شرایط زندگی در استرالیا


کسانی که قصد اخذ اقامت دائم استرالیا و کسب تابعیت استرالیا را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به استرالیا را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با   مسائل مختلف کشور استرالیا بوده اند که در این مطلب ما به معرفی شرایط زندگی در استرالیا می پردازیم.
کیفیت زندگی ساکنین استرالیا بعنوان بهترین نوع زندگی در دنیا تعیین شده است و به همین دلیل هزینه زندگی در این کشور بالامیباشد . البته برای کسانی که در استرالیا کار میکنند این مسئله زیاد محسوس نمیباشد چون درآمد نیز به نسبت سایر کشورها بالاتراست،  ولی برای دانشجویان این مسئله مهمی است به خصوص در ابتدای مهاجرت به استرالیا که هنوز شغلی ندارند.
نرخ بیکاری در این کشور حدود 5.1% بوده در حالیکه این عدد در آمریکا 9.8 % می باشد. محیطهای تمیز و سرسبز ، دانشگاههای تراز اول دنیا با شرایط آسان برای ورود ٬دسترسی به انواع مواد غذایی با کیفیت بالا ، دسترسی به خدمات درمانی رایگان و بسیاری نکات مثبت دیگر این کشور را به یک محیط جذاب برای زندگی و هدف اول مهاجرین تبدیل کرده است. طی آمار سازمان ملل که هر ساله منتشر می شود ، شهرهای ملبورن ، پرت ، آدلاید و سیدنی جزو 10 شهر برتر دنیا برای زندگی میباشند.
بطور کلی هزينه ها در استرالیا از يك ايالت به ايالت ديگر و حتی در مناطق مختلف يك ايالت متفاوت میباشد و به ميزان زيادی به منطقه ای كه در آن زندگی می كنيد و شيوه زندگی شما بستگی دارد، بعنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین هزینه زندگی می باشد. قيمت لوازم ضروری مثل غذا، نوشيدنی و لباس نسبتا پايين است ولی در مورد محصولات صنعتی چنين نيست، چرا كه بسياری از آنها از خارج از كشور وارد می شوند.
در استرالیا وضعیت وسایل نقلیه عمومی بسیار خوب میباشد و براحتی میتوان برای سفرهای درون شهری از آن استفاده کرد . وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس ٬قطار شهری و تاکسی می باشد. بطور متوسط هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری بین 1 دلار و بیست سنت تا 3 دلار متغیر است . بنابراین این هزینه بین 50 تا 80 دلار در یک هفته میباشد.
استرالیا یک کشور در حال توسعه است و با توجه به وسعت و جمعیت کمی که دارد دارای بازار کار بسیار قوی است، هرچند در حال حاضر به دلیل حجم زیاد مهاجرت به استرالیا در سال های اخیر وضعیت  اقتصاد جهانی، این کشور دچار مشکلاتی شده است ولی همچنان یکی از کشورهای قوی اقتصادی در سطح جهان محسوب می شود که در این بحران نه تنها آسیب زیادی ندیده است، بلکه ارزش دلار استرالیا نیز بسیار افزایش یافته است.
استرالیا کشوری بسیار خوب برای کار و زندگی افراد فنی و تحصیل کرده است، این افراد اگر بتوانند با ویزای اقامت وارد استرالیا شوند می توانند از خدمات زیاد دولتی و کارفرمایی استفاده کنند. از آنجا که کارفرمایان علاقه مند به حفظ نیروی کار خود هستند، داشتن یک ویزای بلند مدت به عنوان یک امتیاز بزرگ برای کارجویان محسوب می شود که در استخدام افراد نقش اساسی را بازی میکند دولت استرالیا نیز برای این افراد برنامه های خاصی را در نظر گرفته است که ایجاد سازمان های خدماتی برای تازه واردان از آن جمله می باشد.
در کل شرایط زندگی در استرالیا بسیار مناسب میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا و روشهای مهاجرت به استرالیا و در زمینه تحصیل و کار در استرالیا به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.