مردم فنلاند، زندگی در فنلاند، راهنمای زندگی در فنلاند


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشور فنلاند و کسب تابعیت کشور فنلاند را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور فنلاند را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور

فنلاند بوده اند که ما در این مطلب در باره مردم وآداب و فرهنگ وزندگی در فنلاند صحبت نموده ایم.
کشور های اسکاندیناوی جزو سبزترین کشورهای جهان هستند که در میان آنها فنلاند بعنوا ن بهترین کشور برای زندگی میباشد.
فنلاند کشوری نسبتا بزرگ با جمعیت کم در شمال اروپا میباشد. جمعیت این کشور در حدود 5 میلیون نفر بوده و پایتخت آن هلسینکی است.
با توجه به اینکه در حال حاضر تحصیل در فنلاند رایگان میباشد متقاضیان ایرانی زیادی علاقمند به ادامه تحصیل در فنلاند و در دانشگاه های این کشور میباشند.
تحصیلات در کشور فنلاند رایگان است و دولت این کشور هزینه ی تحصیلات و دانشگاه ها را پرداخت میکند. این کشور بر اساس رده بندی های مختلف معتبر در حال حاضر بهترین کشور جهان برای زندگی و همچنین برترین کشور جهان از نظر تحصیلات میباشد.
مردم فنلانی به حدود ۶/۵ میلیون در سراسر جهان اطلاق می‌شوند. این مردم بیشتر در کشور فنلاند (حدود ۵٬۴۰۰٬۰۰۰ نفر)، آمریکا، سوئد، کانادا و ... زندگی می‌کنند. زبان این ملت زبان فنلاندی، زبان انگلیسی، زبان سوئدی، زبان روسی، زبان پرتغالی و دینشان مذاهب گوناگون مسیحیت، ندانم‌گرایی و خدا ناباوری است.
برابری و عدالت، ارزشهای مهمی برای فنلاندی ها هستند. در جامعه فنلاندی تمام افراد با هم برابر هستند و باید با همه افراد با عدالت رفتار شود. زنان و مردان با هم بربر هستند
در فنلاند برای راستی و صداقت ارزش زیادی گذاشته می شود. حائز اهمیت است که همواره قول و قرار های خود را بجا آورید. نا راستی و عدم صداقت برای فنلاندی ها از بدترین ویژگی ها به حساب می آید. برای کار کردن و سعی و تلاش ارزش فراوانی گذاشته می شود.
وقت شناس بودن در فنلاند امر مهمی می باشد. زمانی که قرار ملاقات دارید، بسیار مهم است که بموقع سر قرار خود حاضر شوید. اگر با کارمند یا پزشکی وقت دارید، بسیار اهمیت دارد که بموقع در محل قرار خود حضور داشته باشید.
در فنلاند، فروتنی و تواضع ارزش مهمی به حساب می آید. افراد در داخل یک گروه خیلی خود نمایی نکرده، با صدای بلند حرف نزده و خود وصفی نمیکنند. یکی از جنبه های خوب اخلاقی در فنلاند، مورد توجه قرار دادن بقیه افراد و گوش فرا دادن به آنها می باشد.
اشتغال به کار زنان در فنلاند حتی با وجود داشتن فرزند، امری طبیعی می باشد. زن و مرد هر دو مسئولیت رسیدگی به خانه و فرزندان را دارند.
فنلاندی ها خیلی به آسانی شروع به گفتگو با افراد غریبه نمیکنند. به همین علت ممکن است که فنلاندی ها در ابتدا ساکت و سرد بنظر آیند.
شیوه صحبت کردن فنلاندی ها مستقیم و بدون پیچ و خم است. فنلاندی ها موضوعات را مستقیما و صادقانه بیان می کنند. در فنلاند برداشت این است که آنچه افراد بیان میکنند ، منظور واقعی آنهاست. آنچه می گویید واقعیت دانسته می شود و از شما انتظار میرود که مطابق با گفته های خود عمل کنید.
فنلاندی ها آهسته حرف می زنند و فواصل بین حرفهای آنها طولانی است. سکوت موضوعی منفی بحساب نمی آید بلکه در فنلاند امری طبیعی می باشد و لازم نیست که لحظات توام با سکوت را با صحبت کردن پر کرد. صحبت کردن با صدای بلند ممکن است ناخوش آیند یا تهدید آمیز بحساب آید.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و کار در فنلاند و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر فنلاند به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.