.