15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

اقامت دائم سوئد

 


برای مهاجرت به سوئد روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از این روشها منجر به اقامت سوئد میشود و شخص میتواند با مهاجرت به سوئد و سپری شدن چندین سال اقامت دائم سوئد را کسب نماید و یک شهروند سوئدی تلقی شود و همچنین بتواند پاسپورت سوئدی نیز دریافت نماید.

در ابتدا باید گفته شود که برای ورود به سوئد حتما باید از کشور سوئد و یا کشورهای عضو شینگن ویزا دریافت شود. با داشتن ویزاهای توریستی از کشورهای عضو پیمان شینگن شخص میتواند وارد سوئد شود (البته اولین کشوری که میتواند در بین کشورهای عضو شینگن وارد شود تنها کشوری است که از آن ویزا دریافت کرده است). لازم به یادآوری است که فردی که با ویزای توریستی به سوئد وارد میشود نمیتواند ویزای خود را به نوع دیگری از ویزاها مثلا ویزای تحصیلی تبدیل نماید و برای اخذ هر نوع ویزای دیگری شخص میبایستی از سوئد خارج شده و به کشور اصلی خود بازگردد و برای نوع دیگری از ویزا اقدام نماید.

از ویزاهای بلند مدت سوئد میتوان به ویزای تحصیلی سوئد، ویزای کاری سوئد و.... اشاره کرد.

ویزاهای بلند مدت معمولا با تاریخی بیش از یک سال صادر میشوند، حال اگر شخصی با ویزاهای بلند مدت وارد کشور سوئد شود و بتواند در زمانی که در سوئد زندگی میکند کارهای اقامتی خود را انجام دهد میتواند اقامت دائم سوئد را دریافت نماید.

به عنوان مثال شخصی که با ویزای دانشجویی وارد سوئد شود به مدت 20 تا 30 ساعت اجازه کار در حین تحصیل دارند و همچنین بعد از تحصیل نیز معمولا دانشجویان یک سال فرصت کاریابی در سوئد دارند، در صورتی که افراد بتوانند از فرصتهای کاری استفاده نمایند و جذب یک شغل شوند، پس از طی چند سال و پرداخت بیمه و مالیات در طی این سالها اقامت خود را دریافت می نمایند. این در حالی است که برای دانشجویان دکتری این قانون بدین صورت میباشد که مدت تحصیل که سه سال میباشد جزو سنوات کاری وی تلقی میشود. به عبارت دیگر دانشجویان مقطع دکتری در سوئد میتوانند اقامت خود را از همان ابتدا از کشور سوئد دریافت نمایند.

اگر شخصی با ویزای ازدواج سوئد وارد سوئد شود میتواند بعد ازسپری شدن سه یا چهار سال از ازدواج و در صورتی که ازدواج از نظر اداره مهاجرت یک ازدواج واقعی تلقی شود شخص میتواند برای اقامت دائم سوئد اقدام نماید.

یکی دیگر از راه هایی که شخص میتواند اقامت سوئد را دریافت نماید سرمایه گذاری در سوئد و ثبت شرکت در سوئد میباشد. شخص میتواند با ارائه یک طرح تجاری و شروع یک کسب و کار بعد از طی مدتی که از شروع کسب و کار و پرداخت بیمه و مالیات کشور سوئد سپری میشود میتواند درخواست اقامت دائم سوئد را تسلیم اداره مهاجرت سوئد نماید.

شرایط مهاجرت به سوئد در مقاله ای جداگانه در همین سایت موجود است که میتوانید با کلیک کردن برروی لینک در مورد شرایط مهاجرت به سوئد کسب اطلاعات نمایید.

مهاجرت به سوئد

چنانچه در مورد مهاجرت به سوئد و یا ادامه تحصیل در سوئد نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.