15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مدارک مورد نیاز برای ارسال تقاضای پذیرش به دانشگاه های آمریکا

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در آمریکا برای دریافت پذیرش از آمریکا همواره این سوال را میپرسند که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا چه مدارکی نیاز است ؟ و چه مدارکی را باید به دانشگاه ارسال نماییم. معمولا بسیاری از دانشگاه های آمریکا برای صدور پذیرش به مدارک 

مشابهی نیاز دارند . در این مقاله قصد داریم که مدارکی که برای دریافت پذیرش از دانشگاههای آمریکا مورد نیاز است را بررسی نماییم .برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا باید مدارکی را به دانشگاه تسلیم کنیم تا مسئولین دانشگاه پس از بررسی مدارک پذیرش را برای متقاضی صادر نمایند. مدارکی که میبایستی به دانشگاه ارسال شود عبارتند از:

الف ) مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها: مدارک تحصیلی ایران معمولا به زبان فارسی میباشد در این صورت باید مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها به صورت رسمی ترجمه شده و به دانشگاه ارسال شود. بهتر این است که این مدارک توسط دانشگاه در پاکتهایی گذاشته شده و مهر وموم شود و سپس به دانشگاه مذکور در آمریکا ارسال گردد. برای دانشجویانی که در سال آخر تحصیل هستند و یا کارنامه شان هنوز آزاد نشده برای مراحل مقدماتی پذیرش گرفتن احتمالا فرستادن نسخه غیر رسمی کارنامه که همراه با گواهی از رییس دانشکده یا آموزش که مبتنی بر صحت مندرجات کارنامه باشد کفایت میکند.اما باید توجه کرد که در صورت پذیرش گرفتن از دانشگاه مقصد یک نسخه از کارنامه رسمی شما را درخواست خواهد کرد. برای گرفتن کپی رسمی کارنامه معمولا مدرک تحصیلی باید آزاد شده باشد یا به اصطلاح خریداری شود. این به این معنی است که شما هیچ بدهی به دانشگاه و وزارت علوم نداشته باشید.
ب ) توصیه‌ نامه ها:
بخش خیلی مهمی از پرونده متقاضی توصیه نامه ها  میباشند. این توصیه‌نامه ها باید توسط استادانی که رابطه دانشگاهی یا حرفه ای با متقاضی داشته اند نوشته شود. دانشگاه‌های آمریکا معمولا دو یا سه توصیه نامه درخواست میکنند. متقاضی میبایستی این توصیه‌نامه‌ها را افرادی بدهد کهآنها را خوب میشناسند (از لحاظ علمی یا کاری) و مطمئن هستند که درباره شان مطالب خوبی خواهند نوشت و مهارت‌ها و محسنات شان را بر خواهند شمرد. در نامه باید تشریح شده باشد که شخص توصیه‌کننده چه مدت است که شما را میشناسد، فکر میکند که قابلیت‌های شما کدام هستند، و چرا شما شایستگی دارید که از دانشگاه مقصد پذیرش/کمک مالی بگیرید. توجه داشته باشید که توصیه نامه باید نشان بدهد که فرد توصیه کننده شما را خیلی خوب میشناسد. فراموش نکنید که کمیته پذیرش(Admission Committee) مخصوصا میخواهد بداند که چرا شما برای این دانشگاه/رشته مناسب هستید. این نکته مخصوصا برای متقاضیان مدرک دکترا مهم است.
ج ) Statement of Purpose :
این بخش احتمالا سخت‌ترین بخش پرونده شما خواهد بود.در این قسمت متقاضی باید تشریح کند که چه انگیزه های از تحصیل دارد، چه پیشینه علمی و کاری دارد، چرا علاقمند هستد که در این دانشگاه و رشته بخصوص ادامه تحصیل دهد، و دیدگاه و هدف شخص در باره آینده بعد از تحصیل چه خواهد بود. به بیان دیگر متقاضی عملا قصد دارد کمیته پذیرش را ترغیب و قانع کند که او را به خیلی از متقاضیان دیگر ترجیح بدهند.
د) cv
یکی از موثرترین و مهمترین ابزار برای بدست آوردن موقعیت های تحصیلی در آمریکا ، ایجاد ارتباط موثر است. به همین علت تهیه یک C.V خوب در کسب پذیرش یک دانشگاه بسیار موثر میباشد. بعضی از دانشگاهها دانشجویان را ملزم می کنند که یک فرم استاندارد C.V مخصوص دانشگاه را پر کنند. با این حال در بیشتر موارد این به خود متقاضی بر می گردد که چگونه یک C.V را تهیه کند. یکی از نکته های کلیدی در تهیه C.V این است که اگر متقاضی در پی کسب موقعیت تحصیلی است باید سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خود را در صفحه اول ارائه دهد. اما در صورتی که C.V برای کسب موقعیت شغلی میباشد، که در این حال معمولاً به آن رزومه (Resume) می گویند، لازم است که اول به تجربیات کاری اشاره شود. معمولاً C.V از 2-3 صفحه بیشتر نیست. بهتر است که C.V به فرمpdf  تبدیل شود.
و ) امتحانات استاندارد:
تعداد زیادی از دانشگاههای آمریکا TOEFL را به IELTS ترجیح می دهند و اکثریت قریب به اتفاق دانشگاههای سطح بالای آمریکا نمره IELTS را قبول نمی کنند. بنابراین اگر کسی بطور همزمان در حال تقاضا دادن برای چند کشور مختلف است، باید اطلاعات لازم برای مدرک زبان مورد قبول هر دانشگاه را کسب کند.
در صورتی که در مورد اخذ پذیرش از دانشگا های آمریکا و هم چنین در مورد اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و راه های مهاجرت به آمریکا سوالی داشتید میتوانید با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید.